karantinadaki virüsler

MBTGROUP
17-01-2009, 19:17   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,727 mesaj

Karantinada bulunan virüsler karantinadanda silinmmelimi orda kalmalımı?Ben de karantinada(avira'nın)çok virüs var silmelimiyim ?Emin değil

viking20
17-01-2009, 19:43   |  #2  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

evet derhal sil,bir olasılık silmeden önce (çok gerekli görürsen)incelenmek üzere yazılımın merkezine gönderebilirsin.
Ben genel ayarlarda bulduğunda oto.sil komutunu işaretliyorum.

viking20
17-01-2009, 20:02   |  #3  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
7,681 mesaj

Avira AntiVir Personal Help
Configuration :: Scanner :: Scan
Action for concerning files
Action for concerning files
You can define actions that the Scanner is to carry out when a virus or unwanted program is detected.

Interactive
When this option is enabled, on detection of a virus or unwanted program during an on-demand scan, a dialog window appears in which you can select what is to be done with the affected file. This option is enabled as the default setting.

Further information is available here.

Automatic
If this option is enabled and a virus or unwanted program is detected, no dialogue appears in which an action can be selected. The Scanner reacts according to the settings made by you in this section.

Copy file to quarantine before action
If this option is enabled, the Scanner creates a back-up copy before carrying out the requested primary or secondary action. The back-up copy is saved in quarantine, where the file can be restored if it is of informative value. You can also send the back-up copy to the Avira Malware Research Center for further investigation.

Primary action
Primary action is the action carried out when the Scanner finds a virus or an unwanted program. If the option repair is selected but a repair of the file involved is not possible, the action selected under Secondary action is carried out.

Note
The option Secondary action can only be selected if the setting repair was selected under Primary action.

repair
If this option is enabled, the Scanner repairs affected files automatically. If the Scanner cannot repair an affected file, it carries out the action selected under Secondary action.

Note
An automatic repair is recommended, but means that the Scanner modifies files on the workstation.

delete
If this option is enabled, the file is deleted, but can be restored if necessary with relevant tools (e.g. Avira UnErase). This means that the virus pattern could be detected again.

rename
If this option is enabled, the Scanner renames the file. Direct access to these files (e.g. with double-click) is therefore no longer possible. Files can later be repaired and given their original names again.

ignore
If this option is enabled, access to the file is allowed and the file is left as it is.

Warning
The affected file remains active on your workstation! It may cause serious damage on your workstation!

quarantine
If this option is enabled, the Scanner moves the file to the quarantine. These files can later be repaired or - if necessary - sent to the Avira Malware Research Center.

Secondary action
The option Secondary action can only be selected if the setting Repair was selected under Primary action. With this option it can now be decided what is to be done with the affected file if it cannot be repaired.

delete
If this option is enabled, the file is deleted, but it can be restored if necessary with relevant tools (e.g. Avira UnErase). This means the virus pattern could be detected again.

rename
If this option is enabled, the Scanner renames the file. Direct access to these files (e.g. with double-click) is therefore no longer possible. Files can later be repaired and given their original names again.

ignore
If this option is enabled, access to the file is allowed and the file is left as it is.

Warning
The affected file remains active on your workstation! It may cause serious damage on your workstation!

Quarantine
If this option is enabled, the Scanner moves the file to the quarantine. These files can later be repaired or - if necessary - sent to the Avira Malware Research Center.
----

Son Düzenleme: viking20 ~ 17 Ocak 2009 20:09
viking20
17-01-2009, 20:13   |  #4  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
7,681 mesaj

görüntülü olarak verdim,program ana sayfadan<< Configuration>>a tıkla,daha sonra yukarıdan bakarak aşamaları takip et çok kolay.Gerekli ayarları yaparsın sanırım baka baka.Olmadı burdan:
Avira AntiVir Premium [Kurulum-Ayarlar-Sorunlar ve Çözümleri]http://doctus.org/avira-antivir-premium-kurulum-ayarlar-t16408.html

veya
Avira Antivir Premium 8 [ İnceleme ve Ayarlar ]

Edit:hazırlayanlara teşekkür ederiz(emeğe saygı).Verdiğim ingilizce metnin yararı şu(niye verdim):yapmış olduğunuz ayarlar ne anlama geliyor,işlevi ne oluyor onu listeden bakarak görebiliriz.Delete ne?repair ne?..vs gibi.

Son Düzenleme: viking20 ~ 17 Ocak 2009 20:26
Banned
17-01-2009, 20:14   |  #5  
Banlandı
5,024 mesaj

merkeze gönderimi bilemem ama otomatik sil seçebilmek için saatin yanındaki aviranın simgesine sağ tık<configurationa tıkla sonrada resimde görülen yeri işaretle.

Banned
17-01-2009, 20:16   |  #6  
Banlandı
5,024 mesaj

benim yöntemlede aynı işlemi yapabilirsin.

viking20
17-01-2009, 20:29   |  #7  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
7,681 mesaj

afedersin haklısın önce metin sonra görüntüyü verince kafa karıştı haliyle.Neyse artık halledersin hepsini,kolay gelsin.Bak kampanyası da varmış hazır,izle.

