Kasa Tavsiyesi.Dark Orion vs AeroCool VS-9

kadiryakan
17-07-2011, 12:42   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
37 mesaj

Arkadşlar merhaba, Sistemimde 1-2 aydır olan sorunun FSP 700Watt PSU'mun kapasitörlerinin şişmesi olduğunu buldum ve kendime Bimeks'ten %25 indirimle 160 TL'ye Xilence XP700 700W 135mm Fan PSU Gaming Serisi 80+ R3 aldım. Benim Aopen H600 kasa malesef fazla sıcak ve fan takma alternatifi yok. Benim kasa Masa üzerinde Monitör yanında duruyor. Arkası duvara bakıyor ve üstü tamamen boş. Şimdi kafamda olan öne, sola,alta,üste ve arkada olmak üzere 5 adet 12'lik fan takmayı düşünüyorum. ön taraf,yan taraf ve alt taraf içeriye hava verecek,üst ve arka taraf havayı dışarıya atacak.. CPU'nun üzerine
de mevcut Zalman 9700 soğutucum var. Aklımda iki adet kasa var..
AeroCool VS-9 (Siyah) Mid-Tower Oyuncu Kasası ( 29 cm'lik VGA yeri ve HDD'lere extra fan takabilme aparatı) Akrelik modeli de var ona da tek fan
takılabiliyor) Tek eksik yanı 3.5" yuvalar çıkmıyor.
http://www.teknobiyotik.com/dona ... -oyuncu-kasasi.html
http://www.teknobiyotik.com/dona ... -oyuncu-kasasi.html
Dark Orion Kırmızı Led Fanlı USB 3.0 ve eSATA Destekli Oyuncu Kasası (3.5" yuvalar çıkıyor,44 cm VGA)
http://www.teknobiyotik.com/dona ... -oyuncu-kasasi.html (USB 2.0 destekliyor değil mi henüz anakartım 3.0'ı destelemiyor da)
Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler..

Sistemim aşağıda:

CPU Türü ualCore AMD Athlon Black Edition 7850, 2800 MHz (14 x 200)
Anakart :ECS A780GM-A Black Edition
Ram :Corsair XMS2 CM2X2048-6400C5 (2x2=4GB)
Ekran Kartı:ATI Radeon HD 4850 (RV770)
HDD :SAMSUNG HD103SJ 1 TB (Depo)
SAMSUNG HD321KJ 320 GB (sistem)
PSU : Xilence XP700 700W 135mm Fan PSU Gaming Serisi 80+ R3
Kasa: Aopen H600B

M.G.G
17-07-2011, 15:13   |  #2  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,367 mesaj

http://www.teknolojix.com/?urun- ... YAH-PWR-HARiC-.html
Kargosu bedava, Site güvenilirdir ;)

kadiryakan
17-07-2011, 18:51   |  #3  
OP Yeni Üye
37 mesaj

Teknobiyotikten cevaplar gelsin orion olacak gibi.. şu anda pwm fan almayı düşünmüyorum.. aşağıdakileri alacağım..
- SilverStone 12cm Bal Peteği Tasarımlı Siyah Fan Filtresi-9,74 TL ( Yan kasa fanı için, içeriye hava üfleyecek)   
- Akasa 12cm Fan Filtresi-8,76 TL    (ön paneldeki kasa fanı için, içeriye üfleyecek-Eğer ön panel toz koruma varsa gerek yok)
- Akasa Quiet Cool 4 Mavi LED'li 12cm Fan-13,44 TL   
- Vizo Starlet UV LED'li 12cm Mavi Fan-9,55 TL   
- Dark Orion Kırmızı Led Fanlı USB 3.0 ve eSATA Destekli Oyuncu Kasası-109,03 TL  
Bu fanlardan hangisi daha sessizdir acaba. Akasa için biri sessiz demiş, başkası sesli demiş.. Yazılan değerlere bakılırsa akasa daha sessiz ben de denemek için alıcam. Ben de var bir tane toplam 5 fan oluyor üzerindekilerle. Belki sizlerin tavsiyesi olabilir fanlarla ilgili..
-İçeriye üfleyenler-Ön panel, alt taraf ve yan taraf.
-dışarıya üfleyenler- arka ve üst taraf. Umarım ön taraf HDD'leri soğutmaya yardımcı olur..

