Kasma Sorunu

ZyGella
18-12-2016, 15:42   |  #1  
ZyGella avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Arkadaşlar, bilgisayarımda normalde oynadığım bir oyun 2-3 gün önce kasmaya başladı. Bilgisayarım ;
Lenovo Y-50 16gb ram , ekran    kartı       64bit,

intel core i7 2.50 ghz

astroneer adlı oyunda kasıyor forumda ki bazı seçenekleri denedim ama çözüm olmadı bende kayıt olup yazmayı denedim.

oyun açıkken sıcaklıkğa bakmak için core tempure indirdim oyun açınca 50-53 arası sıcaklık oluyor. Bir çözüm bulabilirseniz çok sevinirim..

İyi Günler..

Sistem Bilgilerim
Ad3mS
18-12-2016, 23:38   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 3
18 mesaj

Benim anladığım eğer nvidia ekran kartına felan sahipsen bu tarz geniş alanda oynanan oyunlarda kasma yaşaman normal ati ve amd işlemci olması en az 2 kat daha ii performans almanı sağlar. Benim sistemim bu nasıl düzeltirim diosanda nacizane fikrimi söyleyim yanlış hatırlamıyorsam "Google chrome" da "Tampermonkey" diye bir ek yama var sliter.io diye bir oyun var mesela normalde oyun kasıyor fakat "Google chrome"daki bir yama sayesinde arka planı silip 3d özelliği biraz kısıp oyunun hızlanmasını sağlıyor bu işten anlayan biri varsa o yamayı bu oyuna uyarlayıp o şekilde bu oyuna girmeyi denerseniz işe yarıyacağını düşünüyorum. oyun internet üzerinden oynanıyorsa işe yarar bu dediğim yama... Keşke nasıl yapıcağımı bilsem sana direk atsam ama aklıma gelen tek çözüm bu ;)

Ad3mS bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
ZyGella
19-12-2016, 17:49   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj

Online bir oyun değil. 320 mb lık macera oyunu. 2gb ram ve 2gb ekran kartı istiyor. Birçok kişiye sordum hepsi anlamsız buldu kasmasını bir bilgisayrcıya götürme kararı aldım bakalım hayırlısı teşekkürler...

Burak Kayaoğlu
10-01-2017, 14:15   |  #4  
Taze Üye
1 mesaj

Kardeşim kasma sorununu çözdünmü çözdüysen cevap vere bilirmsn acaba?