Kariyer Sıkıntısı

SomeLeleProblems
11-01-2021, 16:51   |  #1  
SomeLeleProblems avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Herkese merhaba,

Kariyer noktasında tıkanmış, 28 yaşında biri olarak ne yapacağima hala karar verebilmis degilim. Bilgisayar muhendisliginden mezunum. Cok sıkıntıli ve zorlu bir okul sureci gecirdim. Mezun olmak 8 yılımi aldi. Okula 1 yil devam edememistim. Bunun uzerine okul zaten psikolojik olarak yıprattı ve bilgisayardan soğuttu diyebilirim. Cok zor bir sekilde kod yazmak icin bilgisayarin basina oturabiliyorum. Inanilmaz sıkıliyorum. Bunun yaninda cok tecrubeli degilim. Mulakatlari gecemiyorum. Hoş hevesim de yok. Bir alan bulmak o alandan keyif almak istiyorum. Siber guvenlik ile ilgili egitimler aldim ama bana gore degilmis cok sıkıldim. Web programlama yaptim freelance olarak. Sadece 1 kere. İşin ucunda para olmasa hic ugrasmam o alanla. Veritabanindan nefret ediyorum. Gomulu yazilimin ucundan tutmuslugum var daha bana gore bi alan gibi geldi ama ilanlarda cok fazla sey isteniyor elektrikcilere yonelik gibi anlayamadim. Robotlarla ilgilenmek istiyorum ama mulakat sirasindaki isverenler hevesimi cok kirdi. Makine ogrenmesi icin turkiyede calisamazsin da dediler. Bircok alana dokundum ama hicbirinde tecrubeli olmadigim icin buna da laf ediyorlar genelde. Web ve veritabani olmadan ben bir alanda calisamayacak miyim? Gercekten merak ediyorum. Yardimci olursanız cok mutlu olurum. Önerilerinizi bekliyorum.

excel_mustafa
11-01-2021, 17:42   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,443 mesaj

türkiyede tek başına robotik kodlama ekmek yedirmiyor malesef. senin durumuna en uygunu web tasarımı ve algoritma bence. biraz gayret edip grafik tasarım da öğrenmeye çalış. bu sektör her zaman kendini geliştiren eleman ister.