Son Düzenleme: viking20 ~ 18 Ocak 2009 21:11
Kapalı Hesap (76993)
17-01-2009, 20:37   |  #8  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
1,382 mesaj

Bence virüsleri silmeden önce virüslerin isimlerini öğrenip nette bir araştırma yapmanız daha yararlı olur. Bazı virüsler kayıt defterine bulaşıyor ve sildiğiniz zaman bilgisayarınızın çökmesine neden olabiliyor ancak karantinaya alındığı zaman etkisini gösteremiyorlar bu tüm virüsler için geçerli değil tabii karantinada durması zarar vermez içiniz rahat olsun ama silecekseniz dikkatli olmanızda fayda var.

Feel Good
17-01-2009, 20:44   |  #9  
Yıllanmış Üye
2,688 mesaj
pcword
ne  derssuuuuuunn Oha! ben bittim o zaman ya çooooktaaaan sildim bile[*<]Benim bilgisayarım göçsün varya çok tessüflerimi sunarım size wiking20 çok rencide olurum o zaman Zonk
Üzgün
Yok yok o arkadaşın abartması. Ben her zaman karantinadakileri temizliyorum. Başıma da bir iş gelmedi şimdiye kadar. İçiniz rahat olsun. Arkadaşın dediği ender görülen bir şey.

Feel Good
17-01-2009, 20:50   |  #10  
Yıllanmış Üye
2,688 mesaj
pcword
Peki ama içime kurt düştü işte kaç senedirde format atmadan kullandım güzel güzel kapatmaya korkuyorum bilgisayarımı şimdi bi kaç gün korkarım artıkın [*<]
Şaşkın
Çok korkuyorsan bilgisayarını kapatmadan önce verilerini yedekleyip kapat o zaman. Öyle olunca korkmazsın herhaldeGöz kırpma

Banned
17-01-2009, 20:59   |  #11  
Banlandı
5,024 mesaj
pcword
Bişe sorcam .Ben avira kampanyası için yeni bir mail adresi alınca onlara yollayınca benim bils IP  nosınıda alıyorlarmı
ohooo! arkadaşım sende amma abarttın,sonuçta o aviranın kendi sitesi adamlar antivirüsü yapıyor sende kullanıyorsun senin ip no'nu almak isteseler çoktan alırlardı merek etme.indirip indirmemek sana kalmış bir şey.

Banned
17-01-2009, 21:03   |  #12  
Banlandı
5,024 mesaj

tam bilemiyecem herhalde değildir.

Banned
17-01-2009, 21:15   |  #13  
Banlandı
5,024 mesaj

gidip gitmediğini bilmiyorum ben bu yöntemi sadece avira değil diğer kampanyalardan faydanlanırkende uyguluyorum hem senin ip numaranı alsalar ne olacak ki adresni tesbit edecek değiller ya alt tarafı antivirüs indireceksin sonuçta yazılım korsanlığı yapmıyorsun bence bu kadar korkma gerek yok inan ki.

Kapalı Hesap (76993)
17-01-2009, 21:20   |  #14  
Kapalı Hesap
1,382 mesaj
mystical93
Yok yok o arkadaşın abartması. Ben her zaman karantinadakileri temizliyorum. Başıma da bir iş gelmedi şimdiye kadar. İçiniz rahat olsun. Arkadaşın dediği ender görülen bir şey.
Bu benim 2 kez karşılaştığım bir olay internetten araştırırsanız bu tür problemlerle karşılaşan bir çok insanla karşılaşabilirsiniz kayıt defterine bulaşan virüslerin sayısını göz önüne alırsak ben buna abartma demenizi saçma buluyorum yaşamış olduğum bir sorun olduğu için yine de yorumunuza saygı duyuyorum.

Kapalı Hesap (76993)
17-01-2009, 21:24   |  #15  
Kapalı Hesap
1,382 mesaj
pcword
Bişe sorcam .Ben avira kampanyası için yeni bir mail adresi alınca onlara yollayınca benim bils IP  nosınıda alıyorlarmı
Alsalar ne olur almasalar ne olur resmi sitesinden indiriyorsun sonuçta ne olacak ki Gülümseme

Feel Good
17-01-2009, 21:31   |  #16  
Yıllanmış Üye
2,688 mesaj
Sting_32
Bu benim 2 kez karşılaştığım bir olay internetten araştırırsanız bu tür problemlerle karşılaşan bir çok insanla karşılaşabilirsiniz kayıt defterine bulaşan virüslerin sayısını göz önüne alırsak ben buna abartma demenizi saçma buluyorum yaşamış olduğum bir sorun olduğu için yine de yorumunuza saygı duyuyorum.
Ben kayıt defterine bulaşan virüslerden bahsetmiyorum. Virüslerin karantinadan silindiğinde bilgisayarın çökme ihtimalinden bahsediyorum. Bu biraz zor bir şey değil mi? Olsa olsa bilgisayar hata vermeye başlar.

XML
18-01-2009, 05:29   |  #17  
Yeni Üye
22 mesaj

Hangi Siteye Girersen Gir,O Site Girdiğin Anda IP ni Alır Zaten, ama Prox i Kullanırsan Onlıne Prox i Gibi, O Zaman Prox inin Adresini Alır :) Senin IP bir Nevi Arka Planda Gizlenmiş Olur..

XML
18-01-2009, 05:30   |  #18  
Yeni Üye
22 mesaj

Hangi Siteye Girersen Gir,O Site Girdiğin Anda IP ni Alır Zaten, ama Prox i Kullanırsan Onlıne Prox i Gibi, O Zaman Prox inin Adresini Alır :) Senin IP bir Nevi Arka Planda Gizlenmiş Olur..