Karar veremiyorum.

BKNS
25-04-2013, 18:49   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Başlıkta belirttiğim gibi karar veremediğim bir konu var.Bu sene sınava gireceğim ve çok çalıştım iyi bir puan gelecek gibi görünüyor.Ödül olarak babamdan Samsung Galaxy S4 istedim.Fakat PC ihtiyacım da var.2500 TL lik bir PC toplayabilirim ya da S4 alacağım.MMORPG oyunlara çok meraklıyım.Şöyle iyi bir telefonda istiyorum.Ne yapmam lazım acayip kararsız kaldım. İkisini isteyip 4,5 bin liralık masraf yaptırmak da istemiyorum açıkçası.Geçerli nedenlerinizi belirterek bana fikir verirseniz sevinirim.Şimdiden teşekkürler.

AndcrewTR
25-04-2013, 19:18   |  #2  
AndcrewTR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 102
1,268 mesaj

1000 TL 'lik bir telefon + 1500 TL 'lik geliştirilebilir bir PC alabilirsin. Her yıl PC 'ye yeni bir şey eklersin. Telefon da 3 yıl gider.
Benim önerim bu.

AndcrewTR bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Veloce
25-04-2013, 19:33   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
230 mesaj

Bütçe 2.500 ise ve kararsızsan AndrcrewTR'nin de dediği gibi 1.000 TL ye bir telefon 1.500 TL ye de bir pc... Ama illa ikisinden biri dersen ben PC toplardım...

Veloce bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
pankreas76
25-04-2013, 20:29   |  #4  
pankreas76 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 51
1,426 mesaj
Alıntı: BKNS  
Başlıkta belirttiğim gibi karar veremediğim bir konu var.Bu sene sınava gireceğim ve çok çalıştım iyi bir puan gelecek gibi görünüyor.Ödül olarak babamdan Samsung Galaxy S4 istedim.Fakat PC ihtiyacım da var.2500 TL lik bir PC toplayabilirim ya da S4 alacağım.MMORPG oyunlara çok meraklıyım.Şöyle iyi bir telefonda istiyorum.Ne yapmam lazım acayip kararsız kaldım. İkisini isteyip 4,5 bin liralık masraf yaptırmak da istemiyorum açıkçası.Geçerli nedenlerinizi belirterek bana fikir verirseniz sevinirim.Şimdiden teşekkürler.

telefon al çok çalışan kişinini kız arkadaşı olmaz sanırsam seninide yok en azından çevrendekilere gösteriş yaparsın amam bilgisayarı kimi göstereceksin helel masaüstüünün sen samsung note 3 al daha mantıklı olur

pankreas76 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
DiamondMines
25-04-2013, 20:48   |  #5  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj

Bizim gerekli nedenimiz yok, senin önceliklerin önemli. Ama yinede bizden tavsiye istiyorsan, sağlam sistem toplam 2.500e.

DiamondMines bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Kamoonnn
25-04-2013, 20:52   |  #6  
Kamoonnn avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 24
607 mesaj
 Kardeşim biliyosun ki bu kategori masaüstü bilgisayarlar kategorisi. Burada herkes sana masaüstü bilgisayar toplamanı önerecektir. Telefon kategorisinde açsan telefon önerirler. En iyisi sen kendin karar ver.

Kamoonnn bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
BKNS
25-04-2013, 21:29   |  #7  
OP Taze Üye
3 mesaj

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.Tercihimi telefondan yana kullanacağım.Hem kendimi bu oyun bağımlılığından uzak tutmuş olurum hem de liseye gideceğim elimde sağlam telefon olsun :)Türkiye'ye gelen ilk S4'ler eksik özellikli falan olacak dediler ya yurtdışından aldırırım ya da biraz daha beklerim.Tekrar teşekkür ediyorum.Hayırlı akşamlar.

cristmas
25-04-2013, 21:31   |  #8  
cristmas avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 5
82 mesaj

Oyun oynamak istiorsan bilgisayar alıcaksın biz burdan senin beynine giremeyiz kaç saat boş olupta oyun oynicaksın veya telefonla kaç saat kurcalıcaksın biz nerden bilelim.Burası pc'ye ayrılmış bölüm sen ne alıcağına karar ver eğer pc alıcaksan sonra bi konu aç derim.Burda fors atar gbi gelip bastıra bastıra hediyeni sunmicaksın bize bi faydası yok sonuçta.

Zaten seninksi biraz anormal olmuş sanki ödül için çalıştın sınava.Ha yinede seni kırmayıp bi tavsiye yapıyım madem ikisinide istiosun ve 4.5 mlyar masraf yapmak istemiorsun çalış kendin al.

DiamondMines
25-04-2013, 21:34   |  #9  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj
Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.Tercihimi telefondan yana kullanacağım.Hem kendimi bu oyun bağımlılığından uzak tutmuş olurum hem de liseye gideceğim elimde sağlam telefon olsun :)Türkiye'ye gelen ilk S4'ler eksik özellikli falan olacak dediler ya yurtdışından aldırırım ya da biraz daha beklerim.Tekrar teşekkür ediyorum.Hayırlı akşamlar.

Yere düşerse ve kapak kırılırsa, o zaman pişman olma.

