Kişilik Testi

hazar_beyi
19-07-2013, 23:53   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
32 mesaj

Arkadaşlar bugün bir firma tarafıdan kişilik testine tabi tutuldum. Testin sonucu tutarsız çıktı. Sizce geri dönüş olur mu yok sa elendim anlamına mı geliyor bu durum.

badwizard
20-07-2013, 00:09   |  #2  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 100
1,013 mesaj

Belkide başka bir iş aramalısın ;)

hazar_beyi
20-07-2013, 00:16   |  #3  
OP Yeni Üye
32 mesaj

O kadar kötü mü ya cidden

badwizard
20-07-2013, 00:37   |  #4  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
1,013 mesaj

Emin değilim ama genelde bu tip ön değerlendirmelerin sonucunu sana söylememeleri gerekirdi, söylediklerine göre beklenti içine girmeni istememiş olmalılar. tabi benim işim ik değil mecbur kalmadıkça yanlarınada uğramam

hazar_beyi
20-07-2013, 00:47   |  #5  
OP Yeni Üye
32 mesaj

internette yaptığım bir testi ve sonuç ekrana yansıdı. Soruları kendi görüşlerime göre değil çalışmayı istediğim pozisyona uygun çözmeye çalıştım.  Soruları çözdükce saçmaladığımı fark ettim ama artık geri dönüş yoktu:D Aşağıda test sonuçu var. Aslında Potansiyel fırsatlar kısmında yazan ben tamda istediğim pozisyona uygun insanı tanımlıyor fakat tutarlılık düzeyiniz düşüktür kısmı can sıkıyor. Birde tutarlılık düzeyi düşüktür yazılmasına rağmen potansiyel fırsatlar kısmında tutarlı davranma diye özellik geçmişler. Bence bu işin özünde test kendi içinde tutarsız :P

Test sonuçlarynyza göre tutarlylyk düzeyiniz dü?üktür.

POTANSYYEL FIRSATLAR

Konu?malarynda açyk ve net ifadeler kurma 

Tavyr ve davrany?laryyla örnek olma 

Kaliteye ula?mak için çaba gösterme 

Sorumluluklarynyn farkynda olma ve di?er ki?ileri de sorumluluklary ile ilgili bilinçlendirme 

Karar verirken duygularyny katmadan prensipli davranma 

Tutarly davranma 

Planly, düzenli ve sistematik ortamlarda daha verimli çaly?ma

POTANSYYEL TEHLYKELER

Tepkisel davranma 

Ele?tirildi?inde savunmaya geçme 

A?yry detaycy ve kontrolcü olma 

Kendi görü?lerinde diretme 

Ba?kalarynyn yanly?laryna a?yry odaklanma

badwizard
20-07-2013, 01:27   |  #6  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
1,013 mesaj

Buradaki en büyük sorun başkalarının hatalarına odaklanma olabilir bence diğerleri herkesin gösterebileceği tipik davranışlar, bu testi sana yaptıran başvuru yaptığın şirketin ik departmanımı yoksa kendi yaptığın bir test mi?

hazar_beyi
20-07-2013, 01:38   |  #7  
OP Yeni Üye
32 mesaj

Başvuru yaptığım şirketin ik departmanı. Zaten ilk mulakata bir hafta önce gittim görüşmenin çok olumlu geçtiğini aranacağımı söylediler. Dedikleri gibi aradılar. Testi şifre kullanıcı adı vererek yapmamı istediler. Test bittikten sonrada testin sonucunu yönetiçillere gösterdikten sonra dönüş olacağı söylendi. Bu işi gerçekten istiyordum. İlk mülakat kusursuz geçti. Ama bdurum çok sıkıcı.

DiamondMines
20-07-2013, 02:12   |  #8  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj
Alıntı: hazar_beyi  
Arkadaşlar bugün bir firma tarafıdan kişilik testine tabi tutuldum. Testin sonucu tutarsız çıktı. Sizce geri dönüş olur mu yok sa elendim anlamına mı geliyor bu durum.

Nasıl bir test yapmışlar acaba çok merak ediyorum? Eğer iş ile ilgili kalifiye elemansan kişilik çok da önemli değil disiplin ve prensipler olduktan sonra.

hazar_beyi
20-07-2013, 14:54   |  #9  
OP Yeni Üye
32 mesaj

Hayırlısı neyse o olsun. Bakalım pazartesi hakkımda hayırlısı ne olacak.