Karardan sonra Samsung ne dedi?

CHIP Online
03-09-2012, 10:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,772 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Apple'dan sert br tokat yiyen Samsung, bu tokadı çalışanlarına bakın nasıl duyurdu...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/kar ... -ne-dedi_35628.html

Resimlerle: Samsung'un sızdırdığı "ispat" belgeleri

Samsung'un Apple karşısında kaybettiği patent davasının hemen sonrasında &lt;span style="text-decoration: underline;">Apple CEO'su Tim Cook, çalışanlarına bu zaferi kutlayan bir not göndermişti</span>. Aynı durumun Samsung'daki yansımasının biraz farklı olduğu, çalışanlara gönderilen notun hiç de neşeli olmadığı ortaya çıktı.


"Apple'a mahkemeye gitmeden önce müzakere etmeyi önerdik, zira Apple çok önemli bir müşterimiz. Ancak Apple, dava konusunda ısrar etti ve şirketimizi korumak için karşı dava açmaktan başka çaremiz kalmadı.


NDCA ABD Yerel Mahkemesi tarafından verilen karar dolayısıyla tabi ki büyük bir hayal kırıklığına uğradık. Kararın çalışanlarımız ve sadık müşterilerimiz arasında endişe uyandırması da üzücü.


Ancak hakimin son kararının ardından sonra bazı prosedürler devam ediyor. Argümanlarımızın kabul edilmesi için elimizden gelen her şeyi yapmaya devam edeceğiz.


NDCA'nın kararı, İngiltere, Hollanda, Almanya ve Kore gibi diğer ülkelerdeki mahkemelerde verilen kararlarla sert bir şekilde ters düşüyor. Bu mahkemeler, Samsung'un Apple'ı kopyalamadığına hükmetmiş, standart pantentleriyle ilgili delillerimizi de kabul etmişlerdi.


Tarih, bir şirketin patent kanunlarını kötüye kullanarak ve yeniliğin peşinden koşmadan rakibini rahatsız etmek kaydıyla tüketicilerin kalbini kazandığını ve sürekli bir büyüme elde ettiğini görmemiştir.


Tüketicilerin ve piyasanın davalar yerine yeniliğe öncelik vereceğine inanıyoruz ve bunu pek tabi ispat edeceğiz."


Samsung'un Apple'ın "yeniliği kovalamadığı" sözleri oldukça sert görünüyor. Açıklamanın anlamı ise bu savaşın yasal anlamda henüz bitmediği ve Samsung'un kendini sonuna kadar savunacağı.

Tüm Konu: Karardan sonra Samsung ne dedi?

Resimlerle: Samsung'un sızdırdığı &quot;ispat" belgeleri

Kaynak: www.chip.com.tr