Kayıt Defteri Yazılımları Bozar mı?

HPQ-User
10-10-2008, 23:41   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Anatolian sormuş:
Değerli arkadaşlar, bugün "kayıt defterinde" bazı değişiklikler yaparken bilgisayara zarar verdiğimi düşünüyorum. Sistem eskisi gibi çalışmıyor. Açılışta zaman kaybı çoğaldı. Programlar erişilemez duruma geldi. Bir pencereyi tıkladığımda ortalama 5 dakika beklemem gerekiyor. Java programı kullandığım bir internet sitesine bile giremiyorum. Kolay kolay onarılamayacak gibi bir duruma benziyor. Galiba acemi bir kullanıcı olarak "kayıt defteri" gibi zor bir alanda at koşturmanın cazasını çekiyorum. Formattan önce önerebileceğiniz ne var? Teşekkürler.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Pentium IV, XP, 512 Mb Kapersky antvrs.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 2.0.50727)

Yavuz Taşcı
10-10-2008, 23:47   |  #2  
Yavuz Taşcı avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
531 mesaj

sizinde bahsettiğiniz gibi kayıt defterinde yapılan değişiklikler windowsun daha stabil çalışmasına engel olur.kayıt defterini düzenlemeniz için size regskeer adlı programı önerebilirim.

deadly_saw000
10-10-2008, 23:48   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
487 mesaj

öncelikle sistem yedeğinizi daha önceden aldıysanız onu kullanmanızı öneririm.eğer sistem yedeğiniz yoksa sistem geri yüklemeyi deneyin.o da olmazsa xp cd'siyle onarım yapınız.cd'yi pc'ye takınız ve başlat>çalıştır>sfc scannow deyiniz.
kolay gelsin.inşallah düzelir.düzelmezsede belgelerini atarsın birkaç DVD'ye veya taşınabilir HDD'ye;sonra basarsın formatı!
-----------
arkadaş program da önermiş madem biz de verelim bir program.
Glary Utilities(türkçe);
http://www.glaryutilities.com/ Göz kırpma Geek

Son Düzenleme: deadly_saw000 ~ 10 Ekim 2008 23:51
Banned
10-10-2008, 23:59   |  #4  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

formattan önce onarım yaparsın ya da arkadaşların verdiği programları denersin o kadar çokta bir şey yapamazsın bu durumda.

Oguzkhan
11-10-2008, 00:43   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
296 mesaj

eet tabikide kayıt defterine yaptıgın degısıklıkler pc yı etkiler eer eski haline dondurmek ıstıosan sistem geri yukleme yap