Kartuş dolu ama boş gözüküyor

nanelimonn
06-08-2020, 14:56   |  #1  
nanelimonn avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Merhaba, HP DeskJet 2630 yazıcımın siyah kartuşu aldığımdan beri ilk defa bitti ve doldurdum. İzlediğim videolara göre hareket ettim. İlk videoda bir şırınga yeter diyordu o yüzden kartuşun tıkalı olduğunu düşünerek başka bir videoda sıcak suya konulup bekletilmesi gerektiği tavsiyesine uydum, ancak bu işlemi gerçekleştirdikten sonra yazıcıya kartuşu takınca daha önce tek çizgi olarak görünen kartuş seviyesi boş görünmeye ve o işaret yanıp sönmeye başladı (ya da gidip gidip geliyordu demek daha doğru olabilir). Mürekkebin yeterli olmadığını düşünüp bir şırınga daha doldurdum bu sefer kartuşun alt kısmında mürekkep geldi ama boş görünmeye devam ediyor. Belge yazdırmaya çalıştığımda ise yazıcı reddediyor. Sorun nedir acaba? Sıcak suda bekleterek bozdum mu kartuşu?

excel_mustafa
07-08-2020, 00:05   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

hp kartuşunu doldursan da boş gözükür ama yazar. bende bu yazıcıya benzer bir yazıcı kullanıyorum. kartuşu 3.4 defadan fazla doldurunca bozuluyor. bir de kartuşun üzerindeki bakır flex e dokununca statik elektrikten kartuşun elektronik devresi arızalanır o yüzden dokunulmaz.

nanelimonn
07-08-2020, 11:00   |  #3  
OP Taze Üye
7 mesaj

Ben ilk defa doldurdum. Bir de yazmıyor, reddediyor yazıcı. Ne yapmam lazım?

excel_mustafa
07-08-2020, 21:10   |  #4  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

normalde dolum yapınca dolu gözükmez ama yazdırır ama görünüşe göre kartuş bozulmuş.

nanelimonn
07-08-2020, 22:50   |  #5  
OP Taze Üye
7 mesaj

Anladım, teşekkür ederim yanıtlar için.