kilitlenme

HPQ-User
13-01-2008, 11:16   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

sakar sormuş:
bilgisayarım genelde kilitleniyor,Kaspersky kullanıyorum tarattım ama birşey bulamadı,başka sebeb ne olabilir?

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
1gb

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.8.1.11) Gecko/20071127 Firefox/2.0.0.11

XxXDaRKoXxX
13-01-2008, 11:46   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,720 mesaj

1)Virüs girmiş olabilir
Çözüm:Güncel bir antivirüs yazılımı yükleyin ve güvenli kipte PC nizi taratın.

2)HDD doluluğu
Hdd'niz hiçbir zaman boş olmaz hep eski dosyaları saklar.Temiz bir format ile PC niz hızlanabilir.

3)Kulanılmayan yazılım
Bilgisayarınızda kulanmadığınız yazılımları kaldırın PC niz programın çokluğuna göre hızlanacaktır.

4)Devamlı çalışan programlar
Devamlı çalışan programları azaltınız. Böylece bilgisayarınızın yükünü hafifletir yeni açacağınız programların daha sağlıklı çalışmasını sağlayabilirsiniz.

5)Format
Bilgisayarınızda çok program kurduğunuzdan dolayı kalıntılarda ekleniyor olabilir.Format ile tüm kalıntılar gider ve PC de gözle görünür bir hızlanma söz konusu olur

6)Rootkit
Günümüzün yeni tehlikeleri rootkit'ler.Rootki bilgisayarızın hacker lar taraafından yönetilmesini dahi sağlayabilir.Rootkit tarama yapınız.Önerim McAfee,Helo-Lite,KİS7  dahili rootkit tarama(zararlı yazılım tarama)

Taramaları Güvenli kipte yaparsanız virüs çıkacaktır kanımca

erdem187
13-01-2008, 13:45   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,334 mesaj

kitlenmeler genellikle o.c yaptığınızdan arkadaşın dediği gibi hdd den ve virüslerden,başlangıç programlarının fazlalığından ram azlığından olabilir...

Z1mBaBwE
13-01-2008, 14:49   |  #4  
Yıllanmış Üye
2,674 mesaj

işlemcinin aşırı ısınmasıda sistemini kilitliyor olabilir özellikle işlemcin P4 presscot ise aşırı ısınması doğal işlemci fanını bir kontrol et bilgisayarın ısındığı halde kendini kapatmıyor olabilir ve bu durumda sistemin kilitlenebilir

erdem187
13-01-2008, 16:00   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,334 mesaj
R3QU3M
işlemcinin aşırı ısınmasıda sistemini kilitliyor olabilir özellikle işlemcin P4 presscot ise aşırı ısınması doğal işlemci fanını bir kontrol et bilgisayarın ısındığı halde kendini kapatmıyor olabilir ve bu durumda sistemin
tipik bir AMD ci...Beğendim

Soul_Reaver
13-01-2008, 20:38   |  #6  
Yönetici
254 mesaj

pek çok sebebi olabilir, illa da buna virüs neden oluyor diyemeyiz. Ne zamandır oluyor bu sorun mesela? Belki bi programı kurduktan sonra özellikle böyle olmaya başlamıştır ya da uzun zamandır böyleyse belki de windows'un genel bi yavaşlığıdır, çünkü zamanla şişer windows...

djaskin
24-05-2008, 16:53   |  #7  
Taze Üye
3 mesaj

kardeşler ya banada yardımcı olabilecek birir varmı bilgisayarıma ne zaman javayı yukleyecek olsam pc m kilitlenip duruyor sadece bu değil java tabanlı herşeyde kilitleniyor anlamadım gitti ole bi klitleniyorki mouse daki ışık bile sönüyor yardımlarınızı bekliyorum bilgisyarım intel p4 1.8 dual core 1 gb ram 320gb hdd anakart gigabyte...