kingston bellek açılmıyor.

tutarock
02-01-2008, 22:01   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
21 mesaj

belleğimi bilgisayara takıyorum düzgün bir şekilde tanıyor ama içine girmeye çalıştığımda bu aygıt biçimlendirilmeli diyor bende şimdi biçimlendir diyorum sonra sürücüdeki disket biçimlenemiyor diyor ve açılmıyor bu düzeltilebilir mi?

uGuR.uK
02-01-2008, 23:11   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

bicimlendirmeye calıstıgın diskin üzerinde bi kilit varsa ondan olabilir. bellegine iyice bi bak dıs kısmında ufak bi kilit(lock) kısmı olcak, üzerine yazma/bicimlendirme gibi islemleri yasaklayan veya serbest bırakan. oyle bisi varsa onu normale getir ve oyle dene. bu arada bellek mi? disket mi? onuda bi tam yazıver...

Papatyasever
02-01-2008, 23:37   |  #3  
Yıllanmış Üye
448 mesaj

Yukarıda yazdığı gibi fiziki ya da yazılımsal yazma koruması olmadığından emin ol. Sonra "Bilgisayarım sağtık-yönet-disk yönetimi"nden flash belleğinin durumunu kontrol et. Herşey sağlam görünüyorsa o pencerede flash belleğine sağ tıkla ve fat32 biçimini kullanarak yavaş biçimlendir de. Olmazsa bilgisyarını komut istemiyle güvenli mod seçeneğinde başlat. Bilgisayar açılınca gelen komut penceresine "format Sürücü adı(G,F, vs): yaz. (Örn. format G:) Devam etmek için enter'a bas. Sonra yine enter'a. Bu işlemi normal sistemde command.com açarak yapma çünkü büyük ihtimalle disk kullanımda uyarısı alırsın. Hala olmuyorsa yarın başka bilgisayarda dene. Yine olmazsa 10. kattan aşağı at ve kalıcı olarak biçimlendir...

Son Düzenleme: Papatyasever ~ 02 Ocak 2008 23:38
tutarock
03-01-2008, 17:18   |  #4  
OP Yeni Üye
21 mesaj

kingston eski model 512 mb lık bellek kiliti falan yok

tutarock
04-01-2008, 19:50   |  #5  
OP Yeni Üye
21 mesaj

dos ta format atmaya kalkınca mesela sürücü harfi "g" g sürücüsüne disk yerleştirin diyo

cihan___
22-06-2008, 08:45   |  #6  
Taze Üye
4 mesaj

arkadaşlar buldummm.sorun bendede vardı ve bu sorunu tam 3 gündür araştırıorum.burda elazigli arkadaşımızın yazdığı kilitlidir sözünü duyunca hafıza kartında baktım baktım lock die bişe yok sonra telefona taktım ve hafıza kartına geldim orda şifreyi kaldır var ona gir dim ve şifreyi yazdım şifre kalktı sonra pcye taktım ve biçimlendirme bile istemeden direk çelıştı.arkadaşlar bunu bütün forum sitelerine duyururmusunuz.bütün insanlara yardımcı olmak için......

engineer4416
15-06-2009, 21:03   |  #7  
Taze Üye
5 mesaj

merhaba arkadaşlar
benimde usb bellekte sorun var belleği bilgisayara takınca açmaya çalıştığımda ^^sürücüyü kurtarabilmek için biçimlendirmeniz gerekli^^ diyo ancak belleğimde önemli dökümanlar olduğundan biçimlendirmemem gerekiyo belleğin akibeti nasıl olur kurtarabilirmiyim yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

Marqer
06-08-2010, 10:50   |  #8  
Taze Üye
1 mesaj

Beyler bu soruna çözüm olur mu bilmiyorum ama ben bir teknik servis te çalışıyorum bilgisayar üzerine ve her gün bir çok işletim sistemi deniyorum win 7 win xp win vista falan filan bende akıllılık edip win 7 de kilit koydum flash belleğime ne gibi sorun doğurdu flash belleğim açılmadı ve aygıt hazır değil hatası alıyordum disk yerleştirin falan diyordu yani kısacası bu hataya benzer hata alanların win 7 de flash belleğine şifre koymuş olma ihtimali çok yüksek