Kasa çalışıyor ama ekranda tepki yok...

Emir Çimen
27-05-2018, 21:41   |  #1  
Emir Çimen avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Arkadaşlar yardım eder misiniz? Bu sabah eski kasamdaki 512 mb lık ekran kartı ve 2 gb lık rami kendi bilgisayarıma takmak için söktüm. Kendi bilgisayarımın ekran kartı yok onboard dan çalışıyordu ve 512 mb olan ekran kartını monte ettim. Ram de bilgisayarımın 4 gb lık vardı 2. giriş boştu ve 2 gb tıda oraya taktım. Ve bilgisayarın kablolarını bağlayıp çalıştırmak için düğmeye bastım ve ekran kartı çalışmaya başladı ekran gelmiyordu ve bir yanık kokusu gibi bir şey geldi ve bende hemen fişi çektim ve taktığım parçaları 5 dk sonra söktüm ve eski kasaya geri taktım. Ve bilgisayarımı tekrar çalıştırmayı denedim. Kasam mouse klavye gibi her şeyim çalışıyordu ve ekranım gene yoktu on off ta mavi bir ışık vardı kasa çalışmasına rağmen yanmıyordu. Çok üzülüyorum ne oldu acaba yanıt verebilir misiniz????

excel_mustafa
28-05-2018, 17:27   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

taktığın parçaları sök.clr_cmos yap (https://www.youtube.com/watch?v=Pdp_L5IxaNI).slotların içini havayla temizle.ramlari farklı slotlarda çalıştırarak dene.anakart üzerindeki güç bağlantılarını söküp tekrar tak.

sonuç alamazsan muhtemelen anakart arızalanmıştır.anladığım kadarıyla eski bi pc olduğundan ikinci el anakart veya yeni sistem bakmalısın.

Son Düzenleme: excel_mustafa ~ 28 Mayıs 2018 17:29