Kendi bilgisayarıma host kurmak...

Metya55
04-05-2013, 23:49   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhaba arkadaşlar

Ben kendi bilgisayarımın içine bir host kurmak istiyorum. Bunun mümkün olduğunu duydum ama kesin bir çözüm bulamadım. Hep yarım bilgiler var... Ben sadece bir Mybbforumu kurmak istiyorum... Bunu nasıl yapacağım ayrıntılı anlatabilecek birisi varmı ?

Birde hostu kursak bile alan adını yinede satın almak gerekiyormu ? Şimdiden teşekkürler...

Sistem Bilgilerim
mete-han
05-05-2013, 10:34   |  #2  
mete-han avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
118 mesaj

Mrblar Kardeşim...

Kendi bilgisayarına localhost kurabilirsin . fakat genelde bu kendi pc'sine localhost kuranlar web tasarımcılar ve yazılımcılarcılardır . Aynı sekilde benım pcdede local kurulu şuan ben web tasarımları burada hazırlayıp hosting'e atıyorum.
Senin konuna gelelim şimdi sen pc de localhost kurup forum kuracaksın sanırsam..Bu mümkündür yarıdımcı olurum sana kurmada fakat ben önermem forum kuracaksan domaın alabilirsin 20 Tl ben hosting satışı yapıyorum istersen ucuz olarak sana hostıngde verebilirim .

Ama localde forum kurup yayın yapman için ayrı bi kasanın olması lazım sadece local kurulu olması lazım ve 24 saat kesintisiz açık kalması lazım ve daha birçok bilgisayar ozellıklerı yani.Ama istersen localhost kurmaya yardımcı olurum sıkıntı yok .
En mantıklısı domaın hostıng alman taraftarıyım...

Selametle İyi Çalışmalar..

Metya55
05-05-2013, 14:48   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Teşekürrler kardeşim... Uygun bir zamanda host alayım ozaman en iyisi :D

mete-han
05-05-2013, 22:06   |  #4  
mete-han avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1