KIZLARI ANLAMA KILAVUZU

erkanc
15-04-2007, 02:54   |  #26  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

Aslıhan seninle jeomania gibi tecrübeli arkadaş baş edemedide ben hiç edemem sözü ben jeomania arkadaşımıza bırakıyorum boks

Borga-x
15-04-2007, 13:06   |  #27  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

duygusal zeka geliştirme haaa?!?!!

boris1
15-04-2007, 13:08   |  #28  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
209 mesaj

duygusal zekada nasıl oluyosa.bence çok yanlış bi terim.

tabi bana göre

theironman
15-04-2007, 17:07   |  #29  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj
ASLIHAN
DUYGUSAL ZEKANIN IQ DAN DAHA ÖNEMLİ OLDUĞUNU BİLİYORMUYDUNUZ.BEYLER....TEKNOLOJİ TAMAM DA BİRAZ DA SAYFALARI
OLAN ELLE TUTULAN KİTAPLAR OKUYUN.MEVZU KONU DEĞİL HANGİ PSİKOLOJİ İLE NE AMAÇLA YORUM YAPILDIĞI.
KIZ SANA ÇOK SEMPATİKSİN=EMBESİLSİN DERKEN GERÇEKTEN DE ÖYLE Mİ DÜŞÜNÜYORSUN...YADA O GERÇEKTEN ÖYLE Mİ DÜŞÜNÜYOR BUNU NASIL KEŞFEDEBİLİYORSUN.

DUYGUSAL ZEKA:
-EMPATİ
-DUYGULARI İFADE ETME VE ANLAMA
-MİZACINI KONTROL ETME
-SEVECENLİK
-NEZAKET
-SAYGI V.S.
BAŞKALARININ DUYGULARINA EMPATİ BESLEME VE DUYGULARI YAŞAMINI BİÇİMLENDİRECEK EN VERİMLİ ŞEKİLDE KULLANABİLME YETİSİ...

BENCE BURDA Kİ TARTIŞMAMIZDA PUZZLE OLUŞTURURSAK CUK DİYE OTURUYOR.TABİ BORİS1 SENİN DÜŞÜNCENE DE SAYGI DUYUYORUM.SEN FARKLI ALGILAMIŞ OLABİLİRSİN AMA BENİM TARİF ETMEYE ÇALIŞTIĞIM BU.

Yeni bir kavram değil, ama arkadaşların çoğu belki yeni yeni karşılaşıyorlar bu kavramla. Aslında haklısın, IQ ile karşılaştırmak bana mantıklı gelmese de duygusal ilişkilerin bu hayatta insanı en zorlayan şeylerden biri olduğunu iyi bilirim. Empati kurmak her yiğidin harcı değildir, belki pek çok problemin kaynağı da bu noksanlıktan ileri gelmekte, kim bilir?

İnsanın aklı ile kalbi arasında kaldığı yoldur en uzun olan. Bu cümleden ne mi anlayalım? tabii ki duyguların insanlar üzerindeki etkisini!

erkanc
16-04-2007, 11:51   |  #30  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

duygusal zeka bunun tasavvufdaki karşılığı feraset yani halk dilindeki insan sarrafı karşındaki insanı anlama veya aklından geçeni okuma ama o kitapları okumayka yalayıp yutmayla kazanılacak bir haslet değil

boris1
16-04-2007, 11:59   |  #31  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
209 mesaj
erkanc
duygusal zeka bunun tasavvufdaki karşılığı feraset yani halk dilindeki insan sarrafı karşındaki insanı anlama veya aklından geçeni okuma ama o kitapları okumayka yalayıp yutmayla kazanılacak bir haslet değ
işte bu psikoloji oluyor.benim demek istediğim duygusal zeka kavramının gereksiz olduğu.