DiamondMines bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
MegaFreak
25-04-2013, 21:35   |  #10  
MegaFreak avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 55
856 mesaj

sadece mmorpg oynuyorsan 2500 tl ye pc toplamanı önermem ama oyun bağımlısıysan mesela her çıkna oyunu ultra ayarda oynamak falan istiyorsansan 2500 tl ye pc topla derim ama eğer sadece mmorpg falan oynayacaksan 1500 tl ye çok güzel sistem toplarsın

MegaFreak bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
BKNS
25-04-2013, 22:35   |  #11  
OP Taze Üye
3 mesaj
Alıntı: DiamondMines  

O kadar dayanıksız olacağını sanmıyorum.Sonuçta dayanıklılığına dair bir test yapılmadı diye biliyorum. S3 dayanıksızlığı yönünden baya eleştirildi bu yüzden S4 de bu dezavantaj giderilir diye umuyorum.[alıntı=""]Oyun oynamak istiorsan bilgisayar alıcaksın biz burdan senin beynine giremeyiz kaç saat boş olupta oyun oynicaksın veya telefonla kaç saat kurcalıcaksın biz nerden bilelim.Burası pc'ye ayrılmış bölüm sen ne alıcağına karar ver eğer pc alıcaksan sonra bi konu aç derim.Burda fors atar gbi gelip bastıra bastıra hediyeni sunmicaksın bize bi faydası yok sonuçta.

Zaten seninksi biraz anormal olmuş sanki ödül için çalıştın sınava.Ha yinede seni kırmayıp bi tavsiye yapıyım madem ikisinide istiosun ve 4.5 mlyar masraf yapmak istemiorsun çalış kendin al. 

Ben burada durumumu anlattım fikirlerinizi almak istedim.Kendimi yetersiz anlattıysam bunu düzgünce belirtirsin.Sınav konusunu açmayabilirdim ama durumumu daha samimi şekilde anlatmak istedim.Sınava ödül için çalışmadım,sınavı kazanmak için çalıştım ve çalışmamın karşılığını alacağım.Bir de çalış kendin al demişsin.10 yıl ilerisi için plan yapmıyorum 2 ay sonrası için plan yapıyorum :)

Son Düzenleme: BKNS ~ 25 Nisan 2013 22:37
pankreas76
25-04-2013, 22:44   |  #12  
pankreas76 avatarı
Yıllanmış Üye
1,426 mesaj
Alıntı: DiamondMines  

:=] çocukmuda düşürsün

pankreas76
25-04-2013, 22:45   |  #13  
pankreas76 avatarı
Yıllanmış Üye
1,426 mesaj
 O kadar dayanıksız olacağını sanmıyorum.Sonuçta dayanıklılığına dair bir test yapılmadı diye biliyorum. S3 dayanıksızlığı yönünden baya eleştirildi bu yüzden S4 de bu dezavantaj giderilir diye umuyorum.

Ben burada durumumu anlattım fikirlerinizi almak istedim.Kendimi yetersiz anlattıysam bunu düzgünce belirtirsin.Sınav konusunu açmayabilirdim ama durumumu daha samimi şekilde anlatmak istedim.Sınava ödül için çalışmadım,sınavı kazanmak için çalıştım ve çalışmamın karşılığını alacağım.Bir de çalış kendin al demişsin.10 yıl ilerisi için plan yapmıyorum 2 ay sonrası için plan yapıyorum :)

bence boşna açtın bu konuyu :=] çok mantıklı bir şekilde karar vere biliyorsun ama olan bize olacak birazdan birbirimize düşüecez :=]]

cristmas
25-04-2013, 23:00   |  #14  
cristmas avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 5
82 mesaj
 O kadar dayanıksız olacağını sanmıyorum.Sonuçta dayanıklılığına dair bir test yapılmadı diye biliyorum. S3 dayanıksızlığı yönünden baya eleştirildi bu yüzden S4 de bu dezavantaj giderilir diye umuyorum.

İyide burası pc'ye ayrlmış olan bölüm danışman değil danışıcaksan git facebookta arkadaşlarına danış sınıf arkadaşlarına danış burda kmse seni açıklığa kavuşturmaz ne alıcağını bilmiordun arkadaşlar pc önerisi yaptı gittin telefon almaya karar verdin?Sence bu konu buraya uydumu şmdi? Tekrar söylüyorum danışman değil burası ne alıcağına karar ver eğer pc ise sonra konusunu aç toplıyalım gereksiz yere milleti birbirine düşürme.

Kendini yetersiz değil boş yere anlattın bence.

pankreas76
25-04-2013, 23:07   |  #15  
pankreas76 avatarı
Yıllanmış Üye
1,426 mesaj
Alıntı: cristmas  
 İyide burası pc'ye ayrlmış olan bölüm danışman değil danışıcaksan git facebookta arkadaşlarına danış sınıf arkadaşlarına danış burda kmse seni açıklığa kavuşturmaz ne alıcağını bilmiordun arkadaşlar pc önerisi yaptı gittin telefon almaya karar verdin?Sence bu konu buraya uydumu şmdi? Tekrar söylüyorum danışman değil burası ne alıcağına karar ver eğer pc ise sonra konusunu aç toplıyalım gereksiz yere milleti birbirine düşürme.

Kendini yetersiz değil boş yere anlattın bence.

düşün yani bilgisayar bölümünde telefonu seçe bildiyse demekki telefonu gerçekten istiyor