Klasörlerdeki sinir bozucu İkon/Simge Sorunu

superfolder55
25-10-2008, 10:21   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
42 mesaj

cihazımda tuttuğum klasörlere resim ve simge ekliyorum. resim eklediğimde eklemek istediğim jpeg nin adını "Folder" koyuyorum ve aşağıda resim otomatik olarak beliriyor. klasörün yerine veya adını dağiştirsemde bu resim sabit kalıyor.

resim ve simge dedim :P sıra ikona geldi.. ikon yapma programı ile oluşturduğum simgeyi klasörün üzerinde sağ tuşa tıklayıp -> özellikler -> özelleştir -> klasör simgeleri -> simge değiştirden ekliyorum (resimdeki gibi)

bu işlemden sonra eklediğim ikon böyle gözüküyor.

gelelim soruna. klasörün yerini veya adını değiştirtirdiğimde eklenen resim ne olursa olsun sabit kalırken, eklediğim simge/ikon yok oluyor. (aşağıdaki resim)

ve yukarıda eklediğim resimdeki aşamaları bütün klasörler için tekrar yapmam gerekiyor. klasör sayısı arttığında sinir bozucu bi iş haline geliyor :P
klasör simgelerinin ne olursa olsun resimleri gibi kaybolmamasını isiyorum. Bunu nasıl sağlarım bilginiz varmı ? (inşallah vardır xD)

superfolder55
28-10-2008, 22:39   |  #2  
OP Yeni Üye
42 mesaj

kısaca klasör simgelerini sabitlemek veya simgeyi klasörden ayrılmayacak şekilde gömmek istiyorum. mümkün değilmi yahu?

cralbaba
28-10-2008, 22:41   |  #3  
Taze Üye
8 mesaj

flood yaptıgın surece mumkun degıl gıbı gorunuyor :)