Klasör sorunu....

zergin55
14-02-2007, 18:41   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj

arkadaslar benim sorunum belki sizlerinde basına gelmiş olabilir.eğer sorunu bilen varsa lütfen yardım etsin.benim yedek bir 300 gb. hdd var.makınaya taktım.sürücüler arasında gayet verimli bir sekilde çalısıyor.ama bu surucu içinde dizilerim adında bir klasorum var.yaklasık bir senedir oraya dizi download edip sonrada sılıyorum.en son gecen hafta bir dizi download ettim.bu klasör içinde 3 tane daha klasor var.diğer 2 klasordeki ve hdd nin içindeki geri kalan tum dosya ve klasorler calısıyor.ancak bu tek bir klasor acmaya calıstığımda makına donuyor kıtleniyor vs.klasorun içinde 7 bolumluk dizi var.gayet guzel calısıyodu bırden bu hataya dustu.ne oldu anlamadım.acamıyorum.içini göremiyorum.silemiyorum.kopyalayamıyorum.tasıyamıyorum.inanın sıkıntı bastı beni.ms dos dan içine girmeye calıstım döngüsel artıklık vs diyo o klasor için.yine dos tan silmeye kalktığımda dosya bulunduğu yerde okunamıyor diye bişeyler diyo.Arkadaslar ustalar bu nedir.neyin nesidir.bu dosyaları nasıl kurtarırım.içeriği nasıl görürüm.veya en kotu olanı bu klasoru nasıl silecem.lütfen yardım edin.hdd cokerse içindeki 200 gb veri gidecek.ondan korkuyorum.tskler herkese...

zergin55
14-02-2007, 18:43   |  #2  
OP Taze Üye
11 mesaj

klasorun içindeki dosyalar avi dosyası.dolayısıyla codec sorunu olacağına inanmıyorum.cunku 2 gun öncesine kadar saglamdı.calısıyodu hepsi.2 gun once dizinin son bolumunu indirdim.herzaman olduğu gibi aldım ismini değiştirip klasore koydum diğerlerinin yanına.aynı gun izledim.sorun yok.ertesi gun o dosyayı koyduğum klasor erisilmez oldu.sorunlar yazdığım gibiydi.bidaha erişemedim.belkide sorun son eklediğim dosyada.ama ona erişemiyom.

zergin55
14-02-2007, 19:53   |  #3  
OP Taze Üye
11 mesaj

lütfen yardım edin..

viking20
14-02-2007, 21:38   |  #4  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

https://www.chip.com.tr/forum/hdd-tune-v2-50_t25824.html
bugün verdim,inceleyin;herşey mümkün tabii anlattıklarınıza bakılırsa,kurtarma prog.ile sanırım denemekte fayda var.
Cool Find 1.17 yi kurup,size gerekli olan klasörü bi aratın bakalım.Advanced search de yaptırabilirsiniz.Size ayrıntılı bilgi verir.

Son Düzenleme: viking20 ~ 14 Şubat 2007 21:47