kameradan bilgisayara görüntü kaydetme

HPQ-User
09-11-2008, 13:51   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

acemi 007 sormuş:
sony kasetli kameram var.Bilgisayarımda tv kartı yok.kamerama çektiğim görüntüleri bilgisayara aktarmak ve cd ye kaydetmek için ne gibi bir donanım ve kabloya ihtiyacım var.Selamlar.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Bilgisayarımda tv kartı yok.1gb ram 80 gb anakart var.Sanıyorum onboart ana kartı var.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; InfoPath.2)

Mehmet-
09-11-2008, 14:04   |  #2  
Mehmet- avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,296 mesaj

tv kartına gerek yok. usb kablosu olsun yeter.
kameradan bilgisayara görüntü aktarmak için size önereceğim program ulead video studio dur.

bu verdiğim denem sürümüdür. tam sürüm kullanmak için lisans satın almanız gerekmekte.
free olarak windowsun  başlat---movie maker programını da kullanabilirsiniz. Kolay gelsin...

Der Rote BaroN
09-11-2008, 14:08   |  #3  
Der Rote BaroN avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,531 mesaj

Tv kartına gerek yok zaten. Bende de Sony el kamerası var. USB girişiyle kamera çantasındaki standart kabloyla aktarımı yapabilirsin ama sana tavsiyem, bir firewire kartı alman. Ben görüntüleri direkt bu kart ve kablosuyla dvix olarak alabiliyorum. Yoksa usb den yapılan kayıt, malesef vcd kalitesi kadar oluyor.
Almanı tavsiye ettiklerim:
1. Firewire kartı (20 lira civarında olması lazım)
2. Firewire kablosu (()

Sony'nin kendi görüntü yakalama programı Sony Picture Package ile sorunsuz aktarım yapabilirsin. Ama ileri derece bilgin varsa daha profesyonel video düzenleme programları da tavsiye edilebilir.