Karanlıkta yol gösteren halı

CHIP Online
01-06-2008, 21:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Üzerinde yürürken ışık saçan Footlume isimli halılar, ev dekorasyonunun yeni yıldızları olabilir.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Kara ... eren-hali_7156.html

Londra'daki South Bank Üniversitesi'nden iki öğrencinin ödevleri için geliştirdikleri Footlume isimli halı, hiç beklenmeyen bir ilgi görerek bir anda teknoloji dünyasının yıldızları arasına girdi. Leona Dean ve Zoe Robson isimli öğrenciler, şarj edilebilir pil ile destekledikleri halının karanlıkta yol bulmayı kolaylaştıracağını savunuyorlar.

Footlume içerisine yerleştirilen özel ışıklar, üzerlerine basıldığında yanmaya başlıyor ve kullanıcısına yol gösteriyor. Son derece yumuşak bir ışık saçan halı, gerek duyduğu enerjiyi şarj edilebilir özel pillerinden alıyor.

Henüz prototip aşamasında bulunan Footlume, dekorasyon uzmanları tarafından yakın geleceğin teknolojik evleri için önemli bir buluş olarak gösteriliyor. Zaten halının geçtiğimiz günlerde yapılan Londra Ev Fuarı'nda gördüğü ilgi de her şeyi açıkça ortaya koyuyor.

Tüm konu: Karanlıkta yol gösteren halı

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Ev dekorasyonunda teknolojinin rolü artıyor... Peki ama evlerde bu kadar çok sayıda teknolojik ürün bulunması doğru mu?

samsamsa
01-06-2008, 23:15   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
677 mesaj

benim işime yarmayan teknolojiye ben teknoloji demem :) gereksizz .. xD

Ultiahmate
27-06-2008, 17:50   |  #3  
Ultiahmate avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
52 mesaj

bence hiçde yanlış bişey yok bunda. Gayet normal. Olması gereken de bu olduğu için doğru diye düşünüyorum.