Kamera Kayıtlarından Görüntü Ayıklama Problemi

nahit
30-05-2008, 01:14   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Araçların (otomobil,kamyonet vs.) araç gişelerinden geçerken kamera kayıtları alınmaktadır. Gişelerde yapılan araç sınıflandırma hatalarında sistem alarm vermektedir. Ve bu alarmlar sistem raporlarına işlenmektedir. Ben raporlardaki alarm kayıtlarına, alarmın çaldığı araçların kamera kayıtlarını tek tek bularak aracın gişeye girmeden birkaç saniye önceki ve gişeden çıkarken birkaç saniye sonrasına ait görüntüleri tek tek bulup kayıt cihazına kaydederek raporlara ekleyip merkeze gönderiyorum. Bunun nedeni alarma söz konusu olan aracın görüntülenerek alarm nedeni hakkında yeterli bilgiyi sağlamaktır. Fakat elimizdeki araç sınıflandırma sisteminin yetersizliği nedeniyle çok fazla sınıflandırma hatası yüzünden epeyce alarm çalıyor. Bu alarmları tek tek bulup ayırmak çok vaktimi alıyor. Acaba bu alarmları çaldıkları anda tespit edecek bir yazılım yapılabilir mi?
Eğer yapılabilirse 5 saniye önceki ve 5 saniye sonrasına ait görüntüler şeklinde yapılması mümkün müdür?

Yani ben gün sonunda tüm alarmları tek tek bulup kaydetmek yerine topluca sistemden almam mümkün olabilir mi?

Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz, yada yönlendirebilirseniz çok sevinirim...

Teşekkürler...
ü

neverofnever
24-06-2008, 19:29   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
507 mesaj

Kardeş şu anda gerçek dışı kalite verebilecek yazılımlar bile yapılabiliyor.Yani yazılımı elbet yapılabilir ama onun için iyi bir yazılımcı bulmalısınız.Ve bu yazılım için yazılımcı şirket'in istediği parayıda vermelisiniz.Belki biraz masraflı olabilir bu iş...