Kendi kendine reset atması...

HPQ-User
04-11-2008, 18:33   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Gaddar_Murti sormuş:
Yeni aldığım bilgisayarı ve 2 hafta sonra bilgisayarın yerini değiştirdim. Ama bilgisayarı her açtığımda windows açıldıktan çok kısa bir süre sonra ( 30 sn felan) kendi kendini resetliyordu. format attım pc ye ama sorun devam etti. Götürdüm caspere ve adamlar format attıklarını bi sorunun olmadığını sadece ekran kartının driverinin yanlış yüklendiğini söylediler. Oysaki ben defalarca format attım. Ben format atmasını bilmeyen birisi de değilim ki 1988 yılından beri evimizde bilgisayar var ve herkese de ben format atıyorum bulunduğum civarda. Adamlar düzelttikten sonra da format attım hiç sorun olmadı.

Asıl sorum şu : acaba sorun neden kaynaklanmıştı. Adamlar format attık deyip de başka bişi mi yaptılar da format parası olarak 35 ytl aldılar. ( bence ram bozulmuştu diye düşünmüştüm)
Aynı sorun tekrarlarsa ne yapmalıyım. Tekrar 35 ytl mi bayılayım ?

Şimdiden yorumlarınız için teşekkürler.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
quad 6600 2.4ghz işlemci
3gb ram
512mb hd 3450 ati ekran kartı
casper den 2 ay once aldım.

İnternet Tarayıcı: Opera/9.60 (Windows NT 5.1; U; tr) Presto/2.1.1

umut101010
04-11-2008, 19:59   |  #2  
umut101010 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,672 mesaj

arkadaşım muhtemelen bilgisayarında donanmısal bir sorun vardır adamlar halledip bide format çekmişlerdir benim anlamağım bende casper kullanıyorum  2,5 yıldır birtek dvd-rw arızanmıştı 2, sene önce hemen değiştirdiler bide format atmışardı garantisi var diye ellemedim ama benden be5 kuruş para almadılar hizmettende çok memnum bilgisayardanda çok memnunun senin bilgisarın garantisi yokmu garanti kapsamına neden sokmadın

Gaddar_Murti
06-11-2008, 01:03   |  #3  
Taze Üye
5 mesaj

Ewt garanti kapsamındamı diye sordum ama format atmak garanti kapsamına girmiyor dedi ve bence de öyle. Çünkü işletim sistemi kuruyo format atarken bunun yanında da nero ms office felan tabi bunlar 35 ytl nin içine giriyo herhalde. Eğer senden para almadılarsa çok garip bir durum. Almaları gerekiyordu. Neyse yorumun için teşekkür ederim.

Raffine
06-11-2008, 08:36   |  #4  
Taze Üye
8 mesaj

aynısı bana oldu arkadaşım,30 ytl de bendende aldılar.

eve geldim pc yine aynı,mavi ekranda fln kalıyodu kendi kendine reset çekiyodu

harddiski değiştirdim düzeldi.

harddisk ve ramden kaynakLayo olabilir

Son Düzenleme: Raffine ~ 06 Kasım 2008 08:37