kayıt defteri

HPQ-User
08-01-2009, 00:35   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

werty sormuş:
bir şey yükliyicem ama "kayıt defteri düzenleme yöneticiniz tarafından devre dışı bırakılmıştır"m diyo  lütfen yardım....

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
microsoft windows xp
home edition
versiyon 2002
service pack 2

Amd athlon xp
1.5 ghz,704 mb ram

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 2.0.50727; MSN Optimized;TR; MSN Optimized;TR)

_cypher_
08-01-2009, 00:59   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,389 mesaj

administor olarak oturum acman gerekio

YasarS
08-01-2009, 01:03   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,238 mesaj

Adminlikle alakası yok basyayağı sağlam bir virüs kapmış bilgisayar.Öncelikle çalıştıra gepedit.msc yaz ordan yönetim şablonlarına gir ordanda sistemde kayıt defteri düzenleme aracı var ona çift tıkla devre dışı bırak bu aşamadan sonra olacaktır.Olmazsa zaten bilgisayar iyi bir format istiyordur format atmadan önce kaliteli bir spy programı ile tarat ve son olarak şimdiki hesabı sil yeni bir yönetici hesabı oluştur.

Banned
08-01-2009, 01:05   |  #4  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

ilk önce antivirüs programınzla tarama yapın(özellikle kaspersky ile taratmanı öneririm) ve güvenli modda (modem kapalı)combofix programını çalıştırın sorun düzelmezse başlat<çalıştır<gpedit.msc<grup ilkesi<Yönetim Şablonları<sistem<sağ taraftaki yerden "kayıt defteri düzenleme araçlarına erişimi engelle" seçeneği var çift tıkla yapılandırlmadı seçeneğini işaretle uygula ve ardından tamam'ı tıkla.

edit:ben mesajı yazana kadar arkadaş cevabı vermiş ama genede silmek istemedim umarım çözersin ayrıca spyware doctoruda öneririm.

yukarıdakilere ek olarak regeditten bu ayarlarıda yapabilirsin.
başlat<çalıştır<REG add HKCU<Software<Microsoft<Windows<CurrentVersion<Policies<System <vDisableRegistryTools /t REG_DWORD /d 0 /f
değerini kopyalayın ve tamam dedikten sonra çıkın.

Son Düzenleme: Kylie ~ 08 Ocak 2009 01:44