Kararsızlık

Alp_Ünal
25-10-2015, 23:04   |  #1  
Alp_Ünal avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Öncelikle merhaba. Ben 1 ayı geçik bir suredir bilgisayar almak icin arastırma yapıyorum.İstedigim özelliklerdeki bilgisayarıda turkiyede buldum ama hic bir sekilde stok bulamadım.Ve bende altarnatifleri arastırmaya gectim.Suan farkli sitelerde buldugum farkı marka ve modellerde bilgisayarlar var . Ama bunların donanım farklılıkları fiyatlarıyla birlikte baya bi kafa karıstırıcı. Öncelikle istedigim bilgisayar asus un rog serisi. i7 4200hq 16 ram 4gb ekran kartı gtx960 1tb hdd.Asus kalitesinin baya iyi oldugunu bildigim icin baska markalarda guvensizlikler hissediyorum.Örnegin aynı özelliklerde exper in bir bilgisayarını buldum fiyat olarakda daha ucuz ama exper oldugu icin guvenemiyorum. ikincisi lenevoda bir model buldum gene fiyatı dusuk ama bi asus rog serisi veya msi la kıyaslanırmı onu bilmiyorum. diger buldugum bilgisayarlarda ise karsıma su sorun cıkıyor msi modellerinde 2 gb ekran kartı bulunuyor be islemcisi daha iyi5700 hq gibi , baska modellerde aynı ekran kartının 4 gb bulunuyor ama islemcisi aynı yani 4720 hq , sizce ekran karnının 2 gb yada 4 gb olması buyuk bir fark yaratır mı ? bunun dısında bana laptop tavsiyesi verirseniz istedigim özellikleri söyledim fiyat olarakda butcem 4.500ty ye kadar . Şimdiden teşekkürler

Sistem Bilgilerim
ttbpc
31-10-2015, 16:23   |  #2  
ttbpc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 146
1,448 mesaj
Alıntı: Alp_Ünal  
Öncelikle merhaba. Ben 1 ayı geçik bir suredir bilgisayar almak icin arastırma yapıyorum.İstedigim özelliklerdeki bilgisayarıda turkiyede buldum ama hic bir sekilde stok bulamadım.Ve bende altarnatifleri arastırmaya gectim.Suan farkli sitelerde buldugum farkı marka ve modellerde bilgisayarlar var . Ama bunların donanım farklılıkları fiyatlarıyla birlikte baya bi kafa karıstırıcı. Öncelikle istedigim bilgisayar asus un rog serisi. i7 4200hq 16 ram 4gb ekran kartı gtx960 1tb hdd.Asus kalitesinin baya iyi oldugunu bildigim icin baska markalarda guvensizlikler hissediyorum.Örnegin aynı özelliklerde exper in bir bilgisayarını buldum fiyat olarakda daha ucuz ama exper oldugu icin guvenemiyorum. ikincisi lenevoda bir model buldum gene fiyatı dusuk ama bi asus rog serisi veya msi la kıyaslanırmı onu bilmiyorum. diger buldugum bilgisayarlarda ise karsıma su sorun cıkıyor msi modellerinde 2 gb ekran kartı bulunuyor be islemcisi daha iyi5700 hq gibi , baska modellerde aynı ekran kartının 4 gb bulunuyor ama islemcisi aynı yani 4720 hq , sizce ekran karnının 2 gb yada 4 gb olması buyuk bir fark yaratır mı ? bunun dısında bana laptop tavsiyesi verirseniz istedigim özellikleri söyledim fiyat olarakda butcem 4.500ty ye kadar . Şimdiden teşekkü
Tavsiyem G550JK yetmiyorsa N550JK (ikisi de Asus)
Exper, Casper vb. firmalardan uzak dur.