Klasik mavi ekran sorunu

biziz
29-08-2013, 15:35   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
28 mesaj

Sanırım bilgisayarıma bulaşan Sality.NAR virüsünden dolayı bilgisayarımı açmak istediğim zaman XP logosu göründükten sonra mavi ekran çıkıyor ve bilgisayar tekrar başlıyor, güvenli kipte veya komut sayfası ile açmak istediğim zamanda aynı şey oluyor. Format atmak istediğim de ise harddisk bulunamadı hatası veriyor fakat bilgisayarı liux çalışan CD ile USB den başlatıp disklerime ulaşabiliyorum. Bilgisayarımın C kısmına format atmamı sağlayıp kurulum yapmamı sağlayacak öenerisi olan varsa çok memnun olacağım.

Sistem Bilgilerim
murat5038
29-08-2013, 15:45   |  #2  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Virüs olmayan bir bilgisayarda İmzada ki "Kaspersky Rescue"  yazanı indir. Linuxu nasıl usbden boot ediyorsan bu imajıda o şekilde bootable edip boot et ve başlat sonra Tarama yap bulunan virüsleri recomanded yazanlara tıklayıp temizle. Sonra bittiğinde usb çıkar ve Normal sistemine gir :)

Son Düzenleme: murat5038 ~ 29 Ağustos 2013 15:45
biziz
29-08-2013, 16:01   |  #3  
OP Yeni Üye
28 mesaj

Öncelikle yardımın için teşekkürler fakat imzanı göremiyorum, ayrıca linux u boot edebilmek için bir program kullandım bu bahsettiğin kaspersky i nasıl boot edeceğim? Biraz masraflı oluyor sana yardımın sanırım ama az daha yardımcı olabilirsen sevinirim. :)

win
29-08-2013, 16:59   |  #4  
win avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 14
279 mesaj

C kısmına FDISK ile format atabilirsin.

padisah
29-08-2013, 18:09   |  #5  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj

Linux'da Uçbirim(terminal)'e "sudo gparted" tırnaklar olmadan yaz tüm bölümleri sil ve yeniden oluştur virüslerden toplu olarak kurtulmuş olursun. (Aynı zamanda tüm dosyalarında silinir.)

biziz
29-08-2013, 19:53   |  #6  
OP Yeni Üye
28 mesaj
Alıntı: win  
C kısmına FDISK ile format atabilirsin.

Nasıl?

biziz
29-08-2013, 20:00   |  #7  
OP Yeni Üye
28 mesaj
Alıntı: padisah  
Linux'da Uçbirim(terminal)'e "sudo gparted" tırnaklar olmadan yaz tüm bölümleri sil ve yeniden oluştur virüslerden toplu olarak kurtulmuş olursun. (Aynı zamanda tüm dosyalarında silinir.)

Cevabın için teşekkür ederim ama BitDefender Rescue ile bilgisayarı tarattım ve eğer program hatalı değilse virüsü sildim fakat sorun devam ediyor.

win
29-08-2013, 20:18   |  #8  
win avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 14
279 mesaj
Alıntı: biziz  

Nasıl?

Windows 98 cd'si ile . İnternetten ben sana ön ile paylaşım sitesinn adresini atarım oradan Windows 98'i indirir FDISK yaparsın.

biziz
29-08-2013, 22:12   |  #9  
OP Yeni Üye
28 mesaj

98 CD si olacaktı bir denerim ama XP görmüyorken o görürse benim için sürpriz olur doğrusu.

murat5038
29-08-2013, 22:25   |  #10  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
Öncelikle yardımın için teşekkürler fakat imzanı göremiyorum, ayrıca linux u boot edebilmek için bir program kullandım bu bahsettiğin kaspersky i nasıl boot edeceğim? Biraz masraflı oluyor sana yardımın sanırım ama az daha yardımcı olabilirsen sevinirim. :)

isoyu yazarken kullandığın hangi araç ise onunla yapabilirsin.

