Kasa Etkili Soğutma

tongarse
27-11-2008, 10:44   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
24 mesaj

Arkadaşlar bende aerocool v-touch kasa var kasa içinde hava akışını sağlamak için bir kaç fan takmayı düşünüyorum

gördüğünüz gibi arka tarafta bir adet kasanın kendi fanı var şimdi sorum kapakta olan 2 adet fan kısmını nasıl dizayn etmeliyim 2 side içermi 1-1 içeri dışarımı üsteki içerimi şeklinde yorumlarınız bulunursanız.

+
ön tarafta hava kanalı şeklinde yerler var ben diyorumki ön tarafdan hava girişini sağlıyım diğer 3 tarafa veya 1 tane extradan takarım tavsiyelerinizi bekliyorum

SAİNT
27-11-2008, 10:50   |  #2  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

arka egsoz dışarıya atmak için yan kapaktakilerin ikiside içeri taze hava almalı ön tarafa gelince ceyran yapmalı yani oda içeriye hava akımı almalı.

Borga-x
27-11-2008, 11:11   |  #3  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

3 içer 1 dışarı olmalı.. Aslında kasa tavanına da bir tane takabilirsen çok daha iyi olur çünkü ısınan hava yukselık prensıbı kasa ıclerınde çok işliyor..Bir kapaga bir tavana takmanı öneririm. Eğer tavanda delik yoksa elinden geliyorsa bir dekupaj ile uygun deliği açabilirsin..

alexkidd
27-11-2008, 12:51   |  #4  
alexkidd avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
361 mesaj

dostum kasanın onune bir fan yanına bir fan arka tarafına iki fan tak onde ki fan ve yanda ki fan iceri hava uflesin arkadaki iki fan dısarı hava uflesin yanlız bu fanlarla sogutma isi basını agrıtabilir onun icinde fanları alırken mannathan coolcase yada zalman oneririm benim kullandıkların ve arastırdıklarım arasında en sessizleri...