Kamera açıldığında bilgisayar donuyor

ismailozkan01
14-04-2013, 16:40   |  #1  
ismailozkan01 avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
21 mesaj

Arkadaşlar merhaba.

Windows 7 64 bit işletim sistemi toshiba kullanıyorum.

Bilgisayar mühendisliği okumama rağmen, bir türlü anlam veremediğim bir problemle karşı karşıyayım. 

Gerek facebook gerek skype gerek msn, hiç farketmez. İstek gönderiyorum veya istek alıyorum kamera açılmadan bilgisayar donuyor. Evet enteresan ama bilgisayar donuyor. İşlemci hızında bir fırlama yok kontrol ettim. Fan galeyana gelmiyor. Ram slotlarını değiştirdim, kamera driverını kaldırıp tekrar kurdum. Sistem geri yükleme yaptım. Galaksi telefon kullanıyorum. Onu kamera olarak bağladığımda hiçbir sıkıntı yok. Ama dahili kamera ne zaman açılacak olsa şak ediyor bilgisayar donuyor. Mecburen tuştan kapatmam gerekiyor. Bu da hdd'ime zarar veriyor. Muhtemelen iki driver çakışıyor. Ne yapabileceğimi bilmiyorum. Son günlerde yüklediğim bir driver yok ki bundan dolayıdır diyeyim. Virüs programı güvenlik duvarı vs hepsini kaldırdım yokettim, yok arkadaş olmuyor da olmuyor. 

Hele üsdatlar bir akıl verseniz ?

Son Düzenleme: ismailozkan01 ~ 14 Nisan 2013 16:43
ismailozkan01
14-04-2013, 17:15   |  #2  
ismailozkan01 avatarı
OP Yeni Üye
21 mesaj

İki driver demedim değerli kardeşim. İki driver çakışıyor olabilir dedim. Atıyorum bluetooth driver ı ile kamera driver'ı gibi. İstisna da olsa bu tip çakışmalar olabiliyor. Böyle bir durum ihtimalinden söz ettim. İki kamera driver'ı var demedim dikkatini çekerim.

mhmt06
14-04-2013, 18:42   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 134
1,187 mesaj

kameranı movie maker yada benzeri bir programla çalıştırıp kayıt filan yap. bu arada diğer herşeyi kapat. sorun fiziki de olabilir. kamerada yada kablolarında kopukluk temassızlık olabilir.

ismailozkan01
14-04-2013, 18:42   |  #4  
ismailozkan01 avatarı
OP Yeni Üye
21 mesaj

Şu anlamsız ünlemlerine mana veremiyorum. Umarım daha dolu arkadaşların bir kaç yorumu olacaktır. İlgin için teşekkür ederim.

Selamlar

murat5038
14-04-2013, 21:45   |  #5  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj
Alıntı: ismailozkan01  
İki driver demedim değerli kardeşim. İki driver çakışıyor olabilir dedim. Atıyorum bluetooth driver ı ile kamera driver'ı gibi. İstisna da olsa bu tip çakışmalar olabiliyor. Böyle bir durum ihtimalinden söz ettim. İki kamera driver'ı var demedim dikkatini çekerim.

iki kamera demek istediği telefon ile bağladığın kameranın driveri ve bilgisayarın kamerası demek istedi ancak çakışma olcağını sanmıyorum Driverden kaynaklı bir problem veya Ekran kartından kaynaklı ayrıca aygıt yöneticisinden Kamera aygıtlarının güç bölümlerine bakın bu aygıt kapatsın şeklinde bir tik varsa kaldır.Güç ayarlarını varsayılana döndür Biosun güncel değilse güncelle.

İlk olarak kameranın kendi programından açmayı deneyin programı pencere olarak açın tam ekran olmasın.bir ihtimal biosdaki ayardanda olabilir biosu birde default yapıp deneyin.

ismailozkan01
08-05-2013, 02:42   |  #6  
ismailozkan01 avatarı
OP Yeni Üye
21 mesaj

Biosu güncelleyip formatladığımda bir sıkıntı kalmadı. Teşekkür ederim

murat5038
09-05-2013, 18:39   |  #7  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

önemli değil :) Biosu güncelledikden sonra Default yapmışsındır heralde neyse.