kayıt defteri hakkında ilginç bir önerim var

harek@yokki
06-12-2007, 23:42   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
93 mesaj

Bir çok sitede regedit ayarları hakkında dolu ipucları mevcut doğru veya yanlış, bunlarla oynarken sistemim çöktü çoğu kez, önerim; xp home ve professional'ın (benim gördüğüm kadarıyla en çok bunlar kullanılıyor) chip dergisi/sitesi hiç olmazsa bu işletim sistemlerine uyan a'dan z'ye bütün kayıtları "Hazır halde" (tek tık) dvd'de veya cd'de, yanlarında tüm kayıt girdileri hakkında site/dergi farketmez bir kaç sayfasına da ne işe yardıklarına ayırsalar, benim gibi birçok kişinin işine yarar haksızmıyım, çok mu şey istedim Soru

Son Düzenleme: harek@yokki ~ 11 Aralık 2007 14:07
theironman
07-12-2007, 08:49   |  #2  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

hımm ilginç bi fikir.

crixallis31
07-12-2007, 10:03   |  #3  
Yıllanmış Üye
596 mesaj

Katılıyorum çok iyi olurdu hem sitelerde gezenlerin çoğu hiçbir işe yaramadığı halde mahalle efsanesi gibi yayılıp duruyor ve yanlış bilinçleniyoruz chip dergisinin bunu tek tıkla halledecek bir program yapması ya da işe yarayanları bir sayıda vermesi çok iyi olurdu kesinlikle umarım yapılır...

harek@yokki
07-12-2007, 16:14   |  #4  
OP Üye
93 mesaj

Yaklaşık 2 yıldır chip alıyorum (her ay olmasada) ve arada bir de olsa dergide bu konuya yer verildiğini biliyorum ama *bilgisayarımızı regedit ile ne kadar özelleştirebiliriz ? *kendimize özel kayıt anahtarı nasıl oluşturabiliriz ?
bir sürü rakamlar/işaretler bunlar ile oynamak hem eğlenceli hem öğretici olurdu Gözünü devirmiş

Son Düzenleme: harek@yokki ~ 07 Aralık 2007 16:27
uGuR.uK
07-12-2007, 16:57   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

doru bi iste bi yerde, bende ilk ilk zamanlarda daha bole dergilerden sitelerden falan gorduklerimi yapmaya calısıodum ve arada hatalar falan oluodu bedelleride agır olabiliodu(gerci artık cozduk olayı tek tıklamayla bütün pcyi ayara getiriorruz;). bunla ilgili bi calısma guzel olurdu bencede...

harek@yokki
10-12-2007, 06:33   |  #6  
OP Üye
93 mesaj

Birkaç yıl daha XP kullanmaya devam edicem, bilgisayarın tüm yönü ile bana özel olması ve  tam performans alabilmem için bu işlerin püf noktalarını bilmem lazım diye düşünüyorum haliyle, birkaç milisaniyeye bile tahammülü olmuyor bazen insanın, zamandan tasarruf etmemiz için bir sürü ayar mevcut bildiğiniz gibi, kayıt defteri en önemlilerinden, "tek tık" hazır kayıt her bilgisayarda doğru çalışırmı onu bilmem, sonuçta bunlar mühendislik mevzuular, dediğin gibi nerde regedit yazıyorsa zıpladım zamanında ve haliyle gümmm, bunu başka bir sitede yazmak yerine bu işi bilen insanların olduğu bir platformda dile getirmek istedim. Uygulanır veya uygulanmaz, canları sağolsun.
Saygılar.

bad sect0r
13-12-2007, 02:36   |  #7  
Yeni Üye
42 mesaj

zor olmasa da çok kapsamlı ve uzun sürecek bi çalışma.. chip editörleri bu emeği harcamaya yanaşcak mı bakalım..

aslında chipin basın hayatında olduğu gibi webde ve programcılıkta da lider we güvenilir bi marka olması süper olurdu.. :)

harek@yokki
14-12-2007, 01:55   |  #8  
OP Üye
93 mesaj
ErTr
aslında chipin basın hayatında olduğu gibi webde ve programcılıkta da lider we güvenilir bi marka olması süper olurdu.. :)
Benim için zaten lider ve güvenilir bir marka...

