kaspersky VBS.small.a virüsünü temizledi..

zıpkın
17-05-2007, 19:53   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
14 mesaj

merhaba arkadaşlar daha önce avira ve kaspersky bellanın ta kendisi şeklinde bir konu açmıştım ki hala açık, öncelikle yardımcı olan bütün arkadaşlara çok teşekkür ediyorum VBS.small.a virüsüne gelince hdd sürücülerini açmamızı dolayısıyla hdd ye girmemizi sağlayan autırun.bat, autorun.vbs, autorun.inf dosyalarına yapışıyor belirtisi örneğin c: sürücüsüne sağ tıkladığınızda aç ve araştır yazması gereken yerde XO/,. benzeri birtakım işaretler çıkıyor aç yazması gereken yere tıkladığınızda hdd ye girebiliyorsunuz işin doğrusu bu virüsü temizleyemeseydim ileride ne yapacağını bilmiyorum. avira, nod32 ve kaspersky normal modda bu virüsü siliyor fakat autorun dosyalarıyla beraber hdd ye giremiyorsunuz forumdaki arkadaşların tavsiyesi üzerine(haklarını yemeyelim) kaspersky ile güvenli modda scan yaptırdım ve bu virüs için sil seçeneği çıktı sildim tarama bitti pc yi kapatıp normal modda açtım bu virüsleri tekrar buldu sil tekrar sildi fakat hdd ye girebiliyordum ve sağ tıkladığımda işaretler gitmişti uzun lafın kısası temizledi bilgi olarakta nod32 nin normal erişimde koruması bu virüsün bulaşmasını engelliyor diğer durumda örneğin bu virüsü kapmış bir flash diski pc ye taktığınız zaman eğer avast gibi yeterince iyi bir korumanız yoksa kendini otomatik atıyor flası açmanıza gerek yok (nod32 VBS/Small.K şeklinde buluyor aynı virüsü) şimdi niye bu kadar ayrıntılı anlatıyorsun diycen çevremde birçok kişinin pc si bu virüsü kapmış durumda çok yaygın olduğunu düşünüyorum bilen var bilmeyen var arkadaşlara tekrar teşekkürler Not:kaspersky antivirüs 7.0 betayı kullandım

Son Düzenleme: zıpkın ~ 17 Mayıs 2007 20:09
erkanc
17-05-2007, 20:00   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

şimdi kahraman mı oldu KahkahaKahkahaKahkaha

Son Düzenleme: erkanc ~ 17 Mayıs 2007 20:00
zıpkın
17-05-2007, 20:11   |  #3  
OP Taze Üye
14 mesaj

hayır kahraman olmadı ama en azından bu sorunu çözdü unutmayalım ki başedemediğimiz problem büyük problemdir başkasının küçük problemi olsada

black_flood
17-05-2007, 20:59   |  #4  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

valla senin kadar sabırlı olsam denerim o uyazılımları ama sabrım yoktur benim.ben panda ürünlerini kullanıyorum ve birçok kişiyede önerip almasını sağladım ve güvenli mod olayına gelince panda ürünlerinde hiç gerek yok aktif herşeyi çok rahat imha edebilmekte.

asimileci
19-05-2007, 11:55   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,996 mesaj

pandamı? bişey demiyorum panda testlerde hiçbir zaman ilk 7 ye giremedi

KASPERSKY en iyi virüs programıdır.

Son Düzenleme: asimileci ~ 19 Mayıs 2007 11:55