kasperskyi 1 numara sanıyordum.

mhmt06
01-03-2013, 14:19   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 134
1,187 mesaj

aslında ben çok kasıyor diye antivirüs kullanmam.  geçenlerde forumda bir tartışmaya şahit oldum ve kursammı acaba diye düşünmeye başladım.  kursam tabiiki kaspersky kurardım. sonra kurup, taratıp, geri kaldırmaya karar verdim.  deneme sürümünü indirdim, kurdum, güncelledim. tüm ayarları full yaptım ve tam tarama yaptım.  hiçbir sorun yok.     bilgisayarınız korunuyor derken  acaba  dedim.    bir keylogger kuruyum bakıyım dedim.  

kaspersky nin gözüne soka soka keyloggeri kurdum.    şaşkınlık içinde  tam taramayı başlattım ve keyloggeri yeniden çalıştırdım. ve anladım ki kaspersky artık bana küsmüş.. :)    buyrun ekran resmim

[resim][/resim]

.

murat5038
01-03-2013, 15:30   |  #2  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

http://www.casus-bilgisayar.com/ ... imi-soru-cevap.html

Legal program olduğu için Tehdit olarak gözükmez.

007 Takip Programı Antivirüslere yakalanırmı Başlığını Okuyun.

mhmt06
01-03-2013, 15:46   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
1,187 mesaj

yok be kardeş.  bu keyloggeri ben kurdum bazen kullanıyorum. antivirüs kullandığım zamanlar bazı ayarları kapatmadığım zaman yakalıyordu ve kullanamıyordum. buna kaspersky de dahil.  yani dört beş çeşit antivirüs kullandım ismi  boşver hepsi anında yakalıyo. sanırım kıs 2012 de bişey var. 

keyloggerde kendini yükseltmiş artık yakalanmıyo desem   4senedir d diskinde duran dosyadan kurdum kurarken yakalaması lazımdı.

bak sana yazarken defenteri açıp tarattım ve yakaladı. (defenderi kapatmıştım.)

mhmt06
01-03-2013, 16:05   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
1,187 mesaj

ayrıca keylogger program özelliklerinde antivirüslere karşı kendinigizle seçeneği var ama hikaye.  ben ancak antivirüslerin bazı ayarlarını kapattıktan sonra kurabiliyordum. en uyduruk yazılımlar bile bunu tespit edebiliyo rahatlıkla.

ayrıca 007 kadar büyük tehlike varmı yaa. dediğin gibi 007 yakalanmıyosa antivirüs neden kuruyor ki millet.insanlar antivirüsü bin tl lik sistemini korusunda formatla uğraşmayım diyemi kuruyo. her türlü bilgin başkalarının eline uçacak ve çaresizce oturacaksın. hadi kart bilgilerimi çalsınlar canım sağolsun da   birde diyelimki uygunsuz yazışmalar yaptığın uygunsuz bir halde ekran görüntüsünü alsa adamlar ne olacak.

murat5038
01-03-2013, 16:09   |  #5  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj

http://www.threatexpert.com/thre ... l-win32-007spy.html

Kaspersky Harekete geçtiğinde yani yasallığını bozduğunda veri akışını kesiyor Yani kendi pc inde çalışması bir problem teşkil etmiyor 1. verdiğim linkteki gibi Lisanslı olmayan programlar free antivirüs ve kendini antivirüs sanan yazlımlar bunu virüs görürü defender MSE gibi.2. verdiğim Linkde Virüs olmadığı yazıyor zaten paket taşımaya geçtiğinde Veri akışı/hırsızlığı yaşandığı zaman Akışı virüs olarak tespit edip durdurabiliyor.

mhmt06
01-03-2013, 16:14   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
1,187 mesaj

şu kısmı net anlatamadım.   kıs 2012 hariç  tüm antivirüslerde frewllarda denedim. programı kuramıyorsun bile.

murat5038
01-03-2013, 16:24   |  #7  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
Alıntı: mhmt06  
şu kısmı net anlatamadım.   kıs 2012 hariç  tüm antivirüslerde frewllarda denedim. programı kuramıyorsun bile.

Antivirüsler denedim dediğin için bu sorun oluşmuş olabilir ama yukarda zaten açıklamasını yaptım problemi yok yani,Ama Gerçekden sorun yaşıyorsan kasperda birden çok antivirüs yüklediğin için çakışma veya Frewallerin çakışma ve çalışmaması durumu oluşmuş olabilir.Bazı antivürüsler geriisnde kalıntı bırakıyor ve silinmiş olsa bile bazı işlevleri aktif halde kalıyor.

Eğer sorun varsa yani bu sebepdendir.2013 kaspersky çıkdı onuda dene istersen.

mhmt06
01-03-2013, 16:43   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
1,187 mesaj

kastettiğim dört beş yıldır diğer antivirüslerin  hepsini denedim ve kasperskde karar kılmıştım. bikaç gün önce formatladım ve   hiç antivirüs kurmadım. kasperskyi kurarken defender bile kapalıydı .  yani kalıntı yada çakışma türü sorunlar olamaz.  kıs 2012 bulamadı diye kasperskyemi küsecemOnay  bide 2013ü deneyim.

Qromodynmc
01-03-2013, 17:51   |  #9  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 127
4,184 mesaj

1 tane keyloggeri bulamadı diye kasperskya bişey olmaz,Hala bir numaradır benim için,Ha Ben Mse kullanıyorum o ayrı,Bilinçli kullanıcının kolay kolay antivirüse ihtiyacı olmaz.

black_flood
03-03-2013, 18:01   |  #10  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

saçma sapan bir teşhis. o keylogern tanımlaması belki antivirüs yazılımında olmayabilir aynı durum symantec firmasındada olabiliyor fakat işyerleri için dersen keyloger yazılımına gerek kalmadan antivirüs programlarıda birçok şeyi loglayıp filtreleyebiliyor şifreler hariç.  bu senin tehdit unsuru olarak düşündüğün tipteki zararlıların database içeriğine eklenmesi bizlerin ellerinde. sen o keylogeri bir mail ile yolla kaspersky firmasına ve şunu yaz. e-mail atachment hacking tools pakage  contains, but kaspersky antivirus program not detected. yarın için çıkacak güncellemeye dahil ederler hemen zaten ondan sonra konuşup karalama kampanyasına devam et bence.

kaspersky,panda security bu 2 firmada çok spefik durumlar olmadıkça 1 sonraki gün database güncellemesine dahil ederler fakat cloud mimarisine her  saat başı yeni güncellemeler dahil edilmektedir zaten. normalde zotop worm tüm dünyayı kasıp kavurmaya başladığında kaspersky 7 saat sonra güncelleme yayınlayıp acilem tüm varyantları ile birlikte başladı silmeye panda 1 saat içinde ilk önce fix çıkarttı 4. saatte müşterilere imza  taban güncellemesi yolladı manuel yapılması için ertesi günde database yükseltmesi otamatik güncellemeler ile dağıtıldı. bu 2 firma ile ilgili destek konusunda piyasada yarışabilecek gerçekten çok güçlü şatafatlı rakip yok maalesef. ha birde comodo var ama onlan ilgili bilgi mevcut değil ama direk birebir online müşteri hizmeti sunan ilk ve tek güvenlik yazılımıdır.

mhmt06
03-03-2013, 19:10   |  #11  
OP Yıllanmış Üye
1,187 mesaj

arkadaşlar lütfen yorum yazmadan önce daha dikkatli okuyalım. kimse benim yorumlarımı okumak, fikirlerime katılmak zorunda değil. Ama  eğer birinin fikrine saçma sapan gibi, karalama kampanyası  gibi küçültücü kelimelerle  cevap yazma gereği duyuyorsanız o adamın yorumlarını ve yazdıklarını dikkatlice okuyun.  ki sonra yorumunuzu silmek durumunda kalmayın.

black_flood
03-03-2013, 22:15   |  #12  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

yazdıklarımın sonuna kadar arkasındayım çünkü bende güvenlik yazılımları olan kaspersky, panda ve comodo gibi yazılımlar ile piyasada hizmet veriyorum hepsinin bir birinden farklı iyi yönleri var ama senin yaptığın karalama kampanyası. bunu hangi foruma yazarsan yaz aynı damgayı yersin. birşeyi yazmadan önce sen düşün. 1 numara diye bir şey yok gerçekten % 99 güvenlik diye bir kavram vardır ve % 1 yada % 2 lik bir boşluk her zaman vardır sen o standart testlere çok kaptırmışsın kendini anlaşılan. bugün piyasada olabilen tüm tehditleri tanıyıp silebilen bir firma 1 saat sonra en işe yaramazda olabilir bir anda.

senin görüşlerine katılmadığım gibi ayrıca çözümünüde belirttim halen inadım inat diyorsanda devamını kesinliklen getir asla bırakma arkasını düşüncelerinin.

mhmt06
04-03-2013, 03:49   |  #13  
OP Yıllanmış Üye
1,187 mesaj

dünyada en güzel ortamlardan biri;  2 yada daha fazla kişinin DOĞRUYU BULMAK ADINA  yaptığı tartışmadır. burada birbirlerine zıt fikirli gibi görünen insanlar aslında aynı taraftan olup tartışma şeklinde  fikir alışverişi yapıyolardır.     ve hedefleride birbirlerine üstünlük sağlamak değil, doğruyu bulmaktır.  bu tür tartışmalar konuyu irdelemek için yapılır, gereklidir, güzeldir.

dünyada en kötü ortamlardan biride;   2 yada daha fazla kişinin ÜSTÜNLÜK SAĞLAMAK VE HAKLI ÇIKMAK  adına yaptığı tartışmadır. bu tür tartışmalarda  asla doğruyu bulamazsınız.  çünkü tartışmacılar doğruyu bir kenara bırakır ve karşısındakini küçük göstermeye çalışır. karşısındakini küçültünce  kendisinin büyüdüğünü zanneder. doğru yanlış birbirine girer ve zehirleniriz.  bu tür tartışmalar küçüklükten sıkılan insanların, kendini büyük gösterme çabasından doğar.

lütfen bir konuyu tartışıyorsak amacımız;  kendimizi büyükmüş gibi göstermek değil, doğruyu bulmak  olsun.