kısayol tuşu atama

Yavuz Görgün
10-06-2016, 14:55   |  #1  
Yavuz Görgün avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

ctrl +v kombinasyonunu klavyede tek tuşa atama yapmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim yani tek tuşa basıp yapıştır komutunu kullanmak istiyorum teşekkürler

zazaca
10-06-2016, 15:51   |  #2  
zazaca avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 23
563 mesaj

Klavyeyi kullanarak klavye kısayolu atama veya kaldırma

Gerekirse, Hızlı Erişim Araç Çubuğu ve klavye kısayollarını özelleştirme bölmesine geçmek için SEKME tuşuna basın.

Özelleştir seçilene kadar SEKME tuşuna ardı ardına basın ve sonra da ENTER'a basın.

Kategoriler kutusunda, klavye kısayolu atamak istediğiniz veya klavye kısayolunu kaldırmak istediğiniz komutu veya diğer bir öğeyi içeren kategoriyi seçmek için AŞAĞI OK veya YUKARI OK tuşuna basın ve sonra da ARA ÇUBUĞU'na basın.

SEKME tuşuna basarak Komutlar kutusuna geçin.

Klavye kısayolu atamak istediğiniz veya klavye kısayolunu kaldırmak istediğiniz komutun veya diğer bir öğenin adını seçmek için AŞAĞI OK veya YUKARI OK tuşuna basın ve sonra da ARA ÇUBUĞU'na basın.

İlgili komut veya öğeye atanmış durumdaki herhangi bir klavye kısayolu Geçerli tuşlar kutusunda görüntülenir.

Aşağıdakilerden birini yapın:

Klavye kısayolu atama

Klavye kısayollarına CTRL tuşuyla veya bir işlev tuşuyla başlayın.

İmleç Yeni kısayol tuşuna basın kutusuna gelene kadar SEKME tuşuna art arda basın.

Atamak istediğiniz tuş birleşimine basın. Örneğin, CTRL tuşuyla birlikte kullanmak istediğiniz tuşa basın.

Tuş birleşiminin daha önce komut veya diğer bir öğeye atanmış olup olmadığını görmek için, Şu anda atandığı kutusuna bakın. Tuş birleşimi zaten atanmışsa, farklı bir tuş birleşimi yazın.

ÖNEMLİ : Bir tuş birleşimini yeniden atamak, birleşimi artık özgün işlevi için kullanamayacağınız anlamına gelir. Örneğin CTRL+B tuşlarına basmak, seçili metni kalın yapar. CTRL+B birleşimini yeni bir komut veya öğeye atarsanız, Tümünü Sıfırla'yı tıklatarak klavye kısayolu atamalarını özgün ayarlarına döndürmediğiniz sürece, CTRL+B birleşimini metni kalınlaştırmak için kullanamazsınız.

Ata seçilinceye kadar SEKME tuşuna art arda basın ve sonra ENTER tuşuna basın.

NOT : Programlanabilir bir klavye kullanıyorsanız, CTRL+ALT+F8 birleşimi, klavye programlamayı başlatmak için ayrılmış olabilir.

Klavye kısayolunu kaldırma

İmleç Geçerli tuşlar kutusuna gelene kadar SEKME tuşuna ardı ardına basın.

Kaldırmak istediğiniz klavye kısayolunu seçmek için AŞAĞI OK veya YUKARI OK tuşuna basın ve sonra da ARA ÇUBUĞU'na basın.

Kaldır seçilene kadar SEKME tuşuna ardı ardına basın ve sonra da ENTER'a basın.

Değişiklikleri kaydet kutusu seçilene kadar SEKME tuşuna ardı ardına basın.

Klavye kısayolu değişikliklerini kaydetmek istediğiniz geçerli belge adı veya şablonunu vurgulamak için AŞAĞI OK veya YUKARI OK tuşuna basın ve sonra da ENTER tuşuna basın.

Son Düzenleme: zazaca ~ 10 Haziran 2016 15:52
Yavuz Görgün
10-06-2016, 20:16   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

yanlış anlaşıldı galiba ben office için değil chrome ve ya ie de kullanmak istiyorum klavyeye yada fonksiyon tuşlarına tıkladığım da direkt paste yapmasını istiyorum