Son Düzenleme: kadiryakan ~ 17 Temmuz 2011 20:03
rock_with
18-07-2011, 09:45   |  #4  
Üye
55 mesaj

dark orion kasa gerçekten güzel görünüyor. bu kasayı ben de almayı düşünüyorum. yalnız bu kasanın ön taraftaki usb çıkışları 3.0 benim anakartta ise 3.0 yok. 3.0 a 2.0 bağlarsak sorun yaratır mı acaba

Son Düzenleme: rock_with ~ 18 Temmuz 2011 10:25
kadiryakan
18-07-2011, 18:11   |  #5  
OP Yeni Üye
37 mesaj

Teknıbiyotik'e sordum aynen cevaplarını aktarıyorum."Dark Orion kasanın ön USB çıkışları anakartınızın arka çıkışlarındaki USB portlarını öne taşımaktadır. Bu çıkışlar hem USB 2.0 hem de USB 3.0 için kullanılabilmektedir. "

kadiryakan
18-07-2011, 22:36   |  #6  
OP Yeni Üye
37 mesaj

Siparişi verilmiş ve kargoya verilmiş olan Dark Orion kasamı iade talebinde bulundum. İşte sebebi Teknobiyotik'e yazdığım iade talebi. Olayları aynen anlattım.
"Merhaba, Dün akşam WYA-47106 talep nosu ile Dark Orion kasa ile ilgili özellikle usb 3.0 ön panelle ilgili bir soru sordum. Birkaç maddelik sorularımdan bir tanesi de aşağıdaki idi.
-"Dark Knight modeli ile verilen Usb3.0 yuvalarını uygun kabloyla usb2.0 olarak kullanabileceğimiz kablolar veriliyor mu? Verilmiyorsa bu kablo ne kadardır? "
Yanıtlayan arkadaş herhalde Dark Knight modelini sorduğumu zannederek ;
"-Dark Knight kasamızda kullanılan soketler anakarta takılan tiptedir ve USB 2.0 yuvalarına takılarak USB 2.0 olarak da kullanılabilmektedir." diye bir yanıt verdi.
Ben de tekrardan şu soruyu sordum.
"Peki Dark Orion kasadaki ön panelde yer alan usb 3.0 soketlerini anakartımdaki USB 2.0 yuvalarına (ECS 760GM-A Anakartım var) takabilir myim? Bu şekilde ön paneldeki girişleri USB 2.0 olarak kullanabilir miyim? "
gelen yanıt şöyleydi.
"Dark Orion kasanın ön USB çıkışları anakartınızın arka çıkışlarındaki USB portlarını öne taşımaktadır. Bu çıkışlar hem USB 2.0 hem de USB 3.0 için kullanılabilmektedir. "
Ben de anakartımın üzerindeki (kasa içindeki) usb 2.0 girişlerine montaj yapabileceğimi zannederek sipariş geçtim.
Sonra bu kasayı alıp montaj yapan biriyle temasa geçtim(MrGEN  arkadaşımız) ve gerçeğin böyle olmadığını gördüm. Kasa içinden kasa dışına bir kablo çıkıyor (aynen usb uzatma kablosu gibi) dişi ucu ön panelde usb girişi olarak kalıyor, girişi de arkadaki usb çıkışlarına giriyor. siz arkadaki usb çıkışlarını kullanamıyorsunuz.Yani ben usb 3.0 olan bir anakart alsam bu kasanın ön panelini direkt anakart üzerinden kullanamayacağım.. Gerçek bir ön panel usb çıkışı bile değil.. ne saçmalık bu ..ben ileriye dönük olarak aldım ama DARK şark kurnazlığı yapmış.. usb uzatma kabloları mantığı kasa içinden kasa dışına kablo taşıyamam..  Dark Knight modeli gibi içeriden anakart üzerine montaj zannediyordum ama yanılmışım. Malesef detaylı bilgi de alamadım. Üstelik 4-5 gün önce 700 watt psu aldım ve henüz bakmadım kasa gelsinde montaj yapayım diye..inşallah bir bozukluğu yoktur deneyemedim çünkü.. bir de 4 adet 120mm sessizleştirici aldım 30 TL verip.. Şu anda çok mağdur durumdayım gerçek usb 3.0 olamayan bir kasayı istemiyorum. Malesef kargo verilmiş ama ben bu ürünü istemiyorum. Kargo bana gelmesin lütfen. Boşuna taşınmasın. Ben başka bir kasa alacağım. Kargo bana gelmeden Aras ile irtibata geçilsin. Lütfen yardımlarınızı bekliyorum."
Kablo örnek resmi.
http://image.made-in-china.com/2 ... J/USB-3-0-Cable.jpg

icy1
01-08-2011, 11:19   |  #7  
Yeni Üye
22 mesaj

Dark orion