Kırık ekranla telefon kullanmak!

ceptetamir
21-06-2017, 22:06   |  #1  
ceptetamir avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eki 2015

 

Akıllı telefonunuzun ekranının kırık olması birçok sorun yaratabilir. Sinir bozucudur, can sıkıcıdır O kadar para verdiğiniz akıllı telefonunuz artık hoş görünmüyordur. Herkes nasıl ne zaman kırdın diye sorar. Fakat bunun yanında kırık ekranla ilgili bilmeniz gereken bazı fiziksel ve çevresel zararları var.


Çevreye Maruz Kalma


Bu iki yönlü bir durum. Ekranınız kırıldığında telefonunuzun etrafındaki çerçeve de kırılmış olacaktır. Telefonunuzun içine girebilen toz, su, parmaklarınızdaki yağ, havadaki kimyasallar gibi şeyler telefonunuza zarar verir. Daha önemlisi ise telefonunuzdan dışarı çıkabilen size zarar verir: telefonunuz tarafından yayılan radyasyon dalgaları vücudunuz tarafından emilir. Son çalışmalar gösteriyor ki telefonunuzda fiziksel bir zarar varsa radyasyon çıkışı daha yüksek olur.

Yaralanma Riski

Apaçık, kırık camla temas eden cilt kesilebilir. Özellikle arama yaparken kulak, parmak gibi bölgelerde yaralanma, kesik veya kıymıklar meydana gelebilir.


İşlevselliğe Zarar Gelmesi

Eğer telefonun dışı kırıksa içinde çalışan aksamları da zarar görmüş veya kırılmış olabilir. Ekranı kıran darbe telefonun içindeki bileşenleri gevşetebilir. Telefon bütün halde kullanılabilmeye devam etse de yapısal olarak sağlam değildir, küçük bir müdahale telefonu komple dağıtabilir.

Göz Sağlığı

Akıllı telefonunuzun kırık ekranından süzülen ekran ışıkları gözlerinizi yorar ve bunu uzun süre devam ettirdiğiniz takdirde ciddi göz problemlerine sebebiyet verebilir.Gözü uzun süre kırık ekrana bakmaya maruz edilirse gözlerde yanma,batma,karıncalanma ve ağrı gibi durumlara yol açar.

Batarya Sorunu

Akıllı telefonların ekranının kırık olması bataryanın aşırı derecede ısınmasına yol açar ve telefonun şarjının çok kısa sürede bitmesiyle sonuçlanır. Aşırı ısınma sonucu kırık ekranda kısa devre oluşabilir ve cihazda patlamaya sebep olabilir.

Kozmetik Kötü Görünüm

Kırık bir telefon hoş görünmez, profesyonel değildir. Hakkınızda yanlış bir izlenim bırakır. İnternete ‘kırık telefon kullanan kız’ yazın, bu durumdan çıkarılan karakter profilini bir görün.

Telefonunuzu ekranı kırık olarak kullanmak zorunda değilsiniz. Dilerseniz ceptetamir.com‘dan arıza formu oluşturup servis talep edebilirsiniz.

Son Düzenleme: ceptetamir ~ 21 Haziran 2017 22:23 Neden:
mavimi
28-06-2017, 09:37   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Haz 2017

aynen katılıyorum hocam