Kasım 2006 - PayPal Yazısı Hakkında

pr0tech
20-11-2006, 21:32   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

aşağıda yazılanlar; Kasım 2006 sayısında PayPal yazısından dolayı Editörümüz Sayın Barış Emre Alkım 'a attığım mailin özetidir. Daha çok kişiye ulaşabilmesi açısından foruma da yazma ihtiyacı hissetim.

tüm CHIP Ailesine iyi çalışmalar diliyorum.

Atıl Gürcan
---------

Sevgili Editörümüz Barış Bey;

CHIP Kasım sayısında PayPal yazınızı okudum. Ve dikkatinizden kaçan bir şey olduğunu gördüm. Bu maili de sadece sizi uyarmak için değil; sizin nezdinizde okuyucu kardeşlerimizi uyarmak için yazıyorum.

Çünkü paypal ile sizin de belirttiğiniz gibi business veya premier hesap açarak kredi kartı ile mal veya hizmet satışı gerçekleştirilebilir.. Ancak….

Tahminimce; bu yazınızdan sonra; bir çok okurunuz benim bundan 1.5 yıl önce yaptığım şeyi yapacak;Ve kendi ellerindeki veya ucuz olarak tedarik edebilecekleri malların satışı için PayPal hesabı açacaktır.

Kredi Kartı verifikasyonu gibi standart birkaç işlemi yaptıktan sonra; hesaplarından para çekebilmek için
Hesaplarının belli bir limite; örneğin $150 ulaşmasını bekleyecek; ve para çekmek isteyeceklerdir.

Ancak bu noktada karşılarına benim de başıma gelen bir sürpriz çıkacak. Çünkü PayPal; Türkiye’ye ne Posta çeki ne de banka havalesi yoluyla ödeme yapmıyor… Şahsen benim $.... gibi bir param paypalda "Takılı" kalmıştı. Ne zamana kadar? Ta ki amerikada yaşayan bir tanıdık bulana; ve paramı onun USA banka Hesabına yatırtana  kadar…

Aynı zamanda internette biraz daha derin bir inceleme yaparsanız; PayPal ın aslında bir “işbilmezler” grubu
Olduğunu – bunu ben söylemiyorum. Henüz daha iyisini yapamadım. .) – ve dünya çapında sırf bu ödeme
Limitleri; telefonla müşteri desteği (ilgili birime yönlendirmeleri 52 dakika sürüyor); para göndermeme konularından dolayı; PayPal aleyhinde onlarca hatta
belki yüzlerce davanın açılmış olduğunu; ve Başta Amerika olmak üzere PayPala karşı dava açan kullanıcıların

adresinde bir sivil örgütlenmeye gittiklerini görebilirsiniz.

Evet; PayPal eBay den alışveriş yapabilmek için tek yolumuz. Ülkemize; dünyada piyasaya çıktıktan aylar sonra gelen ve aslında fiyatı 3 lirayken vergi vs gibi eklemelerle 5 liraya çıkan ürünleri yurt dışından
Getirtebilmenin  tek yolu bu ancak sadece alışveriş amaçlı kullanılmalı…

..

İnternette rahatlıkla bulabileceğiniz 2co.com; stormpay; paypal; worldpay gibi kurumlarla bizzat çalışmışlığım ve müşteri temsilcileriyle birebir görüşmüşlüğüm vardır. Şu anda; bir şekilde ilgim olan tüm bu firmaların koşullarını ve çalışma şekillerini derliyorum. Güzide bir IT sitesinde yayınlanmaktadır.

Saygılar;

Atıl Gürcan

barisaydiner
20-11-2006, 23:22   |  #2  
Yıllanmış Üye
486 mesaj

bilgilendirdiğiniz için teşekkür

pr0tech
Güzide bir IT sitesinde yayınlanmaktadır.
bu güzide sitenin adresini banada ulaştırırsanız memnun kalırım.

Der Rote BaroN
01-01-2007, 23:13   |  #3  
Der Rote BaroN avatarı
Yıllanmış Üye
1,531 mesaj

Ben de alabilir miyim lütfen?

tolga2207
02-01-2007, 11:22   |  #4  
Yıllanmış Üye
793 mesaj

Reklama girmesin diye bookmark bölümünde bu adresi verebilirseniz çoğu kişi bu konuda bilgi sahibi olacaktır. Teşekkürler.