Kısayol Virüsü Çözüldü...

Murat3434
28-11-2015, 21:36   |  #1  
Murat3434 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3 mesaj

Windows işletim sistemi kurulu olan kendinize ait veya bir başka bilgisayarda kullanmak üzere USB Flash belleğinizi taktığınızda bazen her şey normal bir şekilde başlarken çıkarıp bir başka bilgisayara taktığınızda bu normallik yerini anormalliğe bırakabiliyor. USB Flash belleğinde yer alan dosyaların görünmediğini görürsünüz. Bu sorun genel itibari tanımlamak gerekirse çeşitli kodlamalar sonucu oluşturulan MSdaato.com virüsü sebep olur.  Bu sorunu usbshow2.0 programı kulanarak çözersiniz.

usbshow2.0 programını www.usbshow.net sitesinden veya buradan indirebilirsiniz  
usbshow2.0 programının çalışması için bilgisayarınızda en az  .NET Framework 3.0 yüklü olması gerekir. .NET Framework buradan indirebilirsiniz.

UsbShow 2.0 Programı

-attrib -r -a -s -h /s /d komutunu çalıştırır.
-Boş klasördeki dosyalarınızı flash bellegin rootuna taşır.
-bak,ini,inf,lnk,bin uzantılı dosyaları ve IndexerVolumeGuid gibi gereksiz dosyaları silmenizi kolaylaştırır...
-Sistemde çalışan wuauclt.exe, TrustedInstaller.exe veya msiexec.exe programları
kısayol virüsününü çalıştırır. bunları kapatır...
-Kısayol virüsü kendini Temp Klasöründe wuauclt, rundll32, TrustedInstaller, msiexec olarak saklar.
UsbShow programı, temp Klasörünüzü Kısayol virüslerinden temizler.

Download  

Son Düzenleme: Murat3434 ~ 28 Kasım 2015 21:39 Neden:
Murat3434
26-12-2015, 18:35   |  #2  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3 mesaj

programın yeni versiyonu çıktı

usbshow3.0  indirmek için tıklayınız

mss26
04-01-2016, 19:49   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

FLASH DİSK KISAYOL VİRÜSLERİNE KESİN ÇÖZÜM

Arkadaşlar, bu sorunun çözümünü uzun zamandır arıyordum ve sonunda buldum. Flash diskin erişim izinlerini değiştirerek bu sorunu tamamen çözmüş oldum. İnternette o kadar aramama rağmen en etkili çözümü bu sitede buldum, http://blog.usb-flash-disk-kisayol-virusu-ve-cozumu.html deneyin pişman olmazsınız.

Bu yazıda sadece flash disklere virüs bulaşması engellenmiş olmuyor, aynı zamanda klasör ve dosyalarda gizli hale gelmiyor. Ben Koruma koyduktan sonra belleğimi virüslü bir bilgisayara taktığım halde hayretle hiç bir şey olamadığını gördüm. Virüste bulaşmadı gizlide olmadı.

Son Düzenleme: mss26 ~ 19 Mart 2016 11:28 Neden: link düzenlendi