KINIYORUM !!!

Bu forum kilitli bir forumdur. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez. Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
mrtar
05-07-2006, 13:06   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Temmuz DVD içeriğindeki İLGİNç videolar bölümündeki,hayvanların komik dünyası içeriğinde verilen kedi ye bant yapıştırılarak eziyet ettirilmesi videosunu vermeniz hangi değere hangi insanlık değerleriyle bağdaştırabildiniz,bunu mantığım ve aklım bir türlü almıyor.Size hayvanların eziyet çektittirilmesi ayrı bir hazmı veriyor bunuda anlamış değilim,Ben yıllardır bir chip okuyucusu olarak sizin yaptığınız bu hatadan dolayı chip okuyucularından özür dilemeye davet ediyor,ve böyle olayların tekrar yapılmaması konusunda sağ duyuya davet ediyorum...

make-believe
05-07-2006, 21:46   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,836 mesaj

Videoyu izlemedim ama duyarlılığınıza yürekten katılıyorum.

Der Rote BaroN
06-07-2006, 22:51   |  #3  
Der Rote BaroN avatarı
Yıllanmış Üye
1,531 mesaj

İzlediğimde üzüldüm. Komik değildi.

tolga2207
06-07-2006, 23:29   |  #4  
Yıllanmış Üye
793 mesaj
mrtar
Temmuz DVD içeriğindeki İLGİNç videolar bölümündeki,hayvanların komik dünyası içeriğinde verilen kedi ye bant yapıştırılarak eziyet ettirilmesi videosunu vermeniz hangi değere hangi insanlık değerleriyle bağdaştırabildiniz,bunu mantığım ve aklım bir türlü almıyor.Size hayvanların eziyet çektittirilmesi ayrı bir hazmı veriyor bunuda anlamış değilim,Ben yıllardır bir chip okuyucusu olarak sizin yaptığınız bu hatadan dolayı chip okuyucularından özür dilemeye davet ediyor,ve böyle olayların tekrar yapılmaması konusunda sağ duyuya davet ediyorum...
Neden sadece bu vidyoya tepki gösteriyorsunuz? Yatağın üzerinde yatarken sahibi tarafından korkutulup kafasını duvara çarpan kedi, el feneriyle oynatılıp kolinin içine düşürülen kedi, durduk yere korkutulan baykuş size normal mi geldi? Hadi bunları geçtim. Çocuğun kafasına kombo çeken, çimenlerde koşan çocuğun üzerine atlayıp yere düşüren, emekleyen çocuğun kafasına zıplayıp yere yapıştıran, ayağa kalkan çocuğun poposundan tutup yere düşüren kedi vidyolarını çok mu normal buldunuz?

Asıl değinmek istediğiniz konu canlılara eziyet edilmesi ise, geçen ay verilen fearfactor vidyosunda kadın canlı böceği yedi. Kedi olunca eziyet, böcek olunca eğlence mi oluyor?

Peki başka bir şey daha söyleyeyim. Nisan ayındaki komik vidyolar bölümünde kangroo court vidyosunda arkadaki kanguru napıyor? 18 yaşın altındaki okuyucularını da düşünen CHIP'in bu vidyoyu vermesi normal mi?

Eleştirmeniz güzel birşey ama biraz daha objektif olursanız daha yapıcı olursunuz. Bana göre bunların hepsi normal. Ama ilginç, ama komik hayatta herzaman bu tip olayları göremiyorsunuz.

Son Düzenleme: tolga2207 ~ 07 Temmuz 2006 00:02
SparcoXx
07-07-2006, 11:34   |  #5  
Yeni Üye
32 mesaj
tolga2207
mrtar
Neden sadece bu vidyoya tepki gösteriyorsunuz? Yatağın üzerinde yatarken sahibi tarafından korkutulup kafasını duvara çarpan kedi, el feneriyle oynatılıp kolinin içine düşürülen kedi, durduk yere korkutulan baykuş size normal mi geldi? Hadi bunları geçtim. Çocuğun kafasına kombo çeken, çimenlerde koşan çocuğun üzerine atlayıp yere düşüren, emekleyen çocuğun kafasına zıplayıp yere yapıştıran, ayağa kalkan çocuğun poposundan tutup yere düşüren kedi vidyolarını çok mu normal buldunuz?

Asıl değinmek istediğiniz konu canlılara eziyet edilmesi ise, geçen ay verilen fearfactor vidyosunda kadın canlı böceği yedi. Kedi olunca eziyet, böcek olunca eğlence mi oluyor?

Peki başka bir şey daha söyleyeyim. Nisan ayındaki komik vidyolar bölümünde kangroo court vidyosunda arkadaki kanguru napıyor? 18 yaşın altındaki okuyucularını da düşünen CHIP'in bu vidyoyu vermesi normal mi?

Eleştirmeniz güzel birşey ama biraz daha objektif olursanız daha yapıcı olursunuz. Bana göre bunların hepsi normal. Ama ilginç, ama komik hayatta herzaman bu tip olayları göremiyorsunuz.

saçma sapan nedenlerden insanları mesgul etmeyin..arkadaşın dedigine katılıyorum adı ustunde şaka veya habersiz çekilen seyler bunlar bu bizim hayvan sevmedigimiz anlamına gelmiyor.Tv'ler de saçma sapan şeyleri izleyip gulmeye alışmış bir milletsinz nede olsa..yani bu kadar duyarlı olucaksan biraz daha mantıklı düşün..

mrtar
07-07-2006, 15:00   |  #6  
OP Taze Üye
2 mesaj

Ben chip yetkililerini kale alıyorum.Mantıksız insanlıktan nesep almamışlardan değil.Chip yetkilisi aynı bant sizin kedinize yapıştırılıp hayvanın hareket ettirilmesine mani edilse siz de gülermiydiniz?????????

Recep Baltaş
07-07-2006, 16:19   |  #7  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Arkadaşlar bende gülmezdim.Ama bu adı üstünde bir Komik Video ve bu videoların "ŞAKA" amaçlı olduğunu herkes biliyor.En sevdiğiniz evcil hayvanınızla bu tür şakalşlmalar yapmak hoş olmazmı. Belki kedi bunu seviyor. Kedi sahibini bunu yapmasından zevk alıyor.

Olaya bir de kedinin gözünden bakalım ! CHIP bunları "Hayvanlara yapılan eziyetler" diye bir başlıkla verseydi farklı olacaktı dimi.

Ama "Hayvanlar alemi" dendi buna...Ana başlık ta Biraz eğlenelim...Bu kediye eziyet yapan CHIP değil.Ki bunun eziyet olup olmadığı bile tartışılır.

Arkadaşlar yargısız infaz yapmayalım derim.

Bir aralar bizim bir Program vardı...Bilenler bilir..Vista Customizaton Pack..Programdan zarar gören CHIP i suçladı..Fakat dergide Programdan doğabilecek hasarlar için uyarı yapılmıştı...Ama okumadan kuran arkadaşlar CHIP i sorumlu tuttu.

Şimdide o Videoların başlığı eğlence...Buyrun hayvanlara eziyet yapalım degil...

Eleştri yapın ama mantık çeçevesinde olsun....

t_mac1
17-07-2006, 15:16   |  #8  
Üye
63 mesaj

recep abiye aynen katılıyorum!!!

viking20
19-07-2006, 14:17   |  #9  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

kedicik biraz sonra mamasına-çiğerine kavuşacak,kucaktan kucağa alınıp sevilecek bu kesin,ben asıl kürkleri için foklara(ve de diğerlerine) yapilanlara kahroluyorum.İşte eziyetin daniskası asıl bu,buna engel olalım.

Son Düzenleme: viking20 ~ 19 Temmuz 2006 14:28
loisy
01-08-2006, 13:39   |  #10  
Yeni Üye
20 mesaj

aga bole seylere pek kafa oyrmayin elbett uzucu seyler ama o zaman kopeklerin kovaladigi kedileride koruyalim nolcak fareleride hayat bole

bug_lavacı
02-08-2006, 03:04   |  #11  
Yıllanmış Üye
318 mesaj

Bunun amacı eğlence yaaa...abarttınız haa.....

loisy
02-08-2006, 15:45   |  #12  
Yeni Üye
20 mesaj

walla aga gulup gecin iste

Gökhun Sungurtekin
03-08-2006, 22:38   |  #13  
CHIP Editör
136 mesaj

Eleştiride haklılık payı var. Hepimiz hayvanseveriz ama düşüncesizlk etmişiz biraz anlaşılan. Dikkat edeceğiz bundan sonra.

Kombat
10-08-2006, 16:53   |  #14  
Kombat avatarı
Yıllanmış Üye
425 mesaj

Hayvaları bende seviyorum.Hayvan sevmeyen insan sevmez.Ama orada yapılanlar kediye köpeğe ya da herneyse zarar verici birşey değil ki. Hayvanı bıraksanız fare kovalarken kedi kovalarken bin beteri geliyor başına.Bence bu tür şeyleri pek ciddiye almayalım.İnsanlara yapılanları unutupta hayvanları görmeyelim. Ben buradan CHIP yetkililerine sesleniyorum.Ermeni zülmünde parçalanmış,katledilmiş Türklerin.Rumların kestiği astığı katlettiği Türklerin resimlerini videolarını Tarihte Yapılanlar diye bir CD'de verirseniz.Komik görüntülerden daha ikrama geçer.En azından birbirimizi yiyeceğimize düşmanlarımızın ne yaptıklarını unutmayız.

turksoftware
11-08-2006, 02:01   |  #15  
Yıllanmış Üye
1,015 mesaj

ya chip aılesı bı ıyılık yapmıs bızlerı dusunerekten fazla tartısmaya gerek yok bence

mazot
12-09-2006, 23:59   |  #16  
Yıllanmış Üye
116 mesaj

işi dramatik boyutlara taşıdık arkadaşlar kedi ünlü oldu işte onun için 100'ler tartışıyor üzülmek isteyen fok'lara üzülsün diyen arkadaş doğru demiş

Recep Baltaş
13-09-2006, 11:51   |  #17  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Konu amacına ulaşmış gerekli cevap verilmiştir.