kapanma sorunu

sunaugur
04-11-2016, 14:09   |  #1  
sunaugur avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhabalar 1 ay önce acer markalı bir bilgisayar aldım ve aldıktan sonra win 10 kurdum fakat bilgisayarda şöyle bir sıkıntı var bir buçuk iki saat açık kaldıktan sonra bilgisayarı kapattığımda bilgisayar kapanmıyor ekran kapanıyor sadece ama bilgisayar açık kalıyor ışığı sürekli yanıyor güç düğmesine basıldığında açılmıyor da kapanmıyor da o şekilde kalıyor sadece resetleyince kapanıyor acaba sorun neden kaynaklanıyor?

erenhalfeoglu
11-11-2016, 09:51   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Bilmiyorum.

zazaca
12-11-2016, 07:47   |  #3  
zazaca avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 23
563 mesaj

BU BİR ALINTIDIR : İNŞ.. İŞİNE YARAR KARDEŞİM.

Bilgisayar kapanmama sorunu için aşağıdaki işlemleri deneyebilirsiniz.

Adım 1Bilgisayarınızı virus, spyware ve malware'e karşı taratın.

Windows ortamında kapanmama problemlerinin genel sebebi virüsmalware, spyware gibi yazılımlardır.
Combofix tüm bunlara karşı yeterli değildir.
Bilgisayarınızın temiz olduğundan emin olmak için önce şu 3 adımı gerçekleştirin.

Windows güncellemelerini yüklemediğinizi yazmışsınız.  Windows güncelleştirmeleri sisteminizin, yani bilgisayarınızın düzgün ve sorunsuz çalışması için mutlaka gereklidir ve düzenli yapılmalıdır.  Windows güncelleştirmeleri Windows 8Windows 7Windows VistaWindows XP gibi işletim sistemlerinde çıkan hataları, güvenlik eksikliklerini giderir. Bilgisayarınızın daha sorunsuz çalışmasını sağlar.
Mutlaka eksiksiz Windows güncelleştirmelerini yükleyin.

Adım 2Windows Başlangıcında açılan yazılımları kaldırın.

• Başlatı tıklayın.  Çalıştır ya da Programları veya dosyaları ara bölümüne msconfig yazın enterturşuna basın.
  • Sistem Yapılandırması Genel sekmesinde Başlangıç Ögelerini Yükle çek işaretini kaldırın.
    Sonra Tümünü Devre Dışı Bırak tıklayın.
  • Hizmetler sekmesini tıklayın. Tüm Microsoft Hizmetlerini Gizle işaretleyin.
  • Uygula butonuna basın Sonra Tamam tıklayın. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
    Adım 3: Bilgisayarınızın Bios yazılımını güncelleyin.

Yukarıdaki işlemlerin hiç biri kapanma problemini çözmediyse BIOS güncellemesi gerekecektir.

Bilgisayarınızın üreticisinin Web sitesini ziyaret ederek en son sürüm BIOS yazılımını indirmeniz ve bilgisayarıdınızda bir BIOS güncellemesi yapmanız gerekecektir

Son Düzenleme: zazaca ~ 12 Kasım 2016 07:47