Kısayol Sorunu Acil Yardım Lütfen

Gizli Özne
09-01-2012, 14:50   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Bilgisayarıma hangi programı kurarsam kurayım açmaya çalıştığımda örnek olarak 'Bu kısayolun başvurduğu 'VDownloader.exe' öğesi değiştirilmiş veya taşınmış, bu yüzden bu kısayol artık doğru çalışamayacak.
Bu kısayolu silmek istiyor musunuz?' uyarısı çıkıyor. Ne yapmalıyım?

Son Düzenleme: Gizli Özne ~ 09 Ocak 2012 14:53
mustafa2116
09-01-2012, 20:36   |  #2  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

Sistem geri yükleme yapınız Explorer regedit ayarlarından exe nin açılışını değişik yapmaya çalışmakta.

Gizli Özne
13-01-2012, 15:56   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Deniyorum yapamıyorum. Detaylı yardım edebilir misiniz?

Kapalı Hesap (230936)
13-01-2012, 17:02   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 12
771 mesaj

Programı hangi dizine kurmuşsan, örnegin "D:\Avast Antivirüs\Avast.exe" o klasörün içine gir orada Avast.exe uygulamasını bul (yani sen hangi programı kurduysan onun exe sini) , sağ tıkla "masaüstüne kısayol oluştur" de. Bir daha o problemin olacağını sanmıyorum..

Yani sen programı kurduktan sonra programın kısayolu otomatik olarak masaüstüne gider ama sonra programın kurulu olduğu yeri değiştirdiğsen masaüstündeki kısayol çalışmaz..Çünkü masaüstündeki kısayol, programın kurulu olduğu dizini hedef olarak belirler. Kısayol çalışmazsa tekrar programın kurulu olduğu klasöre gidip kısayolu masaüstüne senin atman gerekir..

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (230866) ~ 13 Ocak 2012 18:16
mustafa2116
13-01-2012, 22:05   |  #5  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj
Alıntı: keremozkan  
Programı hangi dizine kurmuşsan, örnegin "D:\Avast Antivirüs\Avast.exe" o klasörün içine gir orada Avast.exe uygulamasını bul (yani sen hangi programı kurduysan onun exe sini) , sağ tıkla "masaüstüne kısayol oluştur" de. Bir daha o problemin olacağını sanmıyorum..

Yani sen programı kurduktan sonra programın kısayolu otomatik olarak masaüstüne gider ama sonra programın kurulu olduğu yeri değiştirdiğsen masaüstündeki kısayol çalışmaz..Çünkü masaüstündeki kısayol, programın kurulu olduğu dizini hedef olarak belirler. Kısayol çalışmazsa tekrar programın kurulu olduğu klasöre gidip kısayolu masaüstüne senin atman gerekir..

Anlattığınız konu ile arkadaşın anlatıığı konu arasında bir bağlantı kuramadım üzgünüm.

Arkadaşın sorunu kısa yolda olsa orijinalide olsa  tüm exe yada uygulamaların açılışının  başka bir programa yönetildiğini anlatmakta. Bu regedit değişikliklerinden oluşur.

Gizli Özne Yapacağınız işlemi detaylı anlatsamda yapacağınız tek şey sistem geri yüklemesi yapıp arızalı olmayan güne  geri almak yeterli olacaktır.