Kisa bir sure sonra hdd'i gormuyor

scoop24
29-07-2015, 02:28   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
66 mesaj

Dvd kizaginin yerine hdd takmistim, bu aralar bilgisayar acildiktan sonra once hdd'i goruyor, sonra hdd uzerine tikladigimda tamamen kayboluyor. Ubuntu yuklu disk ile bilgisayari actigimda sorunsuz hdd'i calistiriyor. Yine windows altinda dvd kizaginin yerine baska hdd'de de ayni durumu yasatiyor. Benim tahminimce windowstan kaynaklaniyor. Format atmadan duzeltebilmemizin bir yolu var mi acaba.

sahin06
30-07-2015, 13:08   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 3
22 mesaj

Merhaba, Ide yada Sata olup olmadığını yazmamışsınız ama Sürücü ataması yapamıyor olabilir. Bilgisayarıma sağ tıklayıp yöneti seçin, açılan konsoldan disk yönetimini seçin, orda hdd yi görebiliyorsanız harf atamışmı bakın, atamamışsa diske sağ tıklayıp sürücü harfi ve yolu değiştiri seçerek kullanılmayan bir harf yazın. Yada Anakarta takılı olan data kablosunu çıkartıp başka boş porta takıp deneyin.

scoop24
01-08-2015, 01:55   |  #3  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
66 mesaj

Sorun "Kullanıcı hesabı denetimi" ayarlarından kaynaklanıyormuş. ayarı kapatmıştım, varsayılan seviyeye getirince düzeldi. Nasıl bir saçmalıksa artık 1 ay uğraştırdı beni, hatta hdd caddy cihazını bile değişmek zorunda kalmıştım. ilerde bu sorunu yaşayacakların işine yarar umarım.