Kendi karakterini kendin yap-Yardım-

cilaspalme
07-07-2011, 00:25   |  #1  
cilaspalme avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
41 mesaj

Selam arkadaşlar, herhangi bir oyunda karakter değişikliği ya da silah ekleme yada map yapma, yani aklınıza gelebilecek her türlü değişiklik yapılabilecek bi program arıyorum var mı bi bildiğiniz? Şimdiden teşekkürler.

cHewRoKee
07-07-2011, 02:46   |  #2  
Taze Üye
18 mesaj

Hemen hemen her oyunun farklıdır. Herhangi bir oyun dedimn madem bir öneri sana.

Heroes of might and magic var. 2000den bu yana oynarım bu oyunu. Saatlerce hemde. İçinde Harita editörü var. Kafana göre harita ve malzeme koyabiliyorsun ;)

Yalnız oyunu sakın öğrenip dalma :)

Van.Spronsen
07-07-2011, 10:01   |  #3  
Van.Spronsen avatarı
Yıllanmış Üye
345 mesaj

Warcraft III oyna, world editör den kendi maplarını yaparsın yazın uğraş oluyor www.weturkiye.com da dersler falan var oku onları youtube dan en basit şeyleri ögren ( biri bi regiona girdiginde diger regionda blademaster olarak cıksın ve giren kişi yok olsun mesela ) bunun triggerini nası yapcagın videolarda var sonra kendin ugrasarak bulursun bişeyler

Delio
07-07-2011, 15:29   |  #4  
Yıllanmış Üye
233 mesaj

Arkadaşların da değindiği gibi her oyunun kendi editörleri var. Bunların bazıları herkezin kullanımına açık iken, bazılarını lisanslamanız gerekiyor. Zamanında Quake 3 için harita yapardım. Radiant diye bir harita editörü vardı ve doğru düzgün birşeyler ortaya çıkarabilmek için sayfalarca metin okumuştum. Sanıldığı kadar kolay olmadığı gibi emek verildiği takdirde üstesinde gelinemeyecek bir şeyde değildir. Bir fikir vermesi açısından Portal 2 oyununun harita tasarımı için yapılmış şu klavuza bakabilirsin ;

Bu sitede de kullanıcıların yapmış olduğu bölümler paylaşılıyor ;

Zamanım olsa Portal 2 üzerine çalışmak isterim.

cilaspalme
08-07-2011, 01:34   |  #5  
cilaspalme avatarı
OP Yeni Üye
41 mesaj

Teeşekkür ederim arkadaşlar ilgileniyorum hepsiyle. Ama benim istediğim Left 4 Dead gibi fps türü oyunlar. Ve (artık ne deniyorsa unuttum) gta tarzı oyunlara silah eklemek olsun, map yapmak olsun, karakter yaratmak gibi şeylere basit bi program var mıdır? Çünkü bu konulara ilgiliyim.

goldenstate
09-07-2011, 14:32   |  #6  
Yeni Üye
28 mesaj

Aklıma sımdı knight online geldide neydi zamanında ya

Teknodoktoru
09-07-2011, 14:42   |  #7  
Taze Üye
1 mesaj

FarCry 2 Map Editor kesinlikle en iyiler arasında olan bir editör. Üstelik FPS. Fakat sadece Multiplayer için harita yapılıyor. Yapılan haritayı test etme özelliği var. Tek kusuru ışık yayan bir obje sadece 19.00 pm (Harita saati.Değiştirebilir.)den sonra ışık yayıyor ve o saat ekran çok karanlık oluyor :( Çözüm bulan varsa söylemesini rica ederim.

Son Düzenleme: Teknodoktoru ~ 09 Temmuz 2011 14:43
mansur7676
19-08-2011, 23:25   |  #8  
Taze Üye
1 mesaj

keşke öyle birşey olsaydı bende kendi temamı yapmak için girdim ama bir türlü olmuyorrrrrr :)))