Keylogger Varmı Bilgisayarımda?

padisah
23-07-2013, 13:29   |  #51  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj
Alıntı: murat5038  

Almıyorlar ki :D Hackleyip kullanıcıların keylerini alıyorlar ve açığa çıkarıp kullanılıyor.

Peki keyin kullanıldığı bilgisayar hacklenirken kaspersky ne yapıyor?
Birde key'in asıl sahibinin mağduriyeti nasıl çözülüyor?

murat5038
23-07-2013, 17:31   |  #52  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Hacklendiğinde çoğu zaman kaspersky kurulu olmuyor zaten olsa bağlantıya izin vermiyor bilindik ip saldırısı varsa. Satın alırken zaten bilgisayarda casus oldumu bunlar dağıtıyor ve bu key sistemi oldukça uzun hikaye :) boşa burda anlatmaya gerek yok zaten illegal bir yöntemde bu kadar bilgi fazla bile.

Keyin sahibi genelde anonim oluyor :) Mağduriyetini kimse çözemez kaptırırsa :) Kullanıcı kendi bilgisayarının sorumluğundadır. şirketlerin bir yardımı dokunmaz ele geçirilmiş anahtarın sorunu için. Hle yöntemi ile geri alanlarda yok değil ancak kaspersky onuda düşünüyor :) Kısaca uzar gider...

murat5038 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
padisah
23-07-2013, 17:54   |  #53  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj
Hacklendiğinde çoğu zaman kaspersky kurulu olmuyor zaten olsa bağlantıya izin vermiyor bilindik ip saldırısı varsa. Satın alırken zaten bilgisayarda casus oldumu bunlar dağıtıyor ve bu key sistemi oldukça uzun hikaye :) boşa burda anlatmaya gerek yok zaten illegal bir yöntemde bu kadar bilgi fazla bile.

Keyin sahibi genelde anonim oluyor :) Mağduriyetini kimse çözemez kaptırırsa :) Kullanıcı kendi bilgisayarının sorumluğundadır. şirketlerin bir yardımı dokunmaz ele geçirilmiş anahtarın sorunu için. Hle yöntemi ile geri alanlarda yok değil ancak kaspersky onuda düşünüyor :) Kısaca uzar gider...

Kaspersky kurulu değilken bilgisayarda key'in ne işi var? Çünkü key kaspersky'yi etkinleştirmek için.

murat5038
23-07-2013, 18:22   |  #54  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj

Satın aldığında Elinde olmuyor mu zaten :) illede kurulmuş olacak diye bişey yok.

padisah
23-07-2013, 19:12   |  #55  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj
Satın aldığında Elinde olmuyor mu zaten :) illede kurulmuş olacak diye bişey yok.
  Satın alınca elimde oluyor ama önce kaspersky kuruyorum sonra key'i bilgisayara giriyorum.

murat5038
24-07-2013, 03:12   |  #56  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj

işte elinde olması bile yeterli kurmana gerek illede gerek yok kurmasan bile elinden alınabiliyor. yeter ki takip edilen bir pc olsun :)

black_flood
24-07-2013, 07:52   |  #57  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

Almıyorlar ki :D Hackleyip kullanıcıların keylerini alıyorlar ve açığa çıkarıp kullanılıyor.

peki böyle bir durumda senin,benim yada bir başkasının keyini elde ettikleri zaman kaspersky firmasının verdiği destek ne onuda söyleyebilirsen daha bilgilendirici olacaktır murat.

black_flood bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
padisah
24-07-2013, 14:21   |  #58  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj
işte elinde olması bile yeterli kurmana gerek illede gerek yok kurmasan bile elinden alınabiliyor. yeter ki takip edilen bir pc olsun :)
  Gidiyorum teknosa, bimeks, vs. den Kaspersky internet securiy alıyorum içndeki referans kodu ile key'i mailime gönderiyorum.
Kaspersky internet security kuruyorum veya kurarken maili açıp key'i giriyorum kurulumu tamamlıyorum. Hangi arada key'i elde edip internette yayınladılar?

Son Düzenleme: padisah ~ 24 Temmuz 2013 14:24
murat5038
24-07-2013, 15:01   |  #59  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
Alıntı: padisah  
  Gidiyorum teknosa, bimeks, vs. den Kaspersky internet securiy alıyorum içndeki referans kodu ile key'i mailime gönderiyorum.
Kaspersky internet security kuruyorum veya kurarken maili açıp key'i giriyorum kurulumu tamamlıyorum. Hangi arada key'i elde edip internette yayınladılar?

E postana düştüğü anda alabilirler(Alırlar demiyorum, alabilir çünkü önceden var olan bir zararlı olması lazım botnet ağında olman lazım ki neyle ilgilendiğini görebilsin)

murat5038 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
murat5038
24-07-2013, 15:08   |  #60  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
Alıntı: black_flood  
peki böyle bir durumda senin,benim yada bir başkasının keyini elde ettikleri zaman kaspersky firmasının verdiği destek ne onuda söyleyebilirsen daha bilgilendirici olacaktır murat.

Yukarda yazmışdım açıkca ama yine kısaca diyeyim. Firmadan alındıkdan sonra Keyin sorumluğu sendedir ne yaparsan yaparsın/Yapılır. Bu birinin eline geçerse anca bilgi verebilirsin ancak keyin geri iadesi çoğunlukla olmaz. çünkü yukarda dediğim gibi keyin sorumluluğu sizde idi ve kaptırmayacaktınız :) Ancak Elinde faturası vs kutusu bilgiler mevcut ise(çoğunlukla vardır) bu durumda Daha yeni alınmış ise Belki önceki keyi iptal edip yeni keyi gönderme ihtimalleri olabiliyor.

Bir kaç yerde ve forumda bu duruma düşen görmüştüm yabancı ve türk. Politikası değişmedi ise bu yönde hizmet veriliyor. Mesela dağıtımcı şirketten alındı diyelim key ancak aldınzı keyi vermediler bundan da sorumlu olmuyorlar çünkü daha elinde kanıt olmuyor ve inkar edebiliyorlar dağıtımcı şirket çünkü gerçek dağıtıcı olmadığından satan bayiye ait sorumluk ondan istenebilir ne istenecekse destek vs.

tete1907
19-05-2014, 02:57   |  #61  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj

25 portu Smtp portudur ve kapalidir. Guncel keylogger portlari 586 587 portlaridir. Bu portlari kapatirsaniz sorun cozulecektir.