kasa kapanma sorunu

Anıl AKSAKAL
21-06-2016, 15:44   |  #1  
Anıl AKSAKAL avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

merhaba
kullandığımın dışında 2. bir bilgisayarım var
fakat sorunlu daha önce xp kuruluydu sonra windows 7 kurdum fakat sorun aynı
bilgisayar normal çalışırken hiç bişey yok çalışıyor
ama bi program yada internette dolaşırken internet hata verip kapanıyor
aynı şekilde programda ise çok zorlanırsa bilgisayar mavi ekran veriyor
benim tahminime göre psu yetersiz kalıyor olabilir
sizinde yardımlarınız için buraya yazdım

Sistem Bilgilerim
root1907
22-06-2016, 11:35   |  #2  
root1907 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
231 mesaj

Merhaba

Yaz aylarında  özelllikle bilgisayar ısı sorunundan dolayı kapanır ama bunun dışında bir çok etken vardır, şu adımları denemeni tavsiye ederim.

Öncelikle mavi ekran veriyor demişsin mavi ekran vermesinin ve sonrasında kapanmasının sebebi hardisk de sorun var demektir badsector bunu aşman için disk e format atmak belki çözüm olabilir, mavi ekranı birde ramlarda sorun olduğunda verir başka bir ramle yada üzerinde iki adet ram varsa birini çıkarıp tek ramle sırasıyla deneye bilirsin, bir diğer kontrol edeceğin şey pc içinde fanlar ve işlemci üzerindeki fandır gerekirse işlemci üzerindeki fanı çıkarıp hava tutarak yada üfleyerek temizleye bilirsin sonrasında dene. eğer bunları yaptın ve hala sorun devam ediyorsa anakartında bir sorun var demekktir. İyi günler.

Anıl AKSAKAL
22-06-2016, 15:01   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj
Alıntı: root1907  
Merhaba

Yaz aylarında özelllikle bilgisayar ısı sorunundan dolayı kapanır ama bunun dışında bir çok etken vardır, şu adımları denemeni tavsiye ederim.

Öncelikle mavi ekran veriyor demişsin mavi ekran vermesinin ve sonrasında kapanmasının sebebi hardisk de sorun var demektir badsector bunu aşman için disk e format atmak belki çözüm olabilir, mavi ekranı birde ramlarda sorun olduğunda verir başka bir ramle yada üzerinde iki adet ram varsa birini çıkarıp tek ramle sırasıyla deneye bilirsin, bir diğer kontrol edeceğin şey pc içinde fanlar ve işlemci üzerindeki fandır gerekirse işlemci üzerindeki fanı çıkarıp hava tutarak yada üfleyerek temizleye bilirsin sonrasında dene. eğer bunları yaptın ve hala sorun devam ediyorsa anakartında bir sorun var demekktir. İyi günler.

o kasa 14 15 yıllık ilk ilk ana kartı  bios çöktüğü için başka anakart ve işlemci aldım çalışır dursun diye ilk zamanlar sorunsuz çalışıyordu sonra 2+2 4gb ram aldım
dediğim gibi bilgisayar normal çalışıyor hiç bir işlem yapılmadığında sürekli açık kalıyor harddisk benimde aklıma geldi ama sorunlu olsa normal şekilde de kapanmazmıydı
mavi ekranı bende biliyorum birçok nedeni var
psu çok eski max 300 w
yani bilen arkadaşlar yok mu psu yetersiz olunca kasa ne yapar