kaspersky yükledim bin pişman oldum

HPQ-User
04-01-2009, 19:00   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

barış2626 sormuş:
kaspersky cf2 internet security yükledim eskiden bilgisayarım 5 snde kapanıyodu şimdi 15 sn geçio bi ayarları deiştirdi ama anlayamadım bir türlü:
Desem ki kaldıramadım ama revo uninstaller ile de kaldırdım herhangi bi parça bırakmadm ama çözüm olmadı inanın bu durum canımı çok sıkıyo format atmayı düşünür hale geldim gerçi vistayada nası format atılır onuda bilmiorum umarım gerek kalmaz yardımcı olursanız çok sevinirim ii çalışmalar

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
core duo 2 perny işlemci 6 mb önbellek 3 gb ram 250 gb harddisk 512 ekran kartı var

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; tr-TR; rv:1.7.8) Gecko/20050511 Firefox/1.0.4

Banned
04-01-2009, 19:33   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

Advanced SystemCare ve tune up'le sistemini tekrar hızlandırabilirsin.özellikle kayıt birleştirme yaparsan sistemin daha hızlı açılıp kapanacaktır.

Mustafa Deniz
04-01-2009, 19:44   |  #3  
Mustafa Deniz avatarı
Yıllanmış Üye
752 mesaj

CCleaner programını çalıştır disk birleştirve sistem kurduğun diske hata denetimi yap(CHKDISK) son olarakda şuan kullandığın antivirüs ile tam tarama yap.
Aslında pek faydası olmaz ama sana pcnde birkaç klasör boşaltma tavsiyesi vereyim.Öncelikle gizli dosyaları görünür hale getir, Ccleaner bu klasörlerin bazılarını temizlemez. işte içini boşaltacağın klasörler:

C:\ [bu ana dizindeki "Kas" adlı klasörü içinde bulunan "KAS.DLL" ile birlikte sil]
C:\Program Files [buradaki "Kaspersky Lab" klasörünü sil]
C:\WINDOWS\Prefetch  [İçini boşlat]
C:\Documents and Settings\All Users\Application Data [program ekle-kaldırda kaldırıpda burada ismi olan klasörleri sil]
C:\Documents and Settings\kullanıcı adı\Application Data [ program ekle-kaldırda kaldırıpda burada ismi olan klasörleri sil]
C:\Documents and Settings\kullanıcı adı\Local Settings\Temp [içini boşalt ~DF****.tmp <-bunu silmene gerek yok msn messengerin kullandığı dosyadır]

C:\Documents and Settings\kullanıcı adı\ NTUSER.dat ve NTUSER.dat.log [Eğer bu iki dosyayı unlocker ile silersen sisteminde azda olsa bir hafifleme olur ama yapmış olduğun ayarlar gider örneğin masaüstü arka planı değişir v.s v.s]son olarakda geri dönüşüm kutusunu boşalt ve restart yap

Son Düzenleme: Mustafa Deniz ~ 04 Ocak 2009 19:54
Mustafa Deniz
04-01-2009, 19:57   |  #4  
Mustafa Deniz avatarı
Yıllanmış Üye
752 mesaj

Yeni farkettim işletim sistemin vistaymış k.bakma ben Xp için yazmışım yöntem aynı ama son mavi renkli klasörün yeri sende farklıdır. ona ulaşamazsın zaten. (Local settings olan) geri kalanları aynen uygulayabilirsin.

Mustafa Deniz
07-01-2009, 11:45   |  #5  
Mustafa Deniz avatarı
Yıllanmış Üye
752 mesaj
HPQ-User
barış2626 sormuş: ama hala geç kapanıyo yapabileceğim bana önereceğiniz tavsiyeler var mı vista işletim sistemiydi
Benim aklıma bunlar geliyor.sistemim vistaya uygun olmadığı için XP kullanıyorum bu yüzden vista bilgimde tecrübe eksikliği var.
Format atmak istersen videolu anlatım siteleri var. istersen oradan adımları takip edebilirsin. Ayrıca en acemi kullanıcı bile vista kurabilir çünkü vista kurulumu XP'ye göre çok çok kolaydır tek dikkat etmen gereken bölüm disk biçimlendirmedir.

viking20
07-01-2009, 23:52   |  #6  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

AdRaMiTi
he he,çok doğru söylüyor.
---------------------------------
niçin KİS\KAV kendi kaldırma aracını kullanmadınız ki?

Farklı AV Yazılımlarını Sistemden Kaldırma Araçları

Kaspersky Lab ürününü kurmak istediğiniz sistemde, daha önce farklı bir markanın AV yazılımı kurulmuş ise yükleme sırasında sorunla karşılaştığınızda aşağıda yer alan araçlarla eski AV yazılımını sisteminizden kaldırıp kurulumu tekrar deneyiniz.Bazı durumlarda programların kendi "uninstall" modülleri, dosyaların yada sistem kayıtlarının tam olarak temizlenmesini sağlayamayabilir. Bu tür durumlarda kurulu olan programın güvenli bir şekilde kaldırılması gereklidir.
Symantec Remove
  Sisteminizde kurulu olan Symantec ve LiveUpdate yazılımlarının kaldırılması için gerekli olan programlar.
dosya 1  dosya 2

Norton Remove
  Sisteminizde kurulu olan Norton yazılımının kaldırılması için gerekli olan programlar.
dosya 1  dosya 2  dosya 3

AVG8 Remove
  AVG8 uygulamasının kalıntılarını sistemden kaldırmak için gerekli programlar.
dosya 1  dosya 2  dosya 3

NOD32 Remove
  NOD32 uygulamasının sistemden kaldırılması için gerekli olan program.
dosya 1

MCafee Remove
  MCafee yazılımının kaldırılması için gerekli olan program.
dosya 1

Trend Micro Remove
  Sisteminizde kurulu olan Trend Micro yazılımının kaldırılması için gerekli olan program.
dosya 1

KAV Remove
  Kaspersky Lab'ın farklı bir versiyonunu yüklemek istediğinizde sistem kayıtlarının temizlenmesi için aşağıdaki programı indirip çalıştırmalısınız.
dosya 1  

Son Düzenleme: viking20 ~ 08 Ocak 2009 00:00
barış2626
08-01-2009, 19:45   |  #7  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
15 mesaj

tamam çok saolun ilgilenip cevap yazıyosunuzda gün gelio 40 sn belkide 1 dakkada zor kapanıyo yane sistemde yaptığı değişikliği bilen anlayan yardım edebilecek biri var mı die sorma ihtiyacı duydum heralde gereksiz bi şekilde soru sormam araştırdım genel bi rahatsızlık var kis 2009a

_cypher_
08-01-2009, 21:10   |  #8  
Yıllanmış Üye
1,389 mesaj

sistem geri yuklemeyle kis kurmadan onceye don ama dosya kaybın olabilir haberin olsun

barış2626
15-01-2009, 19:38   |  #9  
Taze Üye
15 mesaj

arkadaşlar kendim sordum kendim yanıtlıyım belki benim gibi biri daha bu problemi yaşar tune up ii bi program ama bu sorunun çözümü değildi bunun çözümü speedupmypc tekrar eski performansı yakaladım şiddetle tavsiye ederim kullanmasıda son derece kolay