Kiril alfabesini nasıl düzgün olarak görebiirim?

nighthunted
21-03-2014, 13:05   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
51 mesaj

Merhaba arkadaşlar, rusça altyazılı film izlemek istiyorum ama internetten indirdiğim altyazılar filmde düzgün açılmıyor. Kiril alfabesini düzgün bir şekilde filme altyazı olarak nasıl ekleyebilirim. İnternette bazı forum sitelerinde yazılanlara baktım. Km player adlı bir oynatıcıdan bahsedilen bir site gördüm. ben normalde bs player kullanıyorum, km playeri indirdim, forum sitesinde yazan şey: "Seçenekler/Tercihler/Altyazı İşleme/Yazıtipi Stili. Orada karakter seti içinde Cryillic seçmeniz lazım" yazısıydı yazılanı yaptım ama işe yaramadı yazı yine bozuk olarak çıktı. Onun dışında başka bir forum sitesinde ise " Kiril alfabesi içeren fontu internetten indirip, C:\Windows\Fonts klasörüne atıp VLC player ile deneyiniz" cevabını aldım ama onu denedikten sonrada bir sonuç alamadım. Acaba bilgisayarımda bu yöntemlerin işe yaramasını engelleyen bi eksiklikmi var yada önerebileceğiniz başka bir işe yarar yöntem varmı kiril alfabesi ile film izleyebilmek için? Yardım ederseniz çok sevinirim

REdbLACKI
21-03-2014, 13:18   |  #2  
REdbLACKI avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
654 mesaj

K-Lite Codec Pack dene büyük ihtimal ile çalışması lazım. Ben film izlerken her zaman bunu kullanıyorum hiç sorun yaşamadım.

nighthunted
21-03-2014, 15:14   |  #3  
OP Üye
51 mesaj

Denedim ama açılmadı. "C users windows 7 downloads k lite codec pack 1035 full exe geçerli bir windows 7 uygulaması değil" diyor. Başka bir yerden indirdiğimde ise açıldı kurulumu yaptım ama değişen birşey olmadı. Daha önceki forumlardan denediklerimde  fayda etmemişti. Bi süre evvel bilgisayarımdan bazı programları başgösteren bir sorun nedeniyle silmiştim acaba bu sebeble bir türlü kiril alfabesi bilgisayarımda gözükmüyor olabilirmi.

feanorking
21-03-2014, 17:32   |  #4  
feanorking avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
1,688 mesaj

Senin pc kafayı yemiş olabilir k-lite en üsttür her türlü her şeyi her şekil açar gösterir.
Ya da sen update ile rusça dil paketi yükle bakalım belki düzelir.

UNBAHTIBIL
21-03-2014, 18:10   |  #5  
UNBAHTIBIL avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 2
35 mesaj

BS Player'ı kaldırıp Rusça olarak yüklemeyi dene. :D

Beyin bedava nasılsa...

nighthunted
22-03-2014, 14:57   |  #6  
OP Üye
51 mesaj

Çok  sağolun arkadaşlar. Ben şu makineyi bi gözden geçirteyim sonra yine  sizden yardımlarınızı fikirlerinizi isterim. İlginize teşekürler.

nighthunted
10-12-2014, 01:16   |  #7  
OP Üye
51 mesaj

Arkadaşlar benim anlayamadığım bir değişiklikmi var sitede yoksa hatırlayamadığım birşeymi? Yeni konu bir türlü nerden açacağımı anlayamadım. Bu konuda bana yardımcı olup bilgi verebilirmisiniz? Ayrıca buraya şu soruyu sormak için girmiştim ama dediğim gibi ancak eski açtığım konulardan birinin içine girebildim. Daha önce yazdığım bu konuda sorun anladımki  yazının filmde düzgün çıkmaması deyil bilgisayara düzgün inmemesi. Yani yazıyı indiriyorum filmde açmadan önce word yada note pad de açtığımda görüyorumki düzgün inmemiş kargı burgu şeklinde okunmaz yazılar var. Dolayısı ile filmdede düzgün gözükmesi mümkün deyil. Bana bu sorunu halletmem için ne önerebilirsiniz acaba problem ne olabilir? 2 sorum içinde cevaplarınızı bekliyorum. Çok teşekkür ederim.