Ayrıca ben sana Kaspersky olanı dedim sen gidip bitdefender kullanıyorsun, Yardım istemiyorsan etmem söylemen yeter.

murat5038 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
murat5038
29-08-2013, 22:26   |  #11  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
Alıntı: win  
Windows 98 cd'si ile . İnternetten ben sana ön ile paylaşım sitesinn adresini atarım oradan Windows 98'i indirir FDISK yaparsın.

Sality olan bilgisayarda windows ortamında yapılan hiçbirşeye izin vermez.

biziz
29-08-2013, 23:14   |  #12  
OP Yeni Üye
28 mesaj

Netten bu tür rescue programları kullanmak için WolfTurk USB diye bir program öneriyorlardı Kaspersky Rescue programını kendi sitesinden indirdim fakat bu program ile çalıştıramadım ama aynı program BitDefender rescure programını çalıştırdı. Eğer Kaspersky Rescue programını USB den Boot edebileceğim bir başka program biliyorsan bir de öyle deneyeyim.

biziz
29-08-2013, 23:16   |  #13  
OP Yeni Üye
28 mesaj
Alıntı: murat5038  

Sality olan bilgisayarda windows ortamında yapılan hiçbirşeye izin vermez.

BitDefender Rescue Sality virüsünü sildiğini iddia etti ama bilemiyorum, sorun hala çözülmediğine göre sanırım pek de doğru bir iddia değil.

murat5038
29-08-2013, 23:43   |  #14  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
Netten bu tür rescue programları kullanmak için WolfTurk USB diye bir program öneriyorlardı Kaspersky Rescue programını kendi sitesinden indirdim fakat bu program ile çalıştıramadım ama aynı program BitDefender rescure programını çalıştırdı. Eğer Kaspersky Rescue programını USB den Boot edebileceğim bir başka program biliyorsan bir de öyle deneyeyim.

http://support.kaspersky.com/8092

Artık uygulasan da fark etmeyecek. Ben sana onu kullan demedim virüsün ve sistemin karakteristik özelliğini bozmuş bulunuyorsun çoğunlukla bulmayacak veya hepsini bulmayacak. Linux ile diskleri sil ve format atmayı dene.

murat5038
29-08-2013, 23:44   |  #15  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
BitDefender Rescue Sality virüsünü sildiğini iddia etti ama bilemiyorum, sorun hala çözülmediğine göre sanırım pek de doğru bir iddia değil.

Ona bakarsan hepsi idda ediyor ama kaspersky gibi ayakta kalan bir antivirüs yok. girdiği anda tek sağ çıkan kaspersky oluyor.

padisah
30-08-2013, 00:21   |  #16  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj

Ona bakarsan hepsi idda ediyor ama kaspersky gibi ayakta kalan bir antivirüs yok. girdiği anda tek sağ çıkan kaspersky oluyor.

Hatırlatayım kaspersky 2009 sality karşısında sadece varlığını söylebiliyor ama müdahale edemiyordu sality'e yenilip kendisini koruyamıyordu ve sality kendini .exe lerine entegre ediyordu. Sality için özel programlar mevcut isteyen imzamdaki sality virüsü ile ilgili bölümden programlara ve bilgilere ulaşabilir.

Bitdefender sağlam bir güvenlik çözümüdür.

Son Düzenleme: padisah ~ 30 Ağustos 2013 00:21
murat5038
30-08-2013, 01:01   |  #17  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
Hatırlatayım kaspersky 2009 sality karşısında sadece varlığını söylebiliyor ama müdahale edemiyordu sality'e yenilip kendisini koruyamıyordu ve sality kendini .exe lerine entegre ediyordu. Sality için özel programlar mevcut isteyen imzamdaki sality virüsü ile ilgili bölümden programlara ve bilgilere ulaşabilir.

Bitdefender sağlam bir güvenlik çözümüdür.

Öyle bişey olmuyordu malesef. Yapamayan kişilerin uydurması.

padisah
30-08-2013, 01:11   |  #18  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj
 Öyle bişey olmuyordu malesef. Yapamayan kişilerin uydurması.
 KahkahaKahkahaKahkaha

padisah
30-08-2013, 01:37   |  #19  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj
axu067 02-03-2009 02:24
1)ilk başta kill amvoyu kullanarak gizli doysaları görererk virüsü silmeyi denedim nafile...
2:Sonra yukarda vermiş olduğum ilk linkteki dosyayı kullanarak virüsü silmeyi denememe bi nebze olsun fayda etsiysede nafile..
3)Ondan sonra Avira AntiVir Rescue System CD/DVD Kullanarak boottan virüs taraması yaparak virüsü silmeyi denedim bu biraz işe yaradı sonra yine hortaladı nedeni ise bunu yaparken sistem geri yükleme her ne kadar kapalı olmasına rağmen nasıl oluyorsa oluyo yine sanki sistem geri yükleme açıkmış gibi boottan tarama yaparken yine sistem geri yüklemenin içinde virüs buluyo ve sonuç yine nafile..
4)Daha sonra bunu kaspeksy le denemeye çalıştım yani kaspeksy Rescue CD/DVD boot System i kullanmayı denedim nafile..
5)Ha bu arada normal olarak bunu silmek için kullandığım antileri yazmadım eset nod32 en son sürüm full güncellemeli nafile..kasperky internet 2009 en son sürüm full güncellemeli nafile...avira anitivir en son sürüm full güncellemeli nafile...avast 6.4 mü ne en son sürüm full güncellemeli nafile...fprot en son sürüm full güncellemeli nafile..10 larca kullandığım syp wae yok hackthis bilmem ne bunları saymıyorum yani daha..kill sality yok win32delete sality yok drweb bilmem ne yani..(not:güvenik kip ve internet bağlantısı keserek yapıldı hepsi..)
6)Sonra dedimki ''ben seni silecem arkadaşım hemde kesin silecem isterse bütün dosyalarımı silme pahasına da olsa seni silecem ve ne mi yaptım..80 gb hardiskteki bütün dosyaları sildim.bütün diskleri biçimledim sıfırdan format attım bütün disklerin kökü kazındı sıfır xp kurdum..bilgisayarı açtım ee tabi normal olarak exe kuracaksınız bilgisayar exeyi görünce ne mi oluyo biraz bekliyo donuyo yani sonra siz sanıyorsunuz ki herşey düzeldi o donma aslında herşeyin yeniden başlangıcı.Ki zaten exe olan bi klasöre tıkladığınız da donmada yaptıysa hooppppp geçmiş olsun herşey baştan..Exe yi tarıyorsunuz sorun yok virüs ama donma var exe görünce bilgisayar gene kafayı yiyo simgesine bakıyorsunuz bişe yok yani simge sağlam.... mı acaba derler adama..exe olan bi klasörü ara diyin yani araya basın exenin adını yazmanıza gerek bile yok sadece ara diyim exe bembeyazz..Normalde aramada da simgeli çıkması gerekirken bütün exeler bembeyazz
7)Dedim ya işte sonra bi tek çözüm kalıyo..hardisk i mi değişmek??hayır..uzun gecelemelerin sonunda bunun bi mbr virüsü olduğunu anladım artık..Adım gibi biliyodum ve yapılması gerekenleri yapmaya başladım hemen heyecanla..Tekrar bütün diskleri sildim biçimledim sonra mbr virüsünü silmek için bilgisayara xp cdsini takıp R düzenleme konsolundan bootu sildim.. Zaten işlem fixmbr bi yazdım hemen bota kaymış dedi..yani izinsiz çalışan angil dingil var dedi..neyse bootu sildim sonra bilgisayar açıldı ama hata burda işte.Bakın botu sildikten sonra sakın ama sakın bilgisayar masa üstünü görmesin..Neden diyeceksiniz eğer bootu sildikten sonra masa üstünü görürseniz yine system volumenin içindeki ki zaten bu yukarda da anlattığım gibi ne hikmetse sistem geri yükleme kapalı olmasına rağmen çıkan bu virüs gene geliyo.Zaten boot komple temizledikten sonra gene format atmanız gerekir çünkü disklerdeki virüs hemen damlıyor boota.
8)Bakın arkadaşlar isterseniz bin kere silin bin kere format atın bin kere yedeklediğiniz doysalar her format kurulumdan sonra yine diskinize atın..Daha da iç karatıcısını söylim..Yedeklemeyi bırakın herşeyi sıfırdan koyun dosya exe resim gibi yine bulaşır bu virüs..Mbr virüsü ama bunda işlem biraz farklı hemen anlatıyorum şimdi iyi dinleyin...
9)Sonuç çözüm kurtulduk mu kurtulacak mıyız artık adına ne derseni diyin..
1.. İlk başta bilgisayar açıkken c hariç bütün disklerinizi silin..
2....Diskleri biçimlendirin
3.Ağ bağı çıkarın..
4..Biosa girin ve cdyi cdden boot edecek duruma getirin
5..xp cdsini takın ve R YE basarak kurtarma konsolunu açın
6..oraya önce 1 yazın sonra şifre isterse adminstör şifrenizi yazın
7..Çıkan komuta fixmbr yazın entere basın
8.EXİT YAZIN ÇIKIN
9İşte can alıcı nokta burası şimdi standart mbr virüsü silme işlemi bu.. Ama sakın nasıl olsa boot yenilendi diyerek tekrar içinde bulunan xpyi kullanmayın ne kadar da diskleri silseniz bile..Eğer kullanırsanız herşey boşa gider.ONUN İÇİN EXİT YAZIP TEKRAR RESET ATTIĞI ANDA hemen masa üsütüne gelmeden xp kurulumuna geçin..KuRULUM aşamasında bütün bölümleri D ye ve sonra L ye basarak silin ve tekrar oluşturun..BU virüs öyle sistem geri yüklemeyle gitmez arkadaşım..Ve bu işlemlerden sonra bilgisiyarınızı takır takır kullanın..Ayrıca veri yedekleyediysenizde onları yüklemeyin..benden demesi saygılar..Ha ayrıca bunları yaptıktan sonrada acronisle yedekleyin bütün disklerinizi boş bile olsa yedekleyin sonra uğraşmazsınız..Win32 Sality ve FORMAT bana göre öldü..artık sizi bilemem axu067
Bu da sality'in çözümü.
Kaynak:http://www.turkeyforum.com/satfo ... x.php/t-497305.html

Son Düzenleme: padisah ~ 30 Ağustos 2013 01:51
murat5038
30-08-2013, 02:39   |  #20  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
 KahkahaKahkahaKahkaha
 Sonuç ?

padisah
30-08-2013, 02:40   |  #21  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj
 Sonuç ?
  Kav 2009 sality'i silemedi. Koyduğum fotoğrafta bunu açık kanıtı.

Son Düzenleme: padisah ~ 30 Ağustos 2013 02:41
biziz
30-08-2013, 10:37   |  #22  
OP Yeni Üye
28 mesaj

Kaspersky Rescue tarama esnasında kendini kapatıyor, maalesef o da çözüm olmadı.

murat5038
30-08-2013, 11:07   |  #23  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
  Kav 2009 sality'i silemedi. Koyduğum fotoğrafta bunu açık kanıtı.

Daha kasperin İşlem anlamlarını bilmiyorsun silemedi diyorsun.

murat5038
30-08-2013, 11:08   |  #24  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
 Kaspersky Rescue tarama esnasında kendini kapatıyor, maalesef o da çözüm olmadı.

Rescue kendi kendine kapanmaz İndirdiğiniz iso arızalı olabilir, yada işlemlerde yanlış olan seçeneğe basıyorsunuz.

biziz
30-08-2013, 11:17   |  #25  
OP Yeni Üye
28 mesaj

Rescue kendi kendine kapanmaz İndirdiğiniz iso arızalı olabilir, yada işlemlerde yanlış olan seçeneğe basıyorsunuz.

ISO dosyasını tekrar indirip test eder öyle denerim fakat işlemi doğru yapıyorum, taramayı çalıştırıyorum, %1 de iken kapanıyor, yeniden başlatmak istediğim de ise "send kill signal" gibi bir komutla açılıyor birkaç komut daha yazdıktan sonra tekrar kapanıyor.