kasa çalışıyor görüntü yok

HPQ-User
09-05-2010, 07:58   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

brave_x sormuş:
Bilgisayarım açılmıyor EKRANDA HİÇ GÖRÜNTÜ YOK kasaya elektrik geliyor çift fan dönüyor hardiske dvd roma elektrik gidiyor bağlantıları kontrol ettim herhangi bir sorun gözükmüyor acaba bios pilimi bitti pilide dilimle kontrol ettim akım var monitörde sorun yok RAMLARI ekran ve ağ kartını söküp taktım teker teker sökerek çalıştırmayı denedim ama yine olmadı umarım sorunu anlatabilmişimdir acaba sorun nedir sorunumun çaresi nedir acaba yardım edermisiniz acill lütfen

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
xp 1024 mb ram

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

analyzeDark
09-05-2010, 22:12   |  #2  
analyzeDark avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 1
71 mesaj

Ekranla kasa arasındaki bağlantı kablosunu kontrol et veya ekran kartındanda olabilir

Blackinred
09-05-2010, 22:26   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
356 mesaj

Söylediğin olayın aynısı 2 kere başıma geldi, 2 farklı ekran kartıyla(HD 3870, HD 4890). Ve her seferinde sorun ekran kartlarındaydı. Sendeki sorunun kaynağı da bu olabilir. Senin gibi her yöntemi denedikten sonra yaptığımı sana da söyleyeyim; Garanti süresi devam ediyorsa aldığın yere veya servisine götür. Ayrca ekran kartı ve güç kaynağını da yazarsan iyi olur. Bir ihtimal güç kaynağında da sorun olabilir, ekran kartına yeterli gücü vermediği için ekran açılmıyor olabilir. Kasanın içini temizlemeyi dene, ekran kartının takılı olduğu yeri özellikle. Bunlarda diğer ihtimaller, ne yazık ki kesin bir şey söylemek zor.

brave_x
10-05-2010, 12:24   |  #4  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
38 mesaj

SORUN ŞU KASA ÇALIŞIYOR FAKAT EKRANDA GÖRÜNTÜ YOK FANLAR ÇALIŞIYOR DVD IŞIĞI DEVAMLI YANIYOR VE AÇILIŞTAKİ NORMAL OLAN BİB SESİ YOK POWER SUP EKRAN KARTI RAMLAR HDD MONİTÖRÜ TEK TEK DEĞİŞTİREREK DENEDİM FAKAT ÇÖZÜM BULAMADIM BUNLARDA SORUN YOK teknik servise danıştım ANAKARTIN chip setinde sorun vardır dediler konu hakkındaki düşünceleri olan fikri olan arkadaş varmı YARDIM anakartın chip setinde sorun varsa bunu nerde nasıl ve kaça malederiz GÜÇ KAYNAĞINI (power sup) DEĞİŞTİRİP DENEDİM OLMADI ANAKARTIN CHİP SETİNDE SORUN VAR DEDİLER ACABA NE YAPSAM BİLMİYORUM BUNUNDA TAMİRİ ZORDUR VE MASRAFLIDIR GALİBA KONU HAKKINDA BİLGİSİ OLAN YARDIMCI OLACAK ARKADAŞ VARMI ACABA NERDE NASIL YAPTIRIRIM MALİYETİ NE OLUR ACABA
ANAKARTIN MODELİ SİS 951