Kalıpta Dosya formatı değişimi

TheUnique
22-04-2007, 19:01   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Acer marka bi dizüstü bilgisayar sahibiyim bildiğiniz gibi yeni moda işletim sisteminin ve yazılımların bir kalıp halinde cd veya dvd ile gelmesi böylece tek bir medya yükleyerek hem işletim sistemi hem sürücüler hemde gerekli programlar yüklenmiş oluyor. iyi hoş ama bende ters tepti bu kalıp FAT dosya sistemine göre hazırlanmış bir norton ghost kalıbı, bilgisayar bu cd ile boot edilince norton ghosy un o mavi yüzü beni karşılıyor ve sorgusuz sualsiz C:/Windows dizinine Windows'u geri kalanlarıda ezbere yerlere kopyalıyor. dolayısıyla NTFS dosya sisteminin getirdiği güenliği ve hızı kullanamıyorum. yetkisiz bir kullanıcıda rahatlıkla admin dosyalarında gezebiliyor, bir dvd'nin kalıbını alıp klasör içine koyamıyorum vb. benim isteğim bu kalıbın dosya formatını değiştirmek. Uzman sorusu bunu nasıl yapabilirim?

chiemsee111
24-04-2007, 06:16   |  #2  
Yıllanmış Üye
388 mesaj

Aklima ilk gelen cözüm Fat32 den NTFS ye convert(dönüstürme) yapman, bu sekilde bir image alman.

sdrzm
24-04-2007, 15:39   |  #3  
Yıllanmış Üye
215 mesaj

NTFS converter programı da gelmiş olması lazım. Benim ASUS la geldi valla

TheUnique
28-04-2007, 20:14   |  #4  
OP Taze Üye
3 mesaj

İlginiz için teşekkür ederim ancak dediğniz şekilde yapıldığında sistemde tutarsızlık oluyor ayrıca yinede NTFS sisteminin getirdiği güvenlikten yararlanamıyorum:( bi program olduğunu biliyorum ama acaba o neydi bide başka yöntem düşünüyorsanız lütfen yardım edinAlkış

erkanc
28-04-2007, 20:27   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

Komut Satırı’nı (Command Prompt) açın. Başlat’ı (Start) tıklayın, Tüm Programlar’ı (All Programs) ve sonra da Donatılar’ı (Accessories) işaret edin ve sonra da Komut Satırı’nı (Command Prompt) tıklayın.

Komut satırı penceresinde, şunu yazın: convert sürücü_harfi: /fs:ntfs

Örneğin, convert D: /fs:ntfs yazdığınızda, D: sürücüsü NTFS biçimine dönüştürülür. Bu komutla, FAT ya da FAT32 birimlerini NTFS’e dönüştürebilirsiniz

ty24
28-04-2007, 20:36   |  #6  
Taze Üye
7 mesaj

Xp'de Yardım ve Destek Merkezinde ntfs dönüştürme diye ara!