Karda yürürken izinizi belli etmeyin!

CHIP Online
15-10-2008, 06:19   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

CHIP Online, internette iz bırakmadan ve güvenli bir şekilde nasıl sörf yapabileceğinizi açıklıyor.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Kard ... i-etmeyin_8463.html

Her insanın kendi özel hayatı vardır ve kimse kendisinin bildiği bazı şeyleri bir başkasının bilmesini istemez. Bu durum sadece gerçek dünyada değil, sanal dünya da dediğimiz internette de geçerlidir.

Email hesaplarından banka hesaplarına kadar sadece kişinin kendisinin bilmesi gereken hayati önemdeki bazı bilgilerinin zararlı yazılımlar aracılığıyla üçüncü şahısların eline geçtiğini maalesef son yıllarda sıkça işitir olduk.

Bu tip olayların meydana gelmesinde elbette pek çok faktör var ama özellikle içlerinden iki tanesi hacker'ların işini son derece kolaylaştırıyor: Güvenlik yazılımları bulunmayan bilgisayarlar ve bilinçsiz kullanıcılar.

Güvenlik yazılımlarının kurulu olmadığı bir sistemin hacker'ların hedef tahtasında olduğu açıktır. Bunun yanında güvenlik yazılımlarıyla donatılmış bir sistemin de yeterli gelmediği zamanlar vardır. Kullanıcıların gelişigüzel ve güvenilir olmayan sitelere girmesi ve internetin tehlikelerine karşı yeteri kadar dikkatli olmaması, büyük sorunlara neden olabiliyor.

Ancak bazı yöntemleri izlemek suretiyle bu tip tehditlerden kendinizi koruyabilmeniz mümkün. CHIP Online, internette daha güvenli ve rahat bir şekilde gezinebilmeniz için birbirinden önemli 7 ipucunu bir araya getirdi.

Tüm konu: Karda yürürken izinizi belli etmeyin!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Anonim sörf için sizin önerileriniz...

pckolojik
20-10-2008, 20:00   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

Yazılımı indirdiğimde avast uyarı veriyor.

Banned
20-10-2008, 20:11   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

yazılım dediğin ultrasurfse korkma indir.ben indirdim virüs falan yok merak etme.

Kapalı Hesap (91855)
22-10-2008, 21:31   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 27
2,006 mesaj

birine e-mail atarken bile ip adresini değiştirin

semi86
24-10-2008, 17:06   |  #5  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

bende gizlemek istiyorum ama beceremedim birtürlü. hangi yolu denemeli?
program yüklersen yavaşlatıyor diyorlar. bide programsız gizleme varmış. bu konu da bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?