kitlenme!!!

turksoftware
02-08-2006, 00:25   |  #26  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,015 mesaj

daha yenı temızledıım kardes elektrık supurgesıyle (fanlar dahıl)Kahkaha sona serwıse ne goturcem ne guzel forumda tartısıoz ıste ayrıca 2 tane daha fan takıımda sorun cıkarmak neymıs gorsun benım pc, serwıs benım en son tercıhım ayrıca etrafım bılg. muhendısı dolu kardes ayrıca donanım uyusmazlıgı olamaz cunku bu pcyı 1 sene once degıstırdım 1 senedır sorun cıkarmadıgına gore sımdı cıkarmaz heralde saygılar...

delikanli53
02-08-2006, 00:44   |  #27  
delikanli53 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,524 mesaj
cihat
BENİM SİZE ÖNERİM BU BİLGİSAYAR KİLİTLENİYORSA BİLGİSAYARIN ÖNCE İÇİNİ AÇIP GÜZELCE FANLARINI TEMİZLEYİN AMA BUNLADA SORUN ÇÖZÜLMÜYORSA DONANIM UYUŞMAZSIZLIĞI VARDIR DONANIMLARINIZI BİR SEVİSE
arkadaşım sevise götürecekse neden buraya yazdı bu çocuk. Hemen atladın temizle diye neden okumuyorsun forumu tamamen. Ezbercilik yapma lütfen Kızgın başka fikirler üret.

Bilgi teknik servise giderek öğrenilmez deneme yanılma elektronikte pahalı bir yol olduğu için fikir alışverişi yapıyoruz burda.

cihat
02-08-2006, 01:09   |  #28  
Yeni Üye
47 mesaj

TAMAM O ZAMAN

Kapalı Hesap (11889)
02-08-2006, 01:35   |  #29  
Kapalı Hesap
166 mesaj

isletim sistemin ne bilmiyorum ama eger guvenli kip gibi bir yerden acabiliyorsan ve start-up duzenlemesi yapan bir program kullanarak,artik deneyerek dielim, hangi programin makineni kitledigini bulabilirsin.Internette startup-manager adli program sana start-up ile du\enleme yapabilme imkani sunar.

viking20
02-08-2006, 01:49   |  #30  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

disket sürücüsünü sökme fikri hoşuma gitti,tuttum zaten bir işe yaradığıda yoktu,onun yerine bende arkadaşlar gibi bir fan düşüneceğim.Diski biraz daha soğutur.Biryerde de okumuştum diskinde şimdi aklımda değil ama belli bir sıcaklığın altına da inmemesi  gerekiyormuş:)hatirlıyan varsa yazarsa iyi olur(ben de bu arada araştırırım).

bug_lavacı
02-08-2006, 03:08   |  #31  
Yıllanmış Üye
318 mesaj

Hocam sana sorunun kaynağını söyleyeim..Yaz ayları dolayısıyla hararet yapan ultra dandik...P4 işlemcindir...Ki işlemcin kesin p4 tür....Fan ı temizle...selçuk beyin blog una da bir gözat....aynı sorunu yaşıyorsunuz...

turksoftware
02-08-2006, 10:02   |  #32  
OP Yıllanmış Üye
1,015 mesaj

hocam ne yazıkkı p4 dııl amd. fanları daha yenı temızledım zaten tamam oraya bir goz atıyım saygılar...

mutlu67
02-08-2006, 10:32   |  #33  
Taze Üye
17 mesaj

turksoftware kardeşim herkesin yorumunu okudum.hepsi haklılar ama genel çözümleri hep dile etiriyorlar tamam ram den olur ısınır yetersiz kalıyordur pc için yükseltmen gerekebilir.hdd den kynaklanabilir çok ısınıyor ise fazla veri depoladın ise bundan da kaynaklanır...hdd ni birleştirmeyi denedinmi bilmiyorum?sektorlerin zarar görmüş olabilir..başka bir ihtimal soğutucun yetersiz kalabilir..en önemliside kondansotörlerin şişmiş olabilir demiştim sana bilmem kontrol ettinmi çünkü inan en çok başıma gelen sorunlardan biriside o çoğu  arkadaşımın pc lerini yapmaya giderim genelde ram'ın bellek kapasitesi az olduğundan ve kondansotörlerden kaynaklanır hemen anakartı söktükten sonra 3-5 tane bazende 15 kadar çıko değiştiririm sorun çzülür makine kitlenmesi bundan ibaret....tabiki ister katılın ister katılmayın yorumlarıma faydalı olduysam ne mutlu bana kolay gelsin ....

turksoftware
02-08-2006, 10:42   |  #34  
OP Yıllanmış Üye
1,015 mesaj

kardesım ram'e 512 baktım ısınmıo hdd cok ısınıo ona cozum buldum sukur fazla werı depoladım (bıssuru video cektım) sılcem onları zaten hddyı 1 ay once bırlestırmıstım sımdı yıne bırlestırcem saolasın,sıstem max 53 derece onada sukur(ew yanıo bu arada) kondansatorler saglam,,iste ramıde soledım 512 ramden fazla yıyen programda yok. sana katılıyorum kardesım yardımcı oldugunuz ıcın cok tesekkurler hepınıze 4.sayfaya gelmısız bu aradaKahkaha
      Saygılar...

cihat
02-08-2006, 13:56   |  #35  
Yeni Üye
47 mesaj

arkadaşlar burada herkes burada düşüncelerini söyleyebilir lütfen benb onu demiştim odur falan filan lütfen yapmayın

delikanli53
02-08-2006, 19:33   |  #36  
delikanli53 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,524 mesaj

söylenmiş yorumu tekrarlamaya gerek yoktur. arkadaşımız sorununa burda çare bulmuş ve konunun uzaması için bir sebep de kalmamıştır.

Hepinize saygılar.