TuncaBozkurt
14-12-2007, 20:46   |  #9  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

Bana da iyi bir fikir gibi geldi. Ama son karar editörlere kalmış.

Papatyasever
14-12-2007, 21:13   |  #10  
Yıllanmış Üye
448 mesaj

Neden olmasın??? Ama muhtemelen çok zaman ve emek alacak bu işi sadece editörlere havale etmenin bu talebe olumsuz bakılmasına, olumlu bakılsa bile geckmeli yayınlanmasına sebep olacağını düşünüyorum. O yüzden bilimde çığır açan gen haritası çıkarılırken izlenen yöntemi öneriyorum. Kayıt defteri bölümlere ayrılır ve bölümler forumda yayınlanır. Forum üyelerinden herhangi bir konuyu hakkıyla tanımlayabileceğini düşünenler(binlerce üyesi olan forumda bu işi becerebilecek bir sürü insan olduğunu düşünüyorum) ilgili konuyu alır ve o konuyla ilgili çalışmayı yürütür. Böylece iş sadece belli bir kesimin sırtına binmemiş olur. Ayrıca iş bir çok bölüme ayrıldığı için daha çabuk biter. Ve birçok insanı mutlu edecek bu güzelliğe bir çok kişi katkı sağlamış olur. Editörler de bitirilen çalışmaların son kontrolerini yaparak yayınlama işini üstlenir. Herkes mutlu olur...

"Bir elin nesi var iki elin sesi var"

harek@yokki
14-12-2007, 23:09   |  #11  
OP Üye
93 mesaj

Dediklerinde haklısın aslında, bu biraz vakit/uğraş isteyen bir iş ve böyle bir talepte bulunmak armut piş ağzıma düş anlamına gelir bir bakıma, Bu güne kadar bir çok site gezdim ve 'hazır kayıt' diye bişeye hiç ama hiç rastlamadım arkadaşlar, 2 elin sesi varsa o zaman senin dediğin gibi neden şöyle bişey yapmıyoruz hep birlikte;
Herkes şu andan itibaren bildiği,kullandığı her bir kayıt'ı tek bir başlık altında, açıklamalarıyla, indirme sayısı ve süresi sınırsız bir upload sitesi aracılığıyla paylaşıma sunsa (zaten tek kayıt en fazla kaç kb olur ki) startı vermiş oluruz ve bu interaktif çalışmamızla diğer gerzek forumlara tırnak yedirtiriz,bence bu emeğe değer,varmısınız ???
Birde bu çalışma sonuçlanıncaya kadar açılan başlığı sadece mesaj sayısı örneğin 100 ün üstünde kullanıcıların görmesi sağlanırsa emek hırsızlığı engellenmiş olur,bu çalışma bittiğinde editörlerce kontrol edildikten sonra chip imzasıyla "Ta Taaaa" diye paylaşıma sunarız nasıl he Soru
Hareket Yokki
Action LazımBeğendim

Mesela başlangıç olarak en basit örnek; 'menü geçiş hızını artıran' bu kayıt bize zamandan kazandırmaz mı yani ??

HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\Destop altıdaki "MenuShowDelay" dizesindeki 400 olan değeri 0
Bilgisayarı yeniden başlat,

Bu da yedeği, yani değiştirmeden önceki hali,

Bunları fikir olsun diye örnek olarak hazırladım.

Bu konuya ayrı bir başlık altında devam etmeye gönüllü birkaç kişi bile olsa harika olur bence, ben de xp home kullanıcısı olarak hergün birkaç tane buna benzer hazır kayıt yollamaya gönüllüyüm, xp pro kullanan biride kendi kayıtlarını gönderirse mükemmel olur, hatta paylaşımın kralı olur, tabiki rapidshare'i beğenmezseniz daha iyi bir site bilen varsa o siteden paylaşırız, mesela süre/indirme kısıtlaması olmayan bir site daha iyi olur.

Kamu oyuna sunulur

Son Düzenleme: harek@yokki ~ 15 Aralık 2007 05:42