kasperky ile virüs silme

HPQ-User
18-12-2008, 17:55   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

alex10 sormuş:
kasperky deneme sürümünü indirdim kurdum tam tarama yaptırdım bilgisayarımda virüsler buldu reklam yazılımları buldu sistem dosyalarımdada 4 tane virüs buldu diğerleri ise proğram dosyalrında  kaspersky nin hangi  yönlerini kullanıpta sileyim  bide bu süre içnde bilgisayarımın risk altında olduğu uyarısı çıkıyor bilgisayarı her ilk açılışta.bide diyolar sistem dosyalarına bulaşan virüsler silinirse zaralı olurmuş doğrumu nasıl yapayım format ii olurmu sonsuz saygılar teşekkürler

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
intel core 2duo E 4400 2.2 GHZ 160 GB ATI radeon x1550 pcı ekran kartı

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 2.0.50727)

Barış
18-12-2008, 18:01   |  #2  
Barış avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,971 mesaj

öncelikle kaspersky ı ilk yüklediginizde sistem tam bi sistem taraması yapılmasını ister bunu yapmazsanız sisteminiz risk altında der :)
güncellemeleri tam yapıp taratırsanız daha kesin bi sonuca ulaşırsınız , bulduqunuz virüsler sistem açılışında çalışıyor ise zaten sizden reboot detmenizi ister ve explorer çalışmadan bu dosyaları siler , eger sistem için sürkli kullanılan bi dosyayı virüs bulaşmış ise bu işletim sistemizde kararsızlıga yol açar eger büyük bir sorun olursa formata öyle geçersiniz...

önce güncelleme arkasından tam bi tarama yapıp virüsleri öyle silmeniz

YasarS
18-12-2008, 18:05   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,238 mesaj

1-Kaspersky ayarlarından 30 gün deneme sürümünü yani trial aktif edersen isk altında uyarısı vermez ve güncelleme yaparsın.
2-Bazı virüsler özellikle sistem belleğine bulaştığında onları silmek sistemde bazı kararsızlıklara sebep olabilir ama bu %50 ihtimal.Eğer bellek testin temiz çıkıyorsa diğerleri önemli değil sil gitsin derim ama bellek te virüs çıktıysa burda yapılacak ilk adım temizle komutu ve karantinaya al komutu olacaktır.Benim tavsiyem pislikmi buldun ez gitsin korkma istersen sonunda format olsun.

Son Düzenleme: YasarS ~ 18 Aralık 2008 18:06
SAİNT
18-12-2008, 18:07   |  #4  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

kasper sky dedğimiz çok güçlü ve kararlı bir virüs programıdır nitekimki pc virüs olmadığına yüzde yüz inandığınızda yada yeniş format atılmış netle yada flash bellekle hiç bir temas kurmadan önce sisteminize kaydetmelisiniz aksi taktirde sistem dosyalaruın yerine gecen virüs yazılımlarını bullduğu anda silmesiyle sistem dll dosyalarıda silindiğinden reboot yaptığınızda sistem kısırsal bir döngü içerisinde her defasında kendisini açmaya çalışacak ama başarılı olamayacak çünkü sistemin bazı belkemiği dediğimiz dll dosyalarını virüs bulaşması nedeniyle sildiği için eksik bir yapıyla sistem başlatma isteğiniz olumsuz kalacak bir çok kez başıma geldi.

muhsin42
18-12-2008, 21:55   |  #5  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
32 mesaj

Aynı olay 3-4 gün önce benim de başıma geldi. Denemediğim virüş programı kalmadı
kaspersky yüklü idi onu devre dışı bıraktı, c,d çalışmaz hale geldi, sonra nod32 yükledim onunla tarattım c,d,e'de virüsleri buldu temizlenerek karantinaya alındı demesine rağmen sürekli virüs devamlı artı. En sonunda ComboFix programı ile silinerek temizlendi