Kaybolan doyayı nasıl geri getircem

HayThe1e
15-11-2011, 22:23   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
22 mesaj

Yanlışlıkla D yi biçimlendirdim  biçimlendirincede içinde ne var ne yok hepsi gitti nasıl getirebilir  lütfen yardımcı olun :S

Mertcan0725
15-11-2011, 22:33   |  #2  
Mertcan0725 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,706 mesaj

Silinen verilerin boyutu ne kadar?

HayThe1e
15-11-2011, 22:33   |  #3  
OP Yeni Üye
22 mesaj

lütfen yardım edin

HayThe1e
15-11-2011, 22:35   |  #4  
OP Yeni Üye
22 mesaj

50 60 gb kadar

Mertcan0725
15-11-2011, 22:42   |  #5  
Mertcan0725 avatarı
Yıllanmış Üye
1,706 mesaj

Öncelikle Yerel disk D ye bir yükleme-kopyalama vs..işlemler yapma.Olduğu gibi kalsın.
http://www.4shared.com/file/CnMt ... s_v398_Build_62.htm
Bunu indir ve kur.

tugaytuna22
15-11-2011, 22:42   |  #6  
Üye
73 mesaj

O kadar büyük boyuttaki dosyaların tamamını geri getirebilir misin bilmem :S

bosluk
15-11-2011, 22:51   |  #7  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj

Tek tek veri kurtarmaya gerek var mı ;) "Partition Recovery" diye aratın Google'ı. Direkt formatlamayı geri alan programlar var, 15-20 dakikada geri getirebiliyorlar tüm alanı tek seferde (örneğin ben bu iş için Acronis Recovery Expert'i kullanıyorum emektar, hala da tam olarak işini yapıyor. Ama güncellenmiyor ve Windows 7 desteği de yok sanıyorum. Arayın, benzer partisyon geri alıcılar da mevcut)

HayThe1e
15-11-2011, 22:58   |  #8  
OP Yeni Üye
22 mesaj

yıldırım lınk engellenmış :S

bosluk
15-11-2011, 23:01   |  #9  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
1,894 mesaj

Yıldırım'ın verdiği programın en güncel halini şuradan alabilirsiniz :

http://www.filesonic.com/file/31 ... table.by.Dizel_.rar

Mertcan0725
15-11-2011, 23:14   |  #10  
Mertcan0725 avatarı
Yıllanmış Üye
1,706 mesaj
Alıntı: HayThe1e  
yıldırım lınk engellenmış :
Siteye giriş yapamıyorsan dns ayarlarından yasaklı sitelere girişi aktifleştir.

HayThe1e
15-11-2011, 23:17   |  #11  
OP Yeni Üye
22 mesaj

halletim ya bi abim sagolsun yardımcı oldu

Mertcan0725
15-11-2011, 23:24   |  #12  
Mertcan0725 avatarı
Yıllanmış Üye
1,706 mesaj
Alıntı: bosluk  
Tek tek veri kurtarmaya gerek var mı ;) "Partition Recovery" diye aratın Google'ı. Direkt formatlamayı geri alan programlar var, 15-20 dakikada geri getirebiliyorlar tüm alanı tek seferde (örneğin ben bu iş için Acronis Recovery Expert'i kullanıyorum emektar, hala da tam olarak işini yapıyor. Ama güncellenmiyor ve Windows 7 desteği de yok sanıyorum. Arayın, benzer partisyon geri alıcılar da mevcut)
Formatlamayı geri almayı daha önce duymadım.Eğer kardeşim bu olay dediğin gibi yapılıyorsa çok süpermiş gerçekten.

bosluk
15-11-2011, 23:39   |  #13  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
1,894 mesaj

Tabi @Selahattin. Linkleri verilen programın da içinde varmış diski komple geri kurtarma ama ne derece başarılı bilemiyorum. Ben dediğim gibi sayısız bilgisayarı (Birkaç format öncesi dahil olarak) acronis ile 10-15 dakikada geri getirmiştim. Bir kere acronis çuvallamıştı (ki windows 7'ye geçtikten sonraydı bu sanırım, zira acronis sadece xp ve öncesini destekliyor malesef), onda da active recovery ile yine aynı sürede komple geri getirmiştim komşumun bilgisayarını. Zaten geri getirmem sonrasında tek yapması gereken sabit sürücüsünü benim bilgisayarımdan çıkartıp kendininkine takmak oldu. 10 gündür kullanamadığı bilgisayarını 15 dakikada; formatlanan windowsu çalışır ve dosyaları hiç kaybolmamış gibi eksiksiz bulduğundan sonra apartmanın teknik servisi olarak beni kullanmaya başladılar malesef :P

Tek tek dosya kurtarıcıları hiç başarılı değiller yanlız. Çok da fazla zaman alıyor geri getirme işlemi. Tüm partisyonu geri almak çok daha pratik kanımca. İnşallah gerek duymazsın @Selahattin ama boşta bir sürücün varsa dene istersen. İlk gerek duyduğum zaman sinirden köpürürken şak diye işlem tamamlandı demişti acronis, baştan başlattığımda da 5 aydır göremediğim windows ekranımı karşımda görünce ağlayacaktım :) Kolay değil 33.6k modemle aylardır özenle çektiğim şeyler gitmesin diye format da atamamıştım, 5 aydır bilgisayarsızlıktan saçma sapan tv dizilerine bakmak zorunda kalmıştım. Epey bir kara geçmişim var yani bu veri bozulması hakkında :) Hatırladıkça gülsem mi ağlasam mı emin değilim...

Mertcan0725
16-11-2011, 00:02   |  #14  
Mertcan0725 avatarı
Yıllanmış Üye
1,706 mesaj
Alıntı: bosluk  
Tabi @Selahattin. Linkleri verilen programın da içinde varmış diski komple geri kurtarma ama ne derece başarılı bilemiyorum. Ben dediğim gibi sayısız bilgisayarı (Birkaç format öncesi dahil olarak) acronis ile 10-15 dakikada geri getirmiştim. Bir kere acronis çuvallamıştı (ki windows 7'ye geçtikten sonraydı bu sanırım, zira acronis sadece xp ve öncesini destekliyor malesef), onda da active recovery ile yine aynı sürede komple geri getirmiştim komşumun bilgisayarını. Zaten geri getirmem sonrasında tek yapması gereken sabit sürücüsünü benim bilgisayarımdan çıkartıp kendininkine takmak oldu. 10 gündür kullanamadığı bilgisayarını 15 dakikada; formatlanan windowsu çalışır ve dosyaları hiç kaybolmamış gibi eksiksiz bulduğundan sonra apartmanın teknik servisi olarak beni kullanmaya başladılar malesef :P

Tek tek dosya kurtarıcıları hiç başarılı değiller yanlız. Çok da fazla zaman alıyor geri getirme işlemi. Tüm partisyonu geri almak çok daha pratik kanımca. İnşallah gerek duymazsın @Selahattin ama boşta bir sürücün varsa dene istersen. İlk gerek duyduğum zaman sinirden köpürürken şak diye işlem tamamlandı demişti acronis, baştan başlattığımda da 5 aydır göremediğim windows ekranımı karşımda görünce ağlayacaktım :) Kolay değil 33.6k modemle aylardır özenle çektiğim şeyler gitmesin diye format da atamamıştım, 5 aydır bilgisayarsızlıktan saçma sapan tv dizilerine bakmak zorunda kalmıştım. Epey bir kara geçmişim var yani bu veri bozulması hakkında :) Hatırladıkça gülsem mi ağlasam mı emin değilim...

Bunları öğrendiğim çok iyi oldu @bosluk çok sağol.Acaba işe yarayacak mı diye şimdiden düşünmeye başladım:)Veri kurtarma programlarının çok zaman aldığı kesin ama birkaç program sonuç vermişti.Demekki format recovery çok daha farklı bir olaymış onu anladım.Bende dayımın flash belleğini sıfırlamıştım,birkeresindede bilgisayarcı yanlışlıkla d yerel diskimibiçimlendirmişti.Aslında tüm bu olumsuzluklar kendimizi geliştirme yolunda ufak tefek başa gelebilecek olaylar bence ..Tüm bunları yaşamasaydık bu konu üzerine yoğunlaşıp kendimizi geliştiremezdik heralde;)

bosluk
16-11-2011, 00:07   |  #15  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
1,894 mesaj

:))))