Kısayolların Bazıları Bozuk ve Bilgisayarım Yavaşl

dogukantalya
04-09-2017, 17:02   |  #1  
dogukantalya avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Benim bilgisayarımda iki adet kullanıcı hesabı var. Birisi yönetici hesabı ve bana ait, diğeri ise ailenin diğer üyeleri tarafından kullanılan standart hesap. Dün bilgisayarı açtım ve standart hesaba girdim. Giriş yapılırken sanki pcyi ilk defa açmışım gibi hazırlanıyor... gibisinden bir şey yazdı ve açıldığında masaüstü sıfırlanmıştı her şey silinmiŞ gibiydi fakat silinmemişti, Users klasörüne girdiğimde eski users hesabı duruyordu içinde de eski dosyalar resimler veriler her şey duruyordu. Bu sıfırlanma olayı sadece standart hesapta oldu tabii ve daha önce de birkaç kez olmuştu fakat bir şekilde halletmiştim. Benim anladığım kadarıyla sıfırlanma dediğim şey geçici hesap gibi bir şey. Bir kullanımlık ve her açışımda yeniden her şey silinip baştan sıfırlanıyordu. Sonra internetten araştırıp çözmeye çalıştım.Kayıt defterinde profile list gibi yerlere girip sonunda .bak yazan klasörlerin adlarını değiştirdim. Orası biraz karışıktı karıştırıp yanlış şeyler yapmış da olabilirim. Her neyse sonra pcyi yeniden başlattım bu sefer ise başlangıç ekranında sadece benim admin hesabım görünüyordu. Yani diğer ailemin kullandığı hesap yoktu. Bunu da çözmeyi denedim ama beceremeyince sistem geri yükleme yaptım. 28 Ağustos 2017'ye geri aldım ve tamamlandığında hrr şey normal gibiydi. Ama bazı kıswyollar çalışmıyordu ve neden oldu diye bakıcam derken pc çok yavaşladı disk kullanımı %100 görünüyordu. Çalışmayan kısayollar minecraft ve google chromedu bu arada. Google chromu zar zor baştan yükledim o düzeldi ama pc şuan çok yavaş, sistem ayarlarıyla uğraşınca çok yavaşlıyor ama tarayıcıdayken normal görünüyor hızı. Çözüm arıyorum napmam gerek? (W10 kullanıyorum bu arada)

Sistem Bilgilerim
HasanBozkurt
05-09-2017, 12:08   |  #2  
Taze Üye
3 mesaj

Belli ki kayıt defterinde biraz fazla oyalanmışsın ve bu ROM'a etki etmiş. Çözümü kısa sürede bulabilirsin ! Benim sana tek bir önerim var. Öncelikle bu programı yükle ve Bilgisayarını form şifre ve verilerden kurtar CPU'yu gözden geçir ve değişiklikleri not al. Bunlardan bir şeyler anlayarak daha da hızlandırmak için yapman gereken işlemleri anlayabilirsin..  

Gerekli Program; CCleaner

dogukantalya
06-09-2017, 19:44   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj

Teşekkürler deneyeceğim