KİS 2009 sevenler bi tıklasın

Mustafa Deniz
13-01-2009, 13:59   |  #1  
Mustafa Deniz avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
752 mesaj

Bu forumda herkese Kaspersky tavsiye ediliyor,bu durum bende merak uyandırdı acaba KAV ile arasında bir fark varmı diye kurdum ve kullanıyorum. evet eskiye göre çok fark var artık sistemi kasmıyor ama gel görelim koruma çok zayıf.
tek hoşuma giden özelliği regedit koruması.
Bakın arkadaşlar o çok sevdiğiniz KİS bu virüsler bulaşırken ve çoğalırken hiç uyarı vermedi taki ben şüphelenip tarama yapıncaya kadar.
Dünyanın en çok kullanılan antivürsü olabilir ama kimseye tavsiye etmeyin bence.
En çok kullanılması iyi koruma sağlamasından değil diğer özelliklerinin fazla olmasındandır diye düşünüyorum.(ekran klavyesi,ebeveyn koruması,http trafiği v.s.)
Bu bir haftada ikinci kez oldu  2-3 günde bir tarama yaptığım halde(ayrıca ayarlardanda eylem için engellle seçili)
Şimdi ne mi yapacağım; bu antivürüse son bir şans daha vereceğim yine virüs bulaşırsa eski antivürüsüm AVAST Pro'yo döneceğim.Beğendim

Crew
13-01-2009, 14:21   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
209 mesaj

Arkadaşım O virsüler Senin Sisteminde Önceden de  Vardır. Eminim Sen AVAST Kullanırken Bulaşmıştır. GeekKIS en etkili özellikelrinden biri Real - Time Özelliğidir. Arada Bazı Hatalar Oluşsada Bence Gayet Profesyonel.. :) KIS Hakkında fazla Bilgin yok sanırıM...Islık

SEN AVAST'a Dewam Et ...KahkahaKahkahaKahkahaKahkaha

Son Düzenleme: Crew ~ 13 Ocak 2009 14:34
redwine
15-01-2009, 12:42   |  #3  
Üye
72 mesaj

Bence Avira Premium Security Suite deneyebilirsin aşağıda 3 aylık için link var:

Kapalı Hesap (91855)
15-01-2009, 14:52   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 27
2,006 mesaj

sen o virüsleri sil bakim o liste bi daha doluyomu

bence de sen avast kullanıyorken girmiştir o virüs

Kapalı Hesap (91855)
15-01-2009, 14:56   |  #5  
Kapalı Hesap
2,006 mesaj

bi de ikspi kullanıyon sen iskpi virüs mıknatısı gibidir

sp 10 da çıksa iskpi denen saçmalık adam olmaz

Kapalı Hesap (91855)
15-01-2009, 14:57   |  #6  
Kapalı Hesap
2,006 mesaj

son olarak otomatik taramaya atarlarsan bir problem yaşamassın

Borga-x
15-01-2009, 15:15   |  #7  
İlk Maestro
11,767 mesaj

Bu forumda KIS veya KAV kullanın diye bas bas bağıranlardan biri de benim. Ben KIS'i 5 sürümünden beri kullanıyorum bir kere isteyerek sisteme virüs soktum. Onda da daha dosyayı indirmeye başlamadan uyarıları arka arkaya verdi.
Haa sen Avast kullanıcam dersen hiç durma KIS'i sil ve intihar et.

SAİNT
15-01-2009, 16:05   |  #8  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

evet ben genellikle nod kullanırdım bir sürü crak dosyam var ve kasperle bi taratayım dedim ve hüsran çoğu crak virüslü çıktığı için siledim.
ayrıca dediğine katılmıyorum virüslü olduğuna emin olduğum bi yazılımı kurmaya çalıştım hemen uyarı verdi ben inadına devam desemde erişimi engelledi ve karantinaya aldığı için program kurulumu bozuldu yani kısaca virüslü yazılım iflas etti. :D

SaGoPa KaJMeR.
16-01-2009, 08:34   |  #9  
SaGoPa KaJMeR. avatarı
Yıllanmış Üye
2,547 mesaj
AdRaMiTi
Demek kaspersky uyuyor ha...

Bence hatayı kendinde aramalısın ANtivirüs görevini yapıyor Şekil A'da görüldüğü gibi...

Ayrıca kaspersky İnen,yüklenen,İşlenen her dosyayı tek,tek tarar yani bu bende böyledir :) Şimdi tanıyan anti 1 saat önceki bir dosyalarımı tanıyamıyacak :)

Arkadaşlarıma katılıyorum Dicegim tek şey KIS Olarak Kullandıgın Gercek KISmı ? Olamaz Cünkü Tanesine kadar yakalamış virüsleri :) Yakalamasa anlardımki KIS İşe yaramıyor burda Kasperskye laf atmışsında, Bunu başka bir anti-virüs programı ile "kasperskyden sonra taratdım pcmi böyle böyle binlerce virüs cıktı Kaspersky'i tavsiye etmeyin" diyebilirdin. ayrıca  Sayılarca Güvenligi,üstün başarısı kanıtlanmış kaspersky'ide burda ezmemek gerek.

Son Düzenleme: SaGoPa KaJMeR. ~ 16 Ocak 2009 08:39
viking20
16-01-2009, 09:18   |  #10  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

KİS olsun KAV olsun ,burda önemli olan yükledikden sonra hangi ayarları ile kullandığınız.Advanced ayarlara geçtiğseniz eksiksiz olarak(bir vakit ben gibi),yaptığı uyarılar canınıza tak edebilir,tam koruma sağlamış olursunuz.KİS\KAV 2009 yapılan testlerde hiç şüphesiz kendilerini kanıtlamış yazılımlar.

Son Düzenleme: viking20 ~ 16 Ocak 2009 09:23
Hayalet 26
16-01-2009, 18:33   |  #11  
Yıllanmış Üye
2,018 mesaj

Kaspersky nin bu virüsleri atlamasına imkan yok.Arkadaş( avast pro :) )kullanırken sistemine girdikleri belli.Virüslü sisteme değil kaspersky dünyanın en iyi yazılımını kursanız yapacağı gene aynıdır.Yakalayıp karantinaya almak.En iyisi format atın siz.sonra da kis kurun tekrar.Bakalım gene mi aynısı olucak. :)

Barış
16-01-2009, 18:52   |  #12  
Barış avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,971 mesaj
DEMU
Bu forumda herkese Kaspersky tavsiye ediliyor,bu durum bende merak uyandırdı acaba KAV ile arasında bir fark varmı diye kurdum ve kullanıyorum. evet eskiye göre çok fark var artık sistemi kasmıyor ama gel görelim koruma çok zayıf.
tek hoşuma giden özelliği regedit koruması.
Bakın arkadaşlar o çok sevdiğiniz KİS bu virüsler bulaşırken ve çoğalırken hiç uyarı vermedi taki ben şüphelenip tarama yapıncaya kadar.
Dünyanın en çok kullanılan antivürsü olabilir ama kimseye tavsiye etmeyin bence.
En çok kullanılması iyi koruma sağlamasından değil diğer özelliklerinin fazla olmasındandır diye düşünüyorum.(ekran klavyesi,ebeveyn koruması,http trafiği v.s.)
Bu bir haftada ikinci kez oldu  2-3 günde bir tarama yaptığım halde(ayrıca ayarlardanda eylem için engellle seçili)
Şimdi ne mi yapacağım; bu antivürüse son bir şans daha vereceğim yine virüs bulaşırsa eski antivürüsüm AVAST Pro'yo döneceğim.Beğendim
zaman kaybetme geç avasta sen zaten pc'n virüs çiftliği gibi olmuş...

Kaspersky'ıda bunlara aLet etme Göz kırpma

redwine
20-01-2009, 17:08   |  #13  
Üye
72 mesaj

Free ürünler içinde de en iyisi Avira Personal Edition

luqqa
23-01-2009, 17:35   |  #14  
luqqa avatarı
Yıllanmış Üye
332 mesaj

geçtiğimiz yıllara kadar antivirüs programınada para mı verilir o kadar da s*l** değiliz diyen cinslerdendim Taki bir gun arkadasım kampanyalı diyerek zorla kis 2007 satana kadar. Kasar dediler kasmadı. virüs dediler şimdiye kadar virüs yüzünden sadece bir kere format attım ondada anti virüs kullanmıyordum :S

kis e laf yok bence