Kasadan ses geliyor

Kombat
09-03-2007, 05:06   |  #1  
Kombat avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
425 mesaj

Bilgisayarımın kasası feel 550w hurricine 3 fanlı yan tarafında kocaman harddisk önünde 1 tane bi tanede güç kaynağından gelen var. Bilgisayarı açtıktan sonra ses yok ama bir süre sonra tıkır tıkır bişey takılmış gibi ses geliyor. Uku düğmesine basıp geçici kapatıp yeniden açtığımda ses kesiliyor sonra tekrar başlıyor sonra tekrar ses kesiliyor.Kasayı açtım baktım takılan bişey yok  nedir bu sorun Allah aşkına kafayı yiyecem zaten gürültülü çalışıyor bide bu sinir bozucu ses çıkıyor. Yardımcı olanlara olacaklara şimdiden teşekkürler.

egemengiga
09-03-2007, 10:00   |  #2  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

foruma sormusmuydun Feel alirken hatirlamiyorum ama coook gurultulu oldugunu herkes yazmisti.

fanlarin ya da suruculerin vidalari gevsemis olabilir.

bosta duran kablo uclari fanlarin sagladigi hava akimi yuzunden bir yerlere carpiyor olabilir. kablolari lastik ya da kelepce ile sabitle. oyle bir sabitle ki tas gibi olsunlar.

tam performans calisirken yan kapagi ac ve sesin kaynagini bulmaya calis. yan kapaginda da fan varsa o zaman bulamayabilirsin.

Kombat
09-03-2007, 14:06   |  #3  
Kombat avatarı
OP Yıllanmış Üye
425 mesaj

Hiç boşta kablo yok yani boştakiler plastik kelepçeyle kasaya bağlı dediğiniz gibi baktım dokanan yok.Kıpraşanda yok. Açıp üfleyip tekrar kapattığımda ses kesiliyor. Son çare güç kaynağı fanına elektrikli süperge